reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podnoszenie główki na plecach

Anna2828

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Październik 2019
Postów
39
Witam, drogie mamy synek skończone 5 miesięcy od dłuższego czasu, jak leży na plecach to mocno podnosi główkę, dosyć długo już ją trzyma w powietrzu i praktycznie cały czas tak robi jakby się siłował. Nie sadzamy go, ani nie podciągamy jak tak robi , bo wiem że taka pozycja do siadu nie jest poprawna, ale sam tak kombinuje np. podciągając się za swoje spodnie. Czytałam, że dzieci tak robią i że to normalne bo tak trenują mięśnie brzucha, ale wczoraj spotkałam znajomą która mówiła, że jej żadna z dwóch córek tak nie robiła, pomimo że młodsza ma 7 miesięcy i jakiś tydzień temu sama usiadła z pozycji czworacznej. Więc, zaczęłam już się zastanawiać czy to normalne , że tak robi ?
 
reklama
Rozwiązanie
Witam, drogie mamy synek skończone 5 miesięcy od dłuższego czasu, jak leży na plecach to mocno podnosi główkę, dosyć długo już ją trzyma w powietrzu i praktycznie cały czas tak robi jakby się siłował. Nie sadzamy go, ani nie podciągamy jak tak robi , bo wiem że taka pozycja do siadu nie jest poprawna, ale sam tak kombinuje np. podciągając się za swoje spodnie. Czytałam, że dzieci tak robią i że to normalne bo tak trenują mięśnie brzucha, ale wczoraj spotkałam znajomą która mówiła, że jej żadna z dwóch córek tak nie robiła, pomimo że młodsza ma 7 miesięcy i jakiś tydzień temu sama usiadła z pozycji czworacznej. Więc, zaczęłam już się zastanawiać czy to normalne , że tak robi ?
To normalne :) mój też tak robił odkąd skończył mniej...
Hej 🖐️
Mój synek też od dłuższego czasu tak robi. Do tego tak prostuje/ napina nogi a ręce wzdłuż ciała. Z każdym dniem/tygodniem podnosi głowę coraz wyżej (głowa + plecki tak do łopatek) .
Też ma skończone 5 miesięcy (24 tygodni).
 
Nie przyszło mi na myśl, że coś może być nie tak ☺ Może dlatego, że rodzice i tesciowie mówili, że "próbuje siadać" Śmiać mi się chce jak synek tak się podnosi i obserwuje otoczenie doo
O tak dokładnie u mnie mówią to samo hahahaha! Ale dziecko prawidłowo powinno usiąść z pozycji czworacznej albo bocznej a nie leżąc na plecach, tak mój jak tak robi to też wszystko obserwuje i wszystko dobrze widzi .
 
reklama
Nie przyszło mi na myśl, że coś może być nie tak ☺️ Może dlatego, że rodzice i tesciowie mówili, że "próbuje siadać" Śmiać mi się chce jak synek tak się podnosi i obserwuje otoczenie dookoła 😁
To raczej nie są próby siadania tylko taki etap rozwojowy, zawsze lepiej świat oglądać z innego poziomu łebka. Dziecko w zasadzie prawidłowo siada z pozycji bocznej z której robi podpór albo z pozycji czworaczej.
 
Witam, drogie mamy synek skończone 5 miesięcy od dłuższego czasu, jak leży na plecach to mocno podnosi główkę, dosyć długo już ją trzyma w powietrzu i praktycznie cały czas tak robi jakby się siłował. Nie sadzamy go, ani nie podciągamy jak tak robi , bo wiem że taka pozycja do siadu nie jest poprawna, ale sam tak kombinuje np. podciągając się za swoje spodnie. Czytałam, że dzieci tak robią i że to normalne bo tak trenują mięśnie brzucha, ale wczoraj spotkałam znajomą która mówiła, że jej żadna z dwóch córek tak nie robiła, pomimo że młodsza ma 7 miesięcy i jakiś tydzień temu sama usiadła z pozycji czworacznej. Więc, zaczęłam już się zastanawiać czy to normalne , że tak robi ?
To normalne :) mój też tak robił odkąd skończył mniej więcej 3-4 miesiące. Po prostu dziecko ćwiczy mięśnie, chce coś więcej zobaczyć. Mój np. dużo mocniej i częściej tak robił jak leżał w gondoli, więc miał ograniczone pole widzenia i pewnie mu się nudziło :D A jak będzie gotowy do usiądzie normalnie z pozycji do raczkowania (u mnie jak miał 6 i pół miesiaca, ale u każdego w innym momencie, po prostu jak będzie gotowy). Ja bym się tym na Twoim miejscu nie przejmowała.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry