reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych w ciąży

Dołączył(a)
15 Grudzień 2019
Postów
1
Witajcie

Może któraś z Was miała podobną sytuację i będzie w stanie mnie nakierować 😊
Jestem zatrudniona na czas nieokreślony. W umowie zawartą mam klauzulę o tym, że do 31.12.2019 roku jestem zobowiązana do ukończenia kursu, który ma podnieść moje kwalifikacje zawodowe. Czesne za kurs opłacane jest przez pracodawcę. Ukończenie kursu ma byc potwierdzone zdalnym egzaminem. Jeśli natomiast nie spełnię tego warunku, pracodawca chce obciążyć mnie kosztami czesnego (jednak tej informacji nie ma zawartej w umowie).
Jak to się ma w przypadku ciąży? Od miesiąca jestem na zwolnieniu lekarskim. Zwolnienie włącza także weekendy o czym poinformował mnie mój lekarz prowadzący ciążę. Kurs odbywa się w systemie weekendowym. Czy w tym przypadku muszę podejść do egzaminu? Czy wiąże się to problemem ze strony ZUSu?

Bardzo proszę o pomoc 😊
pozdrawiam![GROUP=][/GROUP]
 
reklama
Rozwiązanie
Generalnie to zwolnienie dostaje się z jakiegoś ważnego powodu takiego jak zagrożenie ciąży. Więc żadne kursy czy praca nie wchodzi w ogóle w grę. Jednak w tym wypadku zapytałabym ZUS o zdanie bo niekiedy robią ustępstwa.
Witajcie

Może któraś z Was miała podobną sytuację i będzie w stanie mnie nakierować 😊
Jestem zatrudniona na czas nieokreślony. W umowie zawartą mam klauzulę o tym, że do 31.12.2019 roku jestem zobowiązana do ukończenia kursu, który ma podnieść moje kwalifikacje zawodowe. Czesne za kurs opłacane jest przez pracodawcę. Ukończenie kursu ma byc potwierdzone zdalnym egzaminem. Jeśli natomiast nie spełnię tego warunku, pracodawca chce obciążyć mnie kosztami czesnego (jednak tej informacji nie ma zawartej w umowie).
Jak to się ma w przypadku ciąży? Od miesiąca jestem na zwolnieniu lekarskim. Zwolnienie włącza także weekendy o czym poinformował mnie mój lekarz prowadzący ciążę. Kurs odbywa się w systemie weekendowym. Czy w tym przypadku muszę podejść do egzaminu? Czy wiąże się to problemem ze strony ZUSu?

Bardzo proszę o pomoc 😊
pozdrawiam![GROUP=][/GROUP]
Jeżeli pracodawca zgadza się na twój udział w kursie i lekarz wyda Ci zaświadczenie, że nie widzi przeciwskazań do udziału w szkoleniu i podejścia do egzaminu to nie powinno być problemów ze strony ZUS. Zwolnienie powinnaś wykorzystywać zgodnie z jego przeznaczeniem. Na pewno w zwolnieniu nie może być wskazania, że musisz leżeć. Co do obciążenia Ciebie kosztami to jeżeli nie masz zawartej dodatkowej umowy szkoleniowej, w której określone są warunki obciążenia Ciebie kosztami szkolenia, to pracodawca nie może tego zrobić. Umowa taka musi zostać zawarta na piśmie.
 
Generalnie to zwolnienie dostaje się z jakiegoś ważnego powodu takiego jak zagrożenie ciąży. Więc żadne kursy czy praca nie wchodzi w ogóle w grę. Jednak w tym wypadku zapytałabym ZUS o zdanie bo niekiedy robią ustępstwa.
 
Rozwiązanie
Do góry