reklama

Podnoszenie kwalifikacji

Temat na forum 'Moje hobby' rozpoczęty przez mamaGabisi, 6 Wrzesień 2013.

1. mamaGabisi

mamaGabisi Fanka BB :)

Nie wiem czy to najlepszy dział, ale jakoś nigdzie mi nie pasowało ;)<br><br>Kobietki, jak wygląda sprawa Waszego wykształcenia? Czy po urodzeniu dzieci zajmowałyście się jeszcze edukacją?<br>Ja urodziłam na studiach, przez co wydłużyły mi się o ponad rok ;) Spora część znajomych z uczelni robi teraz podyplomówki, kilku nawet doktoraty. Ale nie wśród nich mam z tego, co mi wiadomo... &nbsp;Ja typem naukowym aż tak nie jestem, by być doktorem, ale myślę, że może warto podnosić swoje kwalifikacje i zastanawiam się na ile na tym cierpia/nie cierpię dzieci.

2. Mitrand

Mitrand Fanka BB :)

mamaGabisi - ale skąd takie pytanie na koniec? :) Jakbyś się zdecydowała na podyplomówke i jeździła na weekendy, raz na dwa tygodnie, to naprawdę nic by się nie stało. Jak czujesz taką potrzebę, to jedź na studia, póki masz ochotę. Najgorzej poprzestać na planach.

3. reklama
  4. Abezela

Abezela Fanka BB :)

mamaGabisi- To, że jesteś matką nie oznacza, że Ty jako osoba przestałaś istnieć :) nadal masz jakieś pragnienia i potrzeby. Myślę, że weekend spędzony bez mamy ale za to z tatusiem wyjdzie dziecku na zdrowie, będą mieli szanse zacieśniać więzi, spędzać czas na zabawach, w które mama się nie bawi itd itd. No i chyba najwazniejsze - mama realizująca się to mama szczęśliwa, a jak mama szczęśliwa to i dziecko szczęśliwe :) Więc jeśli tylko chcesz to działaj!!!!

5. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

dokładnie, jeżeli ty będziesz szczęśliwa to twoje dziecko także, te dwa weekendy w miesiącu to nie żadna tragedia i z pewnością pewnego dnia możesz się poczuć niespełniona bo nie podjęłaś nauki, nie osiągnęłaś swojego celu, a to się przeniesie na dziecko :-( jeżeli tylko masz taką możliwość, że tatuś zajmie się maluchem to nie rezygnuj i nie miej wyrzutów sumienia, sam fakt że się nad tym zastanawiasz świadczy o tobie bardzo dobrze, martwisz się o swoje dziecko i myślę że spędzasz z nim wiele czasu, jesteś dobrą mamą i nic tego nie zmieni :-) tatuś doceni bardziej to co robisz w domu, a dziecko będzie cię milej witało po takim weekendzie :-) mam znajomą która pracuje w weekendy przy weselach, w tygodniu pracuje jako niania, a kolejne weekendy wyjeżdża do szkoły właśnie więc jeżeli tylko czujesz się na siłach i że dasz radę, to nie widzę przeciwwskazań ;-) są ludzie, jak mówisz, o typie naukowca, którzy lubią się kształcić dłużej niż inni i poszerzać swoją wiedzę więc do dzieła :-)

6. mamaGabisi

mamaGabisi Fanka BB :)

Dzięki dziewczyny! zmobilizowałyście mnie :) Zaczynam przeglądać oferty :cool2:

7. Dulce

Dulce Fanka BB :)

mamaGabisi, najpierw się zastanów, czy to podnoszenie kwalifikacji będzie Ci potrzebne do czegoś (jeśli choćby dla własnej satysfakcji - to już warto), bo w dzisiejszych czasach ludzie stają się kolekcjonerami papierków i uprawnień, nawet jeśli do niczego im się to nie przyda, a w takiej sytuacji lepiej odpuścić ;-)

8. ramoneska

ramoneska Zaciekawiona BB

Moim zdaniem podnoszenia kwalifikacji nigdy za wiele. Czasami nawet dla własnej satysfakcji warto, bo tak naprawdę mamy z tego więcej korzyści niż tylko satysfakcję. Mi osobiście wszelkie kursy dodatkowe rzeczy dają dużo więcej pewności siebie, czuje się bardziej kompetentna i w trudnych sytuacjach trzymam się swojego zdania mocniej.

9. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

uhm, poza tym w dzisiejszych czasach niestety trzeba być wielobiegunowym bo pracę w wyuczonym zawodzie łatwo stracić i trzeba się przekwalifikować ;-)

10. reklama
  11. Mitrand

Mitrand Fanka BB :)

mamaGabisi - Zobacz tutaj:
    Kod:
    [/COLOR][url=http://warszawa.wspkorczak.eu/pl/wydarzenia/12624.html]Konferencja „Dziecko a praca zawodowa – świadome kierunki realizacji” | WSP w Warszawie[/url][COLOR=#3e3e3e]
    To bezpłatna konferencja o naszym temacie. Jak połączyć rodzicielstwo, z nauką, z pracą i ogólnie pojętą karierą. W dodatku połączona z giełdą pracy. :)

12. NiePowiem

NiePowiem Zaciekawiona BB

Ojej, bardzo chętnie wzięłabym w czymś takim udział. Nigdy za wiele mądrych porad od ludzi bardziej doświadczonych :)

Poleć forum