reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podpór na przedramionach -3mies

Kochane, nie mogę nigdzie znaleźć informacji ile (oczywiście mniej więcej) powinno „książkowo” wytrzymywać w podporze na przedramionach dziecko w wieku 12tyg. Może wiecie? A jeśli nie to ile na tym etapie wytrzymywały wasze maluchy?
Bardzo współczuję Ci takich nerwów, w dodatku zupełnie niepotrzebnych. Fizjo do wymiany. Twój maluszek ma jeszcze czas, wysoki podpór to jeszcze dwa miesiące. Leżenie na brzuszku u dzieci 3 miesięcznych to też kilka minut. Za kolejne 3 miesiące będziesz zdziwiona, że dziecko spędza na brzuszku większość czasu. Kontrola jest dobra, sama tak robię, ale tutaj specjalista bardzo przesadził. Bawcie się tak, jak polecają fizjo z instagrama - te wcześniej już wspomniane. Nie katuj dziecka i siebie ćwiczeniami, które na tym etapie naprawdę nie są konieczne. Trzymaj się, dzielna mamo, będzie dobrze. Robisz wszystko jak należy :)
 
reklama
Maly ma słabe napięcie centralne, niechętnie leżał na brzuszku i kontrolnie poszliśmy
A kto te słabe napięcie stwierdził? Byłaś u neurologa?

90% dzieci jakie poznałam nie lubiło leżeć na brzuszku.

Polecam kładzenie dziecka na brzuchu na swoich kolanach (chyba już ktoś o tym wspominał?)
 
Kazał wysuwać łokcie do linii barków, przy obrocie z pleców na brzuch czekać aż mały przyciągnie brodę do klatki piersiowej, nosic w pozycji „asymetrycznej” z wysuniętą ręką i to tyle. Całą wizytę słuchałam jak to ze wszystkim jest tragicznie.. „słaby brzuch”, „ oj mały brzuch masz jak stary dziadek co piwska się napił”, a na koniec skwitował ze jest opóźniony psychomotorowo o 3 tyg.. myślałam ze się porycze… to był fizjo pracujący głównie vojtą
Też jestem fizjoterapeutą i nie wyobrażam sobie jak można tak rozmawiać z rodzicami 🤦 Bardzo mi przykro, że spotkałaś się z takim Grubiaństwem
 
Do góry