reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podróż samolotem w ciąży z heparyną- zaświadczenia

Dołączył(a)
27 Listopad 2021
Postów
12
Cześć!
Czy któraś z Was podróżowała samolotem w ciąży i brała heparynę?
W dniu wylotu będę w 14tc. Od pozytywnego testu mam zaleconą heparynę ze względu na wcześniejsze poronienia.
Czy przewoziłyście heparynę w bagażu podręcznym? Czy musiałyście mieć zaświadczenie w języku polskim i angielskim o konieczności przewozu leków na użytek od lekarza? Lecę liniami czarterowymi.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
reklama
Nie wiem jak wygląda ta heparyna, ale mój mąż ma insulinę zawsze ze sobą w bagażu podręcznym i okej. Nigdy zaświadczenie nie było potrzebne, a dużo latamy
 
Nie wiem jak wygląda ta heparyna, ale mój mąż ma insulinę zawsze ze sobą w bagażu podręcznym i okej. Nigdy zaświadczenie nie było potrzebne, a dużo latamy
Przepraszam może to głupie pytanie, ale insulina jest w ampulkostrzykawkach/ strzykawkach?
My tez sporo lataliśmy i cukrzycy nigdy nie mieli problemu, ale nie wgłębialiśmy się w temat, leki w tabletkach nigdy nie były problemem ale nie wiem jak z tymi strzykawkami.
 
Przepraszam może to głupie pytanie, ale insulina jest w ampulkostrzykawkach/ strzykawkach?
My tez sporo lataliśmy i cukrzycy nigdy nie mieli problemu, ale nie wgłębialiśmy się w temat, leki w tabletkach nigdy nie były problemem ale nie wiem jak z tymi strzykawkami.

Tak, jest to pen z igła
 
Staram się przewozić takie rzeczy w podręcznym, ostatnio z 8 strzykawkami Clexane nikt nie miał problemu :) Jedynie martwiłam się tym, ze Clexane powinno być przechowywane w 15-25*C i na pewno moje nie było, choc może takie pojedyncze godziny nic nie popsują…
 
Do góry