reklama

Podróż w 6 tygodniu życia.

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez Daisy17, 28 Styczeń 2011.

1. Daisy17

Daisy17 Początkująca w BB

Witam!!
    Mam pewien kłopot. Jak dotąd woziłam synka na tylnym siedzeniu samochodu w usztywnianej gondoli z wózeczka, pod stałą opieką innej dorosłej osoby. Ale te podróże były bardzo krótkometrażowe...
    Teraz, w bardzo niedługim czasie czekają Nas dwie, w ciągu dwóch dni pod rząd, w te i z powrotem, nieco dłuższe wyprawy (30km. w jedną stronę) i obawiam się przewozić dziecko w taki sposób. Jestem w posiadaniu fotelika dziecięcego, w którym Maluszek był by w pozycji półleżącej, ale czytałam w internecie, że do 3 - 4 miesiąca dzieci nie powinny przyjmować takiej pozycji, tym bardziej na dłużej, a nasza podróż w jedną stronę potrwa ok. 1 godzinę.
    Wiem, że fotelik będzie bezpieczniejszy w razie wypadku, ale czy nie uszkodzi słabego kręgosłupa?? Czy jest przepis nakazujący wozić tak małe dzieci w fotelikach??
    Proszę o radę.

2. happybeti

happybeti show must go on...

Z tego,co wiem,są gondole mogące służyć do przewożenia malutkich dzieci,nie wiem,czy Ty masz taką.Jeśli nie,to jednak fotelik,najlepiej z wkładką dla noworodka,jeśli dziecko jest małe.Nie bój sie o kręgosłup maluszka,w takim foteliku nic mu nie bedzie ,zwłaszcza,że 1 godzina to nie az tak wiele.Większość dzieci podróżuje w takich fotelikach i nic im nie jest:).Oczywiscie przepisy mówia,że dziecko nalezy przewozic w specjalnym foteliku,wyjątkiem są wspomniane przeze mnie wcześniej gondole.My też sporo jeździliśmy z malutką w foteliku,nawet trochę dłuższe trasy,nie martw się,nie zaszkodzisz dziecku,w końcu te foteliki są stworzone z myślą o takich maluszkach.

3. reklama
  4. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

oczywiście ze możesz przewozić tak małe dziecko w foteliku. Ważne aby dziecko nie było dłużej niż 2 godziny w takiej pozycji. Wszystko z umiarem i bez przesady i będzie dobrze.

5. viole

viole Początkująca w BB

Napisałaś, że szukałaś informacji w internecie. A zaglądałaś na stronę Bezpieczny Mały Pasażer na facebooku?

6. Trixi

Trixi Wrześniowka 2010 i 2011

Jak najbardziej mozesz przewozic dziecko w foteliku nawet jezeli podroz bedzie trwala godzine i dluzej.

7. Stopi69

Stopi69 Lipcowe mamy'09

W foteliku tym dla najmniejszych dzieci mozesz spokojnie wozic, ale w gondoli to nie... Wogole w gondoli jest, albo wprowadza zakaz wożenia dzieci (nie wiem jak jest teraz postanowione w Polsce ) Mozna wozic tylko dziecko, ktore z przyczyn zdrowotnych nie moze jezdzic w foteliku.. Nawet jak psiza, ze gondola jets tez do samochodu, to prawda jest taka, ze nie jest ona bezpiecznym sposobem transportu dziecka. Ja mala wozilam od malego w foteliku.. jak miala ok.6msc to miala pierwsza dluzsza podroz - 250km.. Tylko pod pupe kladlam jej zlozona pieluszke i oczywisicie wazne zeby fotelik mial zaglowek (czy taka wkladka dla niemowlakow) Wazne jest aby robic przerwy w trasie, zeby dziecko nie bylo np. 5h non stop w foteliku... jak starsze to co innego

8. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

raczej wożąc w tej gondoli w razie wypadku zrobiłabyś dziecku krzywde . Do fotelika można wsadzic spokojnie , ja wkładałam pod pupe kocyk mały żeby spłycić fotelik , bo mój mi się bardzo głeboki wydawał

9. Daisy17

Daisy17 Początkująca w BB

Mam już fotelik, ale dzięki ;]

10. reklama

Poleć forum