reklama

Podróż z dzieckiem

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez teresa25, 12 Wrzesień 2016.

  1. teresa25

    teresa25 Początkująca w BB

    Witam wszystkich, mam pytanie do was. Ostatnio bardzo często jeździmy w długie trasy do moich rodziców i dla dziecka to bardzo nie wygodne siedzieć przez tyle godzin w foteliku ze zwisającymi nóżkami. Znacie może jakiś fajny sposób żeby temu poradzić? :)
     
  2. Lui :)

    Lui :) Czekając na cud :)

    A gdzie rodzice mieszkają?
    My z naszym dwulatkiem też dużo podróżujemy, ale głównie samolotem. Podróż szybka i nie męcząca.
     
  3. reklama
  4. magra0

    magra0 Początkująca w BB

    My zabieramy w podróż ulubione zabawki i książeczki, po drodze wymyślam różne zabawy, żeby mały się nie nudził, ale podstawa to częste przerwy na rozprostowanie nóżek.
     
  5. jola1-1

    jola1-1 Początkująca w BB

    Śpiewanie, zabawki, dobry fotelik i podnóżek to powinno pomóc.
     
  6. Anitta28

    Anitta28 Początkująca w BB

    Ja zawsze w podróż zabieram ulubione zabawki dziecka. Śpiewamy piosenki lub puszczam dziecku bajkę na tablecie. Ale robimy też co jakiś czas kilku minutowe postoje.
     
  7. sofijka101

    sofijka101 Początkująca w BB

    Tak, długie podróże to z pewnością ćwiczenie cierpliwości dzieci i dorosłych. Tablet i bajki to podstawa ale kilkuminutowe przerwy są nieodzowne, ze względu właśnie na to niewygodne unieruchomienie w foteliku. Ale ostatnio słyszałam, że do fotelików można założyć podnóżki ale do tej pory nigdzie ich nie wypatrzyłam. Może wy gdzieś trafiliście albo używacie?
     
  8. mamuska087

    mamuska087 Początkująca w BB

    Tylko częste przerwy pozwolą dziecku na chwilę odpoczynku w podróży. Albo podnóżek, jak napisał ktoś wcześniej. Popytaj w sklepach dziecięcych.
     
  9. susel

    susel Fanka BB :)

  10. reklama
  11. SurferWika

    SurferWika Początkująca w BB

    My zawsze wybieramy na dłuższą podróż taki czas w jakim dziecko powinno iść spać, wtedy szybko pada i praktycznie większość drogi przesypia :)
     
  12. mammama

    mammama Początkująca w BB

    Podróż z dzieckiem zwłaszcza długa to faktycznie męczarnia i dla dziecka i dla rodziców.Kupiłam przed wakacjami mojej córce podnóżek w sklepie dziecięcym i powiem wam,że zdał egzamin.Dziecko nie marudziło tak,że nogi cierpną,generalnie podróż była lepsza niż zazwyczaj.
     

Poleć forum