reklama

Podróżowanie w ciąży. Czy można wszedzie jechać?

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez sylwiana007, 5 Luty 2008.

1. sylwiana007

sylwiana007 Początkująca w BB

Ponieważ jestem w I trymestrze ciąży, to z tego co wiem trzeba wybierać miejsca na wypoczynek. Słyszałam, że kobiety z nizin szczególnie w I trymestrze nie powinny wybierać się w góry, a co z morzem i w ogóle podróżowaniem? Podzielcie się doświadczeniem... bo chciałabym jeszcze z mężem gdzieś pojechać w lutym, ale maluszek jest najważniejszy.:-)

2. Pscola

Pscola Fanka BB :)

jesli czujesz sie dobrze, to ja osobiscie nie widze zadnego problemu w podrozowaniem, zarowno nad morze jak i w gory
    jedynie moze bardzo egzotyczne podroze nie sa tu godne polecenia, ze wzglegu np. na infekcje zoladkowe (woda!), ale w Polsce nie widze naprawde zadnego problemu

ja w obu ciazach podrozowalam do 7 miesiaca (samochodem i samolotem) i naszym dzieciom to nie szkodzilo, wrecz przeciwnie, bardzo lubia jezdzic i smiejemy sie, ze to pewnie juz w lonie mamy zasmakowali w podrozach

a zadowolona mama na urlopie, to tez super dla dzidziusia:-)

3. reklama
  4. Mada80

Mada80 Fanka BB :)

Mysle,ze o takie rzeczy powinnas pytac lekarza.My co najwyzej mozemy ci doradzic co zabrac i jak poprawic komfort jazdy:tak::-)

5. sylwiana007

Poruszyłam ten temat ponieważ moja znajoma będąc w 2 miesiącu ciąży pojechała do Zakopanego i niestety znalazła się tam w szpitalu na podtrzymaniu ciąży. Pielęgniarki odsyłały ja natychmiast do domu - do nizim i mówiły, że bardzo często trafiają im się takie przypadki przejezdnych kobiet i często kończy się to źle. Dlatego chciałam usłyszeć inne opinie i wrażenia z podróżowania podczas ciąży. :-) Myślę, ze to będą przydatne informacje dla innych przyszłych mam, które chciałyby jeszcze gdzieś pojechać, bedąc w ciąży. Pozdrawiam :)

6. Fitusia

Fitusia Fanka BB :)

Sylwiana, ja bym odradzała. Znam kilka kobiet, które pojechały w góry w ciązy, kazda była na innym etapie, wczesniejsze ciaze były bez powikłan, a w gorach kazda z nich poroniła :( Nie wiem na czym to polega, ale tamten klimat czesto szkodzi delikatniejszym ciazom, choc z wierzchu wydaje sie, ze wszystko jest w porzadku.

Sama zrezygnowałam z wyjazdu w góry, choc poczatkowo nie traktowałam tych opinii serio.

Mieszkam w środku Polski, kilka razy jezdzilam do rodziny teraz w tej ciazy na południowy zachod czyli do wrocławia i za kazdym razem miałam na drugi dzien przeboje, mimo że samą podróz znosiłam dobrze. Zwyczajnie łapały mnie bolesne skurcze w podbrzuszu i miałam wieczny problem z kiszkami. Moze to wina zmiany wody? Niekoniecznie klimatu?

7. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

Ja prawdopodobnie zaszłam w ciążę w szczyrku, nie wiem, ile w tym prawdy, że lepiej w góry nie jeździć. Skoro takie są też opinie, ja bym nie ryzykowała. Na porodówce leżała ze mną babeczka, która w 30 tygodniu leciała do Polski na Wielkanoc, no i już została. Urodziła. Nie wiem, podobno nie powinno się latać samolotem w zaawansowanej ciąży.

8. sylwiana007

Tyle czasu się wahałam gdzie pojechać i jak spędzić kilka wolnych dni... wiec pojechaliśmy z mężem nad morze i było fantastycznie, bo w ten weekend było 10 stopni ciepła i piękne słońce. Podróż 600 km męcząca i dla każdego w normalnym stanie, ale wszystko jest ok i opłacało się, polecam morze zimą :-)

9. AHaa

AHaa Mamy lipcowe'08

Ja też słyszałam że najlepiej nad morze, mmazury itp ale nie w góry! dziewczyny a nie wiecie jak to jest z jazdą pociągiem gdy ciąża jest trochę zagrożona? mi znajoma mówiła że w żadnym wypadku pociągi, bo one źle działają? autobus, samochod jak najbardziej, ale nie pociag i tramwaj?

10. reklama
  11. sylwiana007

Jeżeli ciąża jest zagrożona to ja bym się lepiej zapytała lekarza. Ale pewnie zależy od pociągu i od odległości. W końcu trzeba jakoś funkcjonować, ale oczywiście z rozmysłemm, aby nie zaszkodzić i sobie i maluszkowi :) Pozdrawiam:)

12. andzia79

andzia79 Zaciekawiona BB

Ja tez radzilabym skonsultowac sie z lekarzem.Sama bedac w 3 miesiacu pojechalam z Krakowa w gory.I skonczylo sie na podtrzymaniu.W zaszdzie odleglosc niewielka a jednak .Juz jest wszystko dobrze,ale strachu bylo co niemiara.Podobno w gorach jest wyzsze cisnienie i w ciazy nie powinno sie tam jezdzic.Juz lepiej na niziny lub nad morze.To jest za duza zmiana.

Poleć forum