reklama

Podwójne Szczescie - Blizniaki

Temat na forum 'Mamy z Irlandii' rozpoczęty przez rzuska, 23 Maj 2008.

1. rzuska

rzuska Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam!

Jestem w 13tc i od kilku tygodni wiem że to bliźniaki:) Jestem bardzo szczęśliwa i wierzę że wszystko będzie dobrze.To pierwsza ciąża więc mam też sporo obaw, jeśli któraś z Was przez to przechodziła tutaj to podzielcie się proszę doświadczeniami.

Pozdrawiam:)

2. marlena nad

marlena nad :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Rzuska ja oczekuje jednego dzidziulka wiec nie moge Ci nic napisac oprocz tego,ze Ci bardzo gratuluje to musi byc fajne uczucie nosic pod serduszkiem dwie fasolki,pozdrawiam;-)

3. reklama
  4. Iwka.o

Iwka.o Mama-Mili,Dominiki,Szymon

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam Ja jestem mama BLizniaczek Mili i Dominiki mam jeszcze malego Szymcia.Jezeli masz jakies pytania wal smialo .Pozdrawiam

5. didi

didi Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Iwka..spoznone ale szczere zyczonka urodzinowe..te skrzaty irlandzkie to straszni plotkarze;-)

6. rzuska

rzuska Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Iwka to super ze tu jesteś,będziesz dla mnie źródłem wiedzy:-) , z trójka dzieci na pewno wiele już doświadczyłaś.Rozumiem ze obydwie ciąże miały miejsce juz w Irlandii?Wiele rzeczy jeszce przede mną, 3 czerwca idę na pierwsze badanie do szpitala i tak się złożyło,że to odpowiedni moment na badanie przeziernośći karkowej , miałam to zrobic prywatnie ale może uda się tam.Jak myślisz , robia takie badania w szpitalach ?zależy mi na tym . I jak często chodziłas na wizyty do szpitala jak byłaś z bliźniakami, częściej niż w ciąży pojedyńczej?i czy zawsze miałaś robione usg?
    Z góry dziękuję za odp.
    Pozdrawiam:)

7. Kasia Irlandka

Kasia Irlandka 10/2006 06/2009 :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Rzuska, ja co prawda blizniakow nie mam, ale przez cala ciaze w IRL usg mialam jedno, ginekologa nie widzialam, a badania sprowadzaly sie do analizy probek moczu<bialko i cukier>, cisnienia i co jakis czas krwi. Takze moze nie rezygnuj pochopnie z wizyty u gina.

8. Iwka.o

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hejka.
    Moja ciaza blizniacza tak przebiegala tu .Po 5 mies odwiedzalam lek co 2 -3 tyg robione mialam usg,badania krwi,moczu.Na tym sie koczylo w 30 tyg ciazy wrocilismy do Polski bo Balismy sie ze nie damy rady sami tu w Iraldnii bez rodziny z maluszkami.A to byl bald.Teraz juz wiemy ze trzeba bylo zostac a mysmy sie bali ze nie damy rady.Sami bez slubu bez rodziny jakos zdecydowalismy ze wrocimy do Polski.Maluszki urodzily sie w 33 tyg ciazy mojej.Juz wiecej ficzynie nie dalam rady.Cala ciaze przeszlam super zero zlego samopoczucia no pomonajac biodra ktore mi sie rochodzily.Pod koniec juz nie dawalam rady z kregoslupem wiadomo maluchy troche mi dokuczaly.
    didi-Dziekuje za zyczonka ach te latka leca:).
    rzuska-sluze pomoca wrazie co pisz podam ci moj nr gg 2054251.fajnie jest ze tu Dostaniesz pieniazki na dzieci tzw Becikowe na blizniaki.Fajnie bo musisz zakupic wszystko razy 2 :).A co do usg zalezy jak bedziesz sie czuc bo mi robili w sumie pare razy do 30 tyg wszytko zalezy jak bedziesz sie czuc.A co do badania przeziernośći karkowej nie robili mi a w Polsce juz bylo za pozno.Wiec musisz sie upomniec o swoje .Ciaze blizniacza tu prowadza bardzo z szczegolna uwaga bo wiedza jak bywa ciezko z donoszeniem maluszkow bo czesto rodza sie wczesniakami.Ciaza blizniacza to juz 36 tydz jest uwazana za donoszona ,im dluzej tym lepiej.Ponoc bliznieta szybciej sie rozwijaja i szyciej sie rodza .Pozdrawiam

9. rzuska

rzuska Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Iwka wielkie dzięki za informacje, na pewno sie przydadza.Ja mam nadzieję że donoszę bliźniaki chciaż do 35 tyg. Kawałek ze mnie kobikti więc może nie będzie tak źle:) Na razie moja ciąża przebiega bez uciążliwych dodatków, jedynie co, to nie toleruje niektórych zapachów jesli chodzi o jedzenie.Pracuję,więc dni jakoś lecą.Zastanawiałam się ile przysługuje mi urlopu macierzyńskiego ,bo słyszałam że więcej niż przy ciązy pojedyńczej, ale nie wiem ile dokładnie.a co do "becikowego " to wogóle sie nie oriętuje ile pieniążków dostaniemy i kiedy i gdzie te papiery składać..jak masz więcej infirmacji na ten temat to poproszę:) już niedługo będzirmy rozglądac się za więkwszym nieszkaniem i samochodem, więc każdy grosz się przyda:)
    super ,że jesmy w kontakcie:-)

10. reklama
  11. Iwka.o

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam:)
    |Wszytkim Mamusiom najlepsze Zyczonka :)Duzo Radosci i Pociechy z maluszkow:)
    Z tego co doczytalam to zaraz po Porodzie jak zlozysz wniosek o Child Benefit dostaniesz dodatek na male dziecko i jeszcze €635 jednorazowo po urodzeniu blizniat.
    Tu ci wlkleje co pisza na stronie
    Zasiłek na dziecko wypłacany z tytułu bliźniąt będzie stanowił 1,5 stawki miesięcznej na każde dziecko.
    Ponadto specjalna jednorazowa pomoc finansowa w wysokości €635 będzie wypłacona osobom, które miały poród mnogi. Kolejne wypłaty pomocy finansowej w wysokości €635 będą wypłacone kiedy dzieci osiągną odpowiednio wiek 4 i 12 lat.
    Link do tej strony :
    Zasiłek na dziecko-Information from CitizensInformation.ie
    Tu masz opisane na temat Macierzńskiego
    Zasiłek macierzyński -Information from CitizensInformation.ie
    Tu doczytasz ile trwa
    DSFA

12. aga_irlandia

aga_irlandia MAMA PO RAZ PIATY:)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ciekawa jestem jak wyglada wasze zdjecie z usg...bo ja w 7 tygodniu mialam robione i dziecko jest ok tylko zastanawia mnie moje zdjecie poniewaz sa tam takie 2 czarne przestrzenie ale fasolke widac jedna....i tak sobie mysle...bo to nie jest moja pierwsza ciaza a nigdy tak zdjecie nie wygladalo....a jak jest u was?????

Poleć forum