reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwójne Szczescie - Blizniaki

rzuska

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Maj 2008
Postów
21
Miasto
Galway
Witam!

Jestem w 13tc i od kilku tygodni wiem że to bliźniaki:) Jestem bardzo szczęśliwa i wierzę że wszystko będzie dobrze.To pierwsza ciąża więc mam też sporo obaw, jeśli któraś z Was przez to przechodziła tutaj to podzielcie się proszę doświadczeniami.

Pozdrawiam:)
 
reklama
Witam!

Jestem w 13tc i od kilku tygodni wiem że to bliźniaki:) Jestem bardzo szczęśliwa i wierzę że wszystko będzie dobrze.To pierwsza ciąża więc mam też sporo obaw, jeśli któraś z Was przez to przechodziła tutaj to podzielcie się proszę doświadczeniami.

Pozdrawiam:)
Rzuska ja oczekuje jednego dzidziulka wiec nie moge Ci nic napisac oprocz tego,ze Ci bardzo gratuluje to musi byc fajne uczucie nosic pod serduszkiem dwie fasolki,pozdrawiam;-)
 
Witam Ja jestem mama BLizniaczek Mili i Dominiki mam jeszcze malego Szymcia.Jezeli masz jakies pytania wal smialo .Pozdrawiam
 
Iwka to super ze tu jesteś,będziesz dla mnie źródłem wiedzy:-) , z trójka dzieci na pewno wiele już doświadczyłaś.Rozumiem ze obydwie ciąże miały miejsce juz w Irlandii?Wiele rzeczy jeszce przede mną, 3 czerwca idę na pierwsze badanie do szpitala i tak się złożyło,że to odpowiedni moment na badanie przeziernośći karkowej , miałam to zrobic prywatnie ale może uda się tam.Jak myślisz , robia takie badania w szpitalach ?zależy mi na tym . I jak często chodziłas na wizyty do szpitala jak byłaś z bliźniakami, częściej niż w ciąży pojedyńczej?i czy zawsze miałaś robione usg?
Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam:)
 
Rzuska, ja co prawda blizniakow nie mam, ale przez cala ciaze w IRL usg mialam jedno, ginekologa nie widzialam, a badania sprowadzaly sie do analizy probek moczu<bialko i cukier>, cisnienia i co jakis czas krwi. Takze moze nie rezygnuj pochopnie z wizyty u gina.
 
Hejka.
Moja ciaza blizniacza tak przebiegala tu .Po 5 mies odwiedzalam lek co 2 -3 tyg robione mialam usg,badania krwi,moczu.Na tym sie koczylo w 30 tyg ciazy wrocilismy do Polski bo Balismy sie ze nie damy rady sami tu w Iraldnii bez rodziny z maluszkami.A to byl bald.Teraz juz wiemy ze trzeba bylo zostac a mysmy sie bali ze nie damy rady.Sami bez slubu bez rodziny jakos zdecydowalismy ze wrocimy do Polski.Maluszki urodzily sie w 33 tyg ciazy mojej.Juz wiecej ficzynie nie dalam rady.Cala ciaze przeszlam super zero zlego samopoczucia no pomonajac biodra ktore mi sie rochodzily.Pod koniec juz nie dawalam rady z kregoslupem wiadomo maluchy troche mi dokuczaly.
didi-Dziekuje za zyczonka ach te latka leca:).
rzuska-sluze pomoca wrazie co pisz podam ci moj nr gg 2054251.fajnie jest ze tu Dostaniesz pieniazki na dzieci tzw Becikowe na blizniaki.Fajnie bo musisz zakupic wszystko razy 2 :).A co do usg zalezy jak bedziesz sie czuc bo mi robili w sumie pare razy do 30 tyg wszytko zalezy jak bedziesz sie czuc.A co do badania przeziernośći karkowej nie robili mi a w Polsce juz bylo za pozno.Wiec musisz sie upomniec o swoje .Ciaze blizniacza tu prowadza bardzo z szczegolna uwaga bo wiedza jak bywa ciezko z donoszeniem maluszkow bo czesto rodza sie wczesniakami.Ciaza blizniacza to juz 36 tydz jest uwazana za donoszona ,im dluzej tym lepiej.Ponoc bliznieta szybciej sie rozwijaja i szyciej sie rodza .Pozdrawiam
 
Iwka wielkie dzięki za informacje, na pewno sie przydadza.Ja mam nadzieję że donoszę bliźniaki chciaż do 35 tyg. Kawałek ze mnie kobikti więc może nie będzie tak źle:) Na razie moja ciąża przebiega bez uciążliwych dodatków, jedynie co, to nie toleruje niektórych zapachów jesli chodzi o jedzenie.Pracuję,więc dni jakoś lecą.Zastanawiałam się ile przysługuje mi urlopu macierzyńskiego ,bo słyszałam że więcej niż przy ciązy pojedyńczej, ale nie wiem ile dokładnie.a co do "becikowego " to wogóle sie nie oriętuje ile pieniążków dostaniemy i kiedy i gdzie te papiery składać..jak masz więcej infirmacji na ten temat to poproszę:) już niedługo będzirmy rozglądac się za więkwszym nieszkaniem i samochodem, więc każdy grosz się przyda:)
super ,że jesmy w kontakcie:-)
 
Witam:)
|Wszytkim Mamusiom najlepsze Zyczonka :)Duzo Radosci i Pociechy z maluszkow:)
Z tego co doczytalam to zaraz po Porodzie jak zlozysz wniosek o Child Benefit dostaniesz dodatek na male dziecko i jeszcze €635 jednorazowo po urodzeniu blizniat.
Tu ci wlkleje co pisza na stronie
Zasiłek na dziecko wypłacany z tytułu bliźniąt będzie stanowił 1,5 stawki miesięcznej na każde dziecko.
Ponadto specjalna jednorazowa pomoc finansowa w wysokości €635 będzie wypłacona osobom, które miały poród mnogi. Kolejne wypłaty pomocy finansowej w wysokości €635 będą wypłacone kiedy dzieci osiągną odpowiednio wiek 4 i 12 lat.
Link do tej strony :
Zasiłek na dziecko-Information from CitizensInformation.ie
Tu masz opisane na temat Macierzńskiego
Zasiłek macierzyński -Information from CitizensInformation.ie
Tu doczytasz ile trwa
DSFA
 
reklama
ciekawa jestem jak wyglada wasze zdjecie z usg...bo ja w 7 tygodniu mialam robione i dziecko jest ok tylko zastanawia mnie moje zdjecie poniewaz sa tam takie 2 czarne przestrzenie ale fasolke widac jedna....i tak sobie mysle...bo to nie jest moja pierwsza ciaza a nigdy tak zdjecie nie wygladalo....a jak jest u was?????
 
Do góry