reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższiny potas w ciąży

Nataliaa97

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2020
Postów
82
Hej
Czy macie badany potas w ciąży ?
Ja nie mam zleconego badania przez ginekologa, ale przez endokrynologa.
Zrobilam wczoraj i dzwonią do mnie z labu, że muszę przyjsc w poniedziałek powtórzyć badanie bo wyszedl troche podwyzszony potas, aczkolwiek mam się nie martwić bo muszą to sprawdzić czy nie doszło do hemolizy próbki krwi podczas pobrania lub juz po pobraniu.
Mój endo tez tak twierdzi,że wg niego cos takiego musiało się wydarzyc.
Jednak ciekawi mnie najbardziej czy badacie tez ?
Bo wszystkie moje znajome się dziwią i są w szoku, że one nigdy nie badały w ciąży potasu 😊
 
reklama
Potas należy pobierać bez zaciśniętej stazy, na rozluźnionej ręce i w miarę dużą igłą, delikatnie mieszać probówkę aby nie doszło do rozbicia krwinek.
Tak samo w przypadku insuliny, żelaza, kinazy kreatynowej.
 
Potas należy pobierać bez zaciśniętej stazy, na rozluźnionej ręce i w miarę dużą igłą, delikatnie mieszać probówkę aby nie doszło do rozbicia krwinek.
Tak samo w przypadku insuliny, żelaza, kinazy kreatynowej.
Ja dosyć mocno ściskałam rękę, i mialam tą staze ale jak wklula się to już nie mialam zacisniętek ręki. A jak była mieszaną to juz nie wiem 😊
 
Hej
Czy macie badany potas w ciąży ?
Ja nie mam zleconego badania przez ginekologa, ale przez endokrynologa.
Zrobilam wczoraj i dzwonią do mnie z labu, że muszę przyjsc w poniedziałek powtórzyć badanie bo wyszedl troche podwyzszony potas, aczkolwiek mam się nie martwić bo muszą to sprawdzić czy nie doszło do hemolizy próbki krwi podczas pobrania lub juz po pobraniu.
Mój endo tez tak twierdzi,że wg niego cos takiego musiało się wydarzyc.
Jednak ciekawi mnie najbardziej czy badacie tez ?
Bo wszystkie moje znajome się dziwią i są w szoku, że one nigdy nie badały w ciąży potasu 😊
odpowiadając na pytanie, czy badałam w ciąży potas, to powiem, że tak - robiłam sobie razem z badaniem innych elektrolitów, czyli sodu, magnezu i fosforu. I od razu też dodam, że badania robiłam sama w II trym., bez wskazań lekarskich, bo chciałam wiedzieć czy nie mam żadnych niedoborów.
Ciesz się, że masz skierowanie, potasu się nie bada rutynowa u ciężarnych, ale dobrze wiedzieć czy się nie ma niedoborów. Niski potas często może się np objawiać dużym zmęczeniem i osłabieniem, co niektórzy od razu przypiszą ciąży bez głębszego zastanowienia jakie jest tego podłoże. Potas łatwo jest sobie podkręcić dietą jakby co, niekoniecznie trzeba brać miliony tabsów z suplementami
 
odpowiadając na pytanie, czy badałam w ciąży potas, to powiem, że tak - robiłam sobie razem z badaniem innych elektrolitów, czyli sodu, magnezu i fosforu. I od razu też dodam, że badania robiłam sama w II trym., bez wskazań lekarskich, bo chciałam wiedzieć czy nie mam żadnych niedoborów.
Ciesz się, że masz skierowanie, potasu się nie bada rutynowa u ciężarnych, ale dobrze wiedzieć czy się nie ma niedoborów. Niski potas często może się np objawiać dużym zmęczeniem i osłabieniem, co niektórzy od razu przypiszą ciąży bez głębszego zastanowienia jakie jest tego podłoże. Potas łatwo jest sobie podkręcić dietą jakby co, niekoniecznie trzeba brać miliony tabsów z suplementami
Dzieki, właśnie wiem ze najczęściej są niedobory, ale u mnie wyszło ze niby jest go za dużo i pytanie po prostu czemu.. czy faktycznie czy jakiś błąd przy pobraniu i przechowywaniu próbki.
 
Dzieki, właśnie wiem ze najczęściej są niedobory, ale u mnie wyszło ze niby jest go za dużo i pytanie po prostu czemu.. czy faktycznie czy jakiś błąd przy pobraniu i przechowywaniu próbki.
a widzisz, gapa ze mnie, bo pisałaś, że wyszło za dużo :)
w zasadzie to chyba podwyższony może być jak coś jest nie tak z pracą nerek i to może mieć podłoże hormonalne - ale tutaj endo by Ci na pewno powiedział, jakby miał takie podejrzenie. Więc chyba rzeczywiście może jakiś błąd przy pobraniu (zdarza się wcale nie tak rzadko)
W każdym razie kciuki trzymam, żeby się okazało, że to tylko jakaś pierdółka i żeby Cie to niepotrzebnie nie męczyło
 
reklama
a widzisz, gapa ze mnie, bo pisałaś, że wyszło za dużo :)
w zasadzie to chyba podwyższony może być jak coś jest nie tak z pracą nerek i to może mieć podłoże hormonalne - ale tutaj endo by Ci na pewno powiedział, jakby miał takie podejrzenie. Więc chyba rzeczywiście może jakiś błąd przy pobraniu (zdarza się wcale nie tak rzadko)
W każdym razie kciuki trzymam, żeby się okazało, że to tylko jakaś pierdółka i żeby Cie to niepotrzebnie nie męczyło
Tak zasugerował tez endo. Powiedział ze do poniedziałku mam bardzo dużo pić. Wg niego jakiś błąd a gdyby coś wyszło jednak nie tak to wtedy trzeba sprawdzić nerki. Tylko generalnie to ja nie widzę u siebie zadnych problemów. Sikam normalnie, nic mi nie puchnie wiec oby to był jednak błąd 😊😊
 
Do góry