reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższona troponina po covid u niemowlaka

bea_

Początkująca w BB
Dołączył(a)
31 Marzec 2022
Postów
22
Drogie mamy, razem z synem zachorowaliśmy w ostatnich dniach na covid. Na szczęście choróbsko przeszliśmy łagodnie, syn miał kontrolne badanie płuc, serduszka i jest ok. Jedyna rzecz, która mnie niepokoi to wysoka troponina u syna we krwi. Co prawda spada, ale dalej przekracza normę. Jedziemy z tym na konsultację do szpitala i martwi mnie to. Piszę, bo może któraś z Was ma podobne doświadczenia i napisze jak to się potoczyło dalej.
 
reklama
Drogie mamy, razem z synem zachorowaliśmy w ostatnich dniach na covid. Na szczęście choróbsko przeszliśmy łagodnie, syn miał kontrolne badanie płuc, serduszka i jest ok. Jedyna rzecz, która mnie niepokoi to wysoka troponina u syna we krwi. Co prawda spada, ale dalej przekracza normę. Jedziemy z tym na konsultację do szpitala i martwi mnie to. Piszę, bo może któraś z Was ma podobne doświadczenia i napisze jak to się potoczyło dalej.
Nie wiem czy Cię to pocieszy, mojej siostry dziecko niemowlak miało covid i były przekroczone te wyniki krwi, z czasem schodziło ale dość długo to trwało w szpitalu miała codziennie robione po wyjściu ze szpitala jeszcze sama zrobiła prywatnie w celu sprawdzenia jak spada nic dalej nie było tylko kardiolog, kontrola. To chyba dość powszechny problem po covidzie
 
Ostatnia edycja:
U nas na szczęście spadła z ponad 400 do 70, mam nadzieję że dalej będzie spadek. Tak, lekarze mówią że u bardzo wielu dzieci jest taka reakcja :(
 
Tak, może uderzyć w układ krążenia. Straszne to... Na szczęście u synka większość z tych powikłań się nie pojawiła. Mieliśmy 2 razy ekg, usg i jest ok 🤞
 
Właśnie wróciliśmy z badań po covidzie. Synek ma 9 miesięcy. Nie miał zleconej tej tropominy. Ogólna morfologia, mocz, cukier, tsh i jakieś badanie z wątroby. Nie wiem czy nie powinnam teraz iść i zrobić jeszcze tego czegoś. Z widocznych objawów covid miał gorączkę 3 dni, z każdym kolejnym dniem była niższa.
 
reklama
Warto iść i poprosić o takie badanie. I w ogóle o badanie serduszka - echo, ekg, też rtg płuc. U nas objawowo też było łagodnie
 
Do góry