reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyzszone alimenty, problemy z realizacja wyplaty przez FA łódz

Dołączył(a)
18 Listopad 2010
Postów
3
Witam i prosze o pomoc poniewaz czuje sie juz bezradna i traktowana jak smiec przez urzednikow zajmujacych sie realizacja swiadczen z fa w lodzi przy ul urzedniczej.
w 2002 r mialam zasadzone alimenty na corke w wys 250zl{wyrok z nartch.klauzula wykonalosci,tatus uznal corke lecz nie stawil sie na spraw i wyrok zaoczny} do chwili obecnej ciagle alimenty wyplacalo mi panstwo tak jak i zasilek rodzinny-czyli tzw ciaglosc swiadczen,moje dochodzy sie nie zmienily od skladania wnioskow na okres 2010-2011.
w pazdzierniku sad w lodzi podwyzszyl mi alimenty do kwoty 450zl od dn 26 sierpnia 2010r.{ wyrok z klauzula natychmiastowa wykonalnoscia i wskazaniem daty od kiedy wyzsza kwota} ,pani w dzielicowej placowce swiadczen rodzinnych i fa na pilsudskiego poinformowala mnie ze mam najpierw przyniesc wyrok do nich pozniej do komornika.
w dn 10go listopada zanioslam wyrok wiec i zapewniono mnie w dziale fa ze 450zl bedzie juz naliczone w listopadzie,jak zapytalam co z wyrownaniem oswiadczono mi iz si nie nalezy .
tego samego dnia czyli 10ego poszlam do komornika,wypelnilam wniosek z nowa kwota ,podbil i wydal wniosek do filii fa na urzedniczej zwyrownaniem i nowa suma.
i zaczal sie cyrk- na urzedniczej nadal wmawiano mi iz wyrownanie mi nie przysluguje od sierpnia lecz naliczone bedzie od dnia zlozenia wyroku u komornika, jak zacytowalam tresc ustawy ,podajac jej numer pani rzucila mi sluchawka.
w dniu dzisiejszym dzwonie do dzialu fa dzielnicowego czy naliczono mi nowa sume alimentow za listopad i okazuje sie ze nie ! dzwonie do filii fa a tam slysze ze nie dostali nic od komornika -informuje ze posiadam zaswiadczenie od komornika o wyslaniu wniosku do filii w dn 10.11. slysze ze jak dojdzie do nich do dn 24-26 listopad to bedzie wyrownanie w mscu listopadzie jeszcze---od pani kierownik to slysze dodam
ide komornika to wnrwiony iz od 1,5 tyg wyslal juz faxy z tym wnioskiem i pokazuje mi ze dzisiaj tez wyslal 2 takie same ! wiec znow na urzednicza a tam slysze od pani kierownik ze----oni jeszcze nic nie maja ,nawet faxu! ale ze do wczoraj mieli nakazane przez komornika wyplacic mi wyrownanie to juz nie powiedziala ,baaa oswiadczyla iz listy z wyplata juz sa zamkniete i byc moze dostane nowa czyli zaszadzona kwote w grudniu z wyrownaniem.
szok..co ja mam zrobic pomozcie
 
reklama
Do góry