reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższone ALT i AST i kwas moczowy

OhKrysiu

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Maj 2022
Postów
65
Cześć, proszę o poradę. Na początku tygodnia przeszłam zatrucie pokarmowe.Tak mi się przynajmniej wydaje- mdłości, wymioty, ogólne osłabienie, ból brzucha w górnej części, już jest lepiej. Jestem w 35 tygodniu ciąży. Dwa dni temu zrobiłam sobie prywatnie badania z krwi, Alt było w normie, Ast 42 (norma do 34) dzisiaj powtórzyłam wyniki i Alt to już 61(n.55), a Ast 51 (n.34). Mam też delikatnie podwyższony kwas moczowy we krwi. Lekarz prowadzący powiedział żeby powtórzyć badanie w poniedziałek i jeśli będzie rosnąć to przyjść wtedy, ale nie był specjalnie przejęty. O czym mogą świadczyć takie wyniki? Zwariuje do poniedziałku.
 
reklama
@OhKrysiu A na pewno kwas moczowy we krwi? Może chodziło Ci o kwas żółciowy??
Podwyższone wyniki wskazują na cholestazę - nic Cię nie swędzi?
Może lekarz chce poczekać i zobaczyć czy nie jest to wynikiem zatrucia pokarmowego. Jeśli wynik będzie dalej podwyższony, to nastaw się, że lekarz skieruje Cię do szpitala.
 
@OhKrysiu A na pewno kwas moczowy we krwi? Może chodziło Ci o kwas żółciowy??
Podwyższone wyniki wskazują na cholestazę - nic Cię nie swędzi?
Może lekarz chce poczekać i zobaczyć czy nie jest to wynikiem zatrucia pokarmowego. Jeśli wynik będzie dalej podwyższony, to nastaw się, że lekarz skieruje Cię do szpitala.
Kwas moczowy,nie robiłam żółciowych. Były też bilirubina i kreatynina ale w porządku. Czasem mnie zaswędzi brzuch lub twarz lub inna część ciała, ale nie jest to jakos bardzo uprzykrzające...mam również cukrzycę ciążowa na insulinie, nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ. No nic, dowiem się jutro jak zrobię badania, ale stresuje się bardzo:/ zwłaszcza że czuję się dobrze, trochę słaba ale to chyba normalne przy końcówce 8 miesiąca ciąży....bo to moja pierwsza ciąża. Mam nadzieję że nie zaszkodzi to bobasowi....
 
Mogą być początki cholestazy. Normy nie są jeszcze mocno przekroczone, więc świądu może nawet nie być. Ja bym powtórzyła badania i dodatkowo zrobiła badanie kwasów żółciowych (badanie z krwi). Przy cholestazie to badanie kwasów żółciowych jest najważniejsze.
Jeśli się okaże że to cholestaza, to na tym etapie ciąży prawdopodobnie dostaniesz skierowanie do szpitala.
 
Do góry