reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższone plytki krwi

zagadka90

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2017
Postów
52
Witam.

Moja 11 miesięczna Córka ma podwyższony poziom płytek krwi. Robiliśmy Jej badania 2-krotnie i niestety wynik podobny. W tej chwili nie jestem w stanie podać dokładnie ile, bo jest noc a nie mam przed sobą tych bada, ale o ile pamiętam norma to 450 a Ona ma około 700. Ppzostale wyniki w normie (morfologia) . Chociaż są parametry są lekko podwyższone. Nasz Skarb problem z tym ma od samego początku. Już przy wypisie ze szpitala znalazłem wyniki,gdzie wynik też był nieprawidłowy.

Byliśmy u lekarza rodzinnego i uspokoił nas . Powiedział, że nie ma czym się martwić ale dla "spokoju sumienia) zlecił ponownie morfologia i jakieś inne badania. Dodatkowo dostaliśmy skierowanie na USG brzucha. Martwię się strasznie czy to może być coś poważnego . Z nerw boli mnie brzuch :( Czy wiecie coś na ten temat? Czy podwyższony poziom płytek krwi oznacza jakąś poważną chorobę . W Internecie naczytalem się różnych historii na ten temat . :( Moja Córcia ma blada cerę . Od urodzenia na powieczkach cały czas ma widoczne dość mocno "pajaczki" A pod oczkami niewielkie sińce. Martwię się że może to oznaka jakiegoś choróbska,choć z drugiej strony ów niewielkie sińce mogła odziedziczyc po mnie.

Proszę Was o pomoc. Radę. Informację. Pozdrawiam.
 
reklama
A jak wychodzą pozostałe parametry krwi? Badałaś poziom żelaza?
U mojej córki takie sińce pod oczami i bladość skóry jest objawem anemii.
Postaram się później znaleźć wyniki by sprawdzić jak wyszły jej płytki krwi, gdy miała żelazo poniżej normy.

edit. Moja akurat miała nieznacznie obniżone płytki krwi. A żelazo 34 przy normie od 60.
 
Ostatnia edycja:
POKAZYWALEM wyniki lekarzowi. Chyba od razu rzucilaby mu się w oczy anemia. A rzeczywiście moja Corcia jest blada. Może nigdy nie była mulatka ale jak oglądam zdjęć a gdy miała np 5 miesięcy była dużo bardziej "rumiana". Dodam że Mała cały czas jest na piersi .
 
Akurat w to że każdemu lekarzowi się rzuci w oczy, to nie wierzę. Objawy anemii są podobne do wielu innych dolegliwości. Zrób oprócz morfologii także poziom żelaza i TIBC (u mojej hemoglobina i hematokryt zawsze wychodziły dobrze w morfologii) i będziecie wiedzieć. A CRP badaliscie?
 
Po wynikach - naprawdę zbadałabym poziom żelaza. Hemoglobina jest blisko dolnej granicy, a MCHC jest obniżone (średnie stężenie hemoglobiny w krwince czerwonej). To jest najprostsze do wykluczenia, a leczenie polega na odpowiedniej suplementacji żelaza.
W sumie trochę się dziwię, że lekarz nie zlecił CRP (lub chociaż OB), by wykluczyć stan zapalny w organizmie...

A PCT powyżej 0,5 najczęściej świadczy najczęściej o infekcji bakteryjnej.

A badałeś kał na obecność pasożytów?
 
To zrób za jednym pobraniem dodatkowo poziom żelaza. Koszt badania to max 10zl + CRP (do 15zł).
 
reklama
Ciężko cokolwiek podejrzewać.
Może być anemia. Moga być pasożyty. Może być infekcja bakteryjną.
 
Do góry