reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

podwyzszone ryzyko preeklampsji

wiola0904

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2020
Postów
14 633
hej lipcowe mamusie. na poczatku wszystkiego dobrego, zdroweczka dla Was i dzidziusiów :)
wczoraj odebralam wyniki testu krwi pappa. usg wyszlo super, ryzyko trisomii 21,18,13 niskie. problem pojawia sie przy ryzyku preeklampsji przed 37 tyg ciazy, wynik 1:69
ryzyko wewnatrzmacicznego zahamowania wzrastania plodu przed 37 tyg ciazy 1:193.
wizyta u ginekologa za troszke ponad tydzien. mam 35 lat, druga ciaza, pierwsza skonczona poronieniem w 5 tygodniu.
Martwi mnie to ryzyko preeklampsji niestety. Białko pappa 1,320 IU/I co odpowiada 0,599 MoM wiec bialko niby w normie ale jednak dolna granica. Mamusie pocieszcie, ze nie ma co panikowac...
 
reklama
hej lipcowe mamusie. na poczatku wszystkiego dobrego, zdroweczka dla Was i dzidziusiów :)
wczoraj odebralam wyniki testu krwi pappa. usg wyszlo super, ryzyko trisomii 21,18,13 niskie. problem pojawia sie przy ryzyku preeklampsji przed 37 tyg ciazy, wynik 1:69
ryzyko wewnatrzmacicznego zahamowania wzrastania plodu przed 37 tyg ciazy 1:193.
wizyta u ginekologa za troszke ponad tydzien. mam 35 lat, druga ciaza, pierwsza skonczona poronieniem w 5 tygodniu.
Martwi mnie to ryzyko preeklampsji niestety. Białko pappa 1,320 IU/I co odpowiada 0,599 MoM wiec bialko niby w normie ale jednak dolna granica. Mamusie pocieszcie, ze nie ma c
 
Hej, widze ze nikt Ci nie odpisal a mam praktycznie identyczne parametry jak Ty... mam nadzieje ze wszystko skonczylo sie dobrze!!!
 
Hej, widze ze nikt Ci nie odpisal a mam praktycznie identyczne parametry jak Ty... mam nadzieje ze wszystko skonczylo sie dobrze!!!
Hej :) tak, nie miałam żadnych problemów w ciąży z ciśnieniem. Cały czas utrzymywało się na poziomie 110/70 i jedynie przed wizytami potrafiło poszybować na 150/100 ale pani gin wiedziała, że w domu mam normalne bo mierzyłam je 3razy dziennie także powiedziała że nie ma zagrożenia a przy ryzyku preeklampsji to właśnie ciśnienie jest największym problemem. Urodziłam 17lipca, synek za kilka dni kończy 4miesoace. Wszystkiego dobrego kochana. Sprawdzaj ciśnienie w domku, zapisuj sobie pomiary. Dla siebie możesz robić co miesiąc badania moczu żeby wykluczyć obecność białka. Zdrówka dla Ciebie i Malenstwa
 
Dziekuje za odpowiedz! Bardzo sie ciesze ze wszystko sie dobrze skonczylo :) pozdrawiam!
Jeżeli wyszło Tobie wysokie ryzyko preeklamsji, wyższe niż 1:150, to obecnie zaleca się branie Acardu na zwiększenie przepływu krwi przez łożysko. Preeklamsja często jest spowodowana nadciśnieniem a to z kolei związane jest z nieprawidłowym procesem tworzenia się łożyska (naczyń krwionośnych jest mniej). Oczywiście, niczego nie wolno brać na własną rękę, tylko z polecenia lekarza. Do tego kontrola ciśnienia w domu, bo tak jak koleżanka pisała zdarza się często tzw. choroba białego fartucha. Koniecznie pilnuj lekarza, żeby przy każdym USG sprawdzał przepływy w pępowinie, głowie dziecka i macicy (w tych wszystkich 3 miejscach). Każdy pomiar powyżej 140/90 nawet jeśli zdarzył się raz (o ile nie miały na to wpływu czynniki takie jak stres) jest powodem do wizyty na IP.
 
Jeżeli wyszło Tobie wysokie ryzyko preeklamsji, wyższe niż 1:150, to obecnie zaleca się branie Acardu na zwiększenie przepływu krwi przez łożysko. Preeklamsja często jest spowodowana nadciśnieniem a to z kolei związane jest z nieprawidłowym procesem tworzenia się łożyska (naczyń krwionośnych jest mniej). Oczywiście, niczego nie wolno brać na własną rękę, tylko z polecenia lekarza. Do tego kontrola ciśnienia w domu, bo tak jak koleżanka pisała zdarza się często tzw. choroba białego fartucha. Koniecznie pilnuj lekarza, żeby przy każdym USG sprawdzał przepływy w pępowinie, głowie dziecka i macicy (w tych wszystkich 3 miejscach). Każdy pomiar powyżej 140/90 nawet jeśli zdarzył się raz (o ile nie miały na to wpływu czynniki takie jak stres) jest powodem do wizyty na IP.
[/QUOTE
 
reklama
reklama
Do góry