reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższone Tsh 4,7

Dołączył(a)
8 Grudzień 2016
Postów
6
Witam
Żona jest w 10 tyg ciąży i na badaniach wyszlo podwyższone TSH dokladnie 4,7 ( norma 0.27- 4.2)
FT3 3.15 ( 2.57-4.43)
Ft4 1.07 ( 0.93- 1.7)
Wizyte u endokrynologa dopiero mamy po świetach. Czy jest sie czego obawiać czy moze szukać innego lekarza w innym miescie? zona nigdy sie nie leczyla u endokrynologa nawet nie wiedziala o tak duzym tsh gdyby nie ciaza. Jutro ma usg moze tam wyjdzie czy powinna brac leki czy jest ok. Miala ktoras z was wyzsze tsh w 10 tyg lub wiecej i urodzila zdrowe dziecko?
 
reklama
Rozwiązanie
Dzis moja byla na usg tarczycy i pokazala wyniki. na usg nic ale to nic nie wyszlo. Pani doktor od usg powiedziala ze poziom tsh moze skakac i to ok. Nie ma sie czym przejmowac ale lek ten na L 50 nie zaszkodzi.
Zbyt wysokie tsh może doprowadzić do poronienia. Jeśli jest problem z dostaniem się szybciej do endokrynologa, to skontaktujcie się z ginekologiem prowadzącym ciążę.
 
Nasz ginekolog powiedzial ze nie ma sie czym martwic bo to jeszcze nie takie strasznie wysokie. a reszta wskaznikow w normie. Ale to zdanie ginekologa. Jutro pojade z swoja do wiekszego miasta i tam prywatnie pojdziemy. Bo u nas to 2 tyg trzeba czekac i to tez prywatnie. Czy takie tsh w 10 tyg moglo by zaszkodzic dziecku ? Od jutra mam nadzieje zaczniemy cos z tym dzialac. Dodam jeszcze ze gin. witaminy z jodem od 2 tyg przepisal a to chyba pomaga.
Czy samo tsh poza norma moze byc az tak zle? jutro mamy tez usg tarczycy wiec sie okaze czy cos rzeczywiscie sie dzieke zlego.
 
reklama
Bylem w nocy na szpitalu ze swoja w wiekszym miescie. Dostala jakis lek na L chyba Lentrox 50 . i 1 tabletke dziennie na czczo. Chyba sie umormuje tsh? w pon na usg dziecko bilo serduszko wiec moze dalo rade
 
reklama
Ft4 też jest bardzo niziutkie. Jak dla mnie świadczy o niedoczynności tarczycy. Bardzo dobrze, że pojechaliście. Ja biorę akurat Euthyrox, ale i po tym i po tym leku tarczyca dość szybko się normuje. Zapewne będziecie musieli być po opieką endokrynologa.
Trzymam za Was kciuki na pewno będzie dobrze. Pozdrawiam
 
Do góry