reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

Koronka to was motywowaly te same przesłanki co nami tez chciała jak najkrócej różnicy i zakończyć ten etap w moim zyciu. Teraz czasem sie razem fajnie pobawia ale mój starszak to tak wymyśla ciągnie ja za ubrania jak tylko Marysia chce robic cos innego tarmosi nią zeby bawila sie akurat w to co on chce. Albo wyrywa zabawki z rak odpycha. Masakra czasami.. Ale niech rosną troche to przemęczymy i bedzie z Glowy. I pozniej bede się patrzeć jak inne mamy biegają za maluchami i sie nerwuja.. Choc to sie tak mów a pewno dojdą mi inne kłopoty. No ja wracam do pracy starszy do przedszkola bedzie odstawiamy z mala tesciowa sie bedzie zajmować choc tez nie wiem jak to będzie bo ona ma isc na operacje stawu biodrowego juz dawno a tak zwleka . Pewno będę musiała wybrac troche wychowawczego jak w końcu na nia pojdzie. A juz rok jej mowie idź póki jestem w domu i mogę tez sie toba spokojnie po operacji zajac. Zawsze jakas pomoc obiad ugotować zakupy czy cos. Ale ta sie boi..

Martucha no super dziewczyna ta twoja malutka. Chwal chwal jak się jest czym chwalić to trzeba.. Współczuję choroby ja miałam w domu taki maraton na przełomie stycznia i lutego..
Ja tez szaleje w masie cukrowej tylko to takie pracochlonne..
 
reklama
Asiorek no to super. Ja dopiero zaczynam, początki dopiero. :)
My chorujemy od września tamtego roku, odkąd starszy do szkoły zaczął chodzić, to dopiero maraton. Teraz luty,marzec, kwiecień było chwilę spokoju...

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Koronka serdeczne gratulacje!;) to dopiero wyzwanie sobie zrobiliście ;)

Fajnie wiedziec,ze Wasze maluchy sie tak rozwijają.Rzeczywiscie ten rok minal niepostrzeżenie.Dopiero co szlam na zwolnienie w pracy a tu juz roczek trzeba bedzie wyprawiać niedlugo!;) nie doszlam niestety do porozumienia z moim mezem odnosnie organizacji imprezy,dlatego bedziemy mieli trzy - jedna dla chrzestnej u nas w domu,druga u moich rodzicow i trzecia u jego.Na kolejne lata uda nam sie dopiero jedna impreze zorganizowac,bo bedziemy mieli wreszcie wieksze mieszkanie do ktorego wejda wiecej niz dwie osoby!;p mamy nadzieje odebrac klucze jeszcze w tym miesiacu,szybkie wykańczanko i sie wprowadzamy ;)

Z uwagi na kiepska sytuacje w mojej obecnej pracy my tez zdecydowalismy sie na kolejne dziecko (jesli sie uda),wiec "pracujemy" hehehe ;) mieszkanie jeszcze nie wykończone ale nawet jesli,to mamy jeszcze troche czasu zeby to zrobic ;)

Fifik jeszcze nie chodzi,ale śmiga przy meblach az huczy.Przeraza mnie tylko czasami fakt,ze pcha wszystko do buzi.Dzisiaj po minucie ciszy przyszedl do mnie ze łzami w oczach,zlapal mnie za reke,a ja jakos instynktownie wygarnelam mu to co mial w buzi...zatyczka od butelki ;/ malo zawalu nie dostalam.Cale szczescie,ze przyszedl bo nie mogl sobie jakos poradzic z ta zartyczka i ze sie nie udusił!ech...kiedy mija ten etap pchania wszystkiego do buzi?bo nie mam czasami juz sil

No i mamy dwa zeby,jedynki na dole,od ponad miesiaca ida jedynki na gorze ;( widze juz ze sie przebijają wiec jestesmy na ostatniej prostej ;)
 
Sylwia no moja je juz praktycznie wszystko poza smazonym czy grilowanym.. Dostaje tez juz krowie mleko nic jej nie ma mimo ze miala w 4 miesiącu podejrzenie skazy bo nie tolerowała mm .. No mamy 8 zębów wiec juz gryzienie tez fajnie idzie. Pomidora ogryza bardzo lubi rano jak jemy śniadanie dostaje zawsze plasterek szynki z indyka to sobie mamla. Czasem tez dostanie jakies ciasto kruche czy wafelka. Ale sporadycznie może ze dwa razy w tygodniu. Zupy je takie jak my tylko ze ja ogolnie Malo przyprawiam raczej daje ogrom warzyw do wywaru a zdla niej z mięskiem zwykle podaje albo z jajkiem.a jak idziemy gdzies do babci na obiad to musza odlewac przed przyprawieniem bo tam weget i innych dziadostw nie żałują.
 
U nas wszystko je praktycznie od 9/10 mca zycia.Cycus ograniczony do minimum - wlasciwie w ciagu dnia to tylko do dwoch drzemek,rano po wstaniu,wieczorem do snu i raz w nocy.W ciagu dnia je z nami sniadanie - uwielbia kanapkę z szynka i pomidorem/ogorkiem,jakas przekąska potem,czasami kisiel/budyń,obiad zawsze z nami i na kolacje kasza manna/platki ryzowe na wodzie z owocem albo cos co akurat jem i mi skubnie.Ogolnie uwielbia jesc,dzisiaj chłopcu jedzenie zabierał na naszym mamowym spotkaniu,a chwile wczesniej zjadl cala swoja kanapkę,cale opakowanie borówek amerykańskich i popił to herbata owocowa!myslalam ze sie zapadnę pod ziemie jak zaczal mu wyrywać chrupki hehehe :) zagłodzone dziecko!;p uwielbia owoce i warzywa - moglby zyc na samych truskawkach,borowikach i frytkach warzywnych ;)
 
Koronka gratulacje, 13 tyg. przeleci szybko, podobno chłopcom dobrze jest w brzuchu mamy i nie spieszą się na świat, u nas to się sprawdziło i syn urodził się tydzień po terminie, a córka 2 tyg.przed terminem.
Co do jedzenia to ja mam w domu prawdziwego cycoholika, mała niby je wszystko, ale większość wypluwa, lub zje troszkę i doprawia cycem, we wrześniu wracam do pracy, a Alę daję do żłobka, więc coraz częściej zastanawiam się nad odstawieniem, bo ona cyca w nocy traktuje jak smoczek, najchętniej nie wypuszcała by z buzi, potrafi budzić się co godzinę, łatwo nie jest.
Na zamkniętym dziewczyny też coraz rzadziej się wypowiadają, ładna pogoda więc pewnie na placu siedzą.
My zaczęliśmy budowę domu, więc też ciągle doglądamy, całe szczęście mamy blisko, więc nie traci się czasu na dojazdy.
Ala ma skończony rok i jeszcze nie chodzi, Asiorreek zazdroszczę mobilności córci, teraz to już pewnie śmiga, skora tak wcześnie zaczęła. Moja chodzi na razie jedynie za rękę, sama ustoi przez kilka sekund i potrafi zrobić ze 3 kroczki sama, biegiem. Ale przedział wiekowy, kiedy dziecko zaczyna chodzić jest bardzo duży 8-18 miesięcy, więc każde w swoim czasie.
 
Ostatnia edycja:
Hej kochani :) juz kazda po pierwszych urodzinach naszych dzieciaczków :)
U nas tez plan Sie udal I urodziny byly piekne :) Maja Jak zwykle usmiechnieta I zadowolona I z przedmiotow ktore wyciagnela to pierwsza byla pilka pozniej kasa m, dlugopis I nici;) Wiec zobaczymy Co z niej wyrosnie :)
U drugiego babelka zaczal Sie 35 tydzien Wiec juz niedlugo moze poznamy Sie po drugiej stronie brzucha ;) Na razie zaczelismy szykowanie pokoju I skladanie mebli. Ciuszki wypralam I msze wyprasowac I bede w miare gotowa jedynie jeszcze apteczne rzeczy potrzebne :)

Majusia zaczela samodzielnie chodzic w ta niedziele Wiec miala rok I 2 tyg :) no I tyle Frajdy jej to sprawia Ze wszedzie wchodzi I wychodzi :)

Napiszcie Co tam dobrego u waszych maluszkow :) buziaki
 
Dziewczyny przepraszam, że tak Wam wchodzę na wątek ale chciałabym Was zaprosić do mojego sklepu
z ubraniami dla dzieci.
Link do: Q-ba Style | Facebook
Są to ubranka tyko i wyłącznie polskich producentów, świetna jakość modne fasony.
Teraz jest sporo rzeczy na letniej wyprzedaży myślę, że znajdziecie coś dla swoich pociech.
Kontakt przez mój fanpage na FB. Jest konkurs i zapraszam do wzięcia w nim udziału. Odnośnie rozmiarów pytajcie
 
reklama
Do góry