reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

Nunka nic się kochana nie przejmuj. Moja mała w 38 tygodniu ważyła 2700 g i lekarz mówił, że jest ok. Prognozował, że podczas porodu będzie około 3,1 kg i mówił, że jak dziecko w momencie porodu ma 2500 to jest już donoszone i jest dobrze wszystko. Także jak twój maluch już ma 3 kg to będzie ładniutki, okrąglutki :-):-):-)

 
reklama
witam was.. padam na twarz.. ale wszystko juz chyba mam. zakupy udane. zebra coraz ladniejsza sie robi.. jeszcze tylko laktator ale to przez neta zamowie.
co planuje wziasc do szpitala.. hmmm. jeszcze do konca nie wiem ale za pewno jakies doby i ogrodniczki i skarpety.. no i kocyk polarkowy jakby zimniej bylo albo padal deszczyk.. ale chyba pogoda juz bedzie coraz lepsza. co do czapeczek to raczej nie planuje no chyba ze faktycznie bedzie deszcz i chlodno..
no jak troche odpoczne zaczne pakowac w koncu ta torbe do szpitala..
 
Ostatnia edycja:
Mamagata.. ja mam dwa zestawy: body z krótkim rękawkiem, body z długim, pajacyk, ciepły pajacyk (właściwie kombinezon) w rozmiarze 56 i 62, do tego skarpetki, czapeczka i niedrapki ;) no i kocyk w razie czego też będzie i pieluszka tetrowa

mnie dziś dziecię moje obudziło bladym świtem i chodzę jak zombi

Czoperka, trzymam kciuki za karmienie ! Teraz więcej się udzielam na zamkniętym, ale śledzę Wasze poczynania bez przerwy :)
 
ja mam w planach body+śpiochy a w razie czego polarkowy pajacyk jakby bardzo brzydka pogoda była, czapeczka i skarpetki do tego też.
Czy którejś z Was wyszedł dodatni wynik GBS:-( wiecie może jakie są realne zagrożenia dla dziecka z tego powodu?
 
loca gbs sie nie przejmuj . wynik wez ze soba w szpitalu maluch dostanie od razu lekarstwo i bedzi git... moja znajoma miala dodatni i synkowi nic nie ma.. a co ciekawe moj gin w tej ciazy mi gbs nie robil... stwierdzil ze jesli ciaza w odstapie 2 lat, to nie trzeba za to mialam inne jakies dziwne badania...
 
hej dziewczyny..melduję się, że u nas ok. Na dziś miałam termin z OM a w domu już prawie 3 tygodniowy smyk;d trochę daje mi popalić zwłaszcza po nocach;dd
Czytam co piszecie o karmieniu i mam identyczne zdanie..ja w szpitalu przystawiałam małego do piersi, ściągnął siarę z lewej a z prawej nie poleciało nic bo mam wklęsłą brodawkę i nie mógł uchwycić..po powrocie do domu od razu przeszłam na bebiko i zahamowałam laktację..z pierwszym synkiem męczyłam się 5 miesięcy odciągając ręcznym laktatorem i dałam sobie tym razem na luz. Mały wypija mm 60ml co 2,5h i rośnie w oczach;)

nunka co do wagi maluszka..mój urodził się w 37t3d z wagą 2750..do terminu miałby może z 3 kg ale lekarz od samego początku mi mówił, że małe dzieci będę rodzić..niestety w książeczce małego wpisali, że ma cechy wcześniactwa z czym ja się nie zgadzam..tym bardziej, ze dostał 10pk Apgar. najważniejsze to zdrowy maluszek..waga później się wyrówna.

assiorek Wszystkiego Najlepszego:))
 
Dziewczyny bardzo Wam życzę, żeby się udało z kp bez większych problemów :) ja też cały czas się nie poddaję, wydaje mi się że jest coraz lepiej. Choć dzisiaj np nie wiedzieć czemu miałam od rana mniej pokarmu. Przemęczyliśmy się tak z Adasiem od 6 do 15 - ssanie co chwilkę, i tylko JEDNA godzinna drzemka. O 15 stwierdziłam że dość i poszłam po mm. Młody wydoił całą butlę i zasnął z miejsca jak kamień - śpi już ponad 3 godziny, taki był zmęczony tym wszystkim. Czasem po prostu trzeba odpuścić i odpocząć. Jak się obudzi to znów ruszamy z cyckiem, ale staram się z tym nie spinać i nie obwiniać siebie bo to tylko gorzej wpływa na wszystko.
 
czoperka niby im wiecej pijesz tym wiecej pokarmu.. choc nie wiem czy to sie sprawdza...

dzieki wszystkim za zyczonka :*

malgos jak dobrze wiedziec ze nie tylko ja mam kratery.. :)
 
reklama
Loca ja miałam dodatni GBS, tuz przed porodem - cesarką dostałam w kroplówce antybiotyk. Tak z godzinę, może półtora wcześniej. Synkowi nic nie jest.
Czoperka a miałas nawał pokarmu? Ja własnie jestem w trakcie nawału, dostałam pod koniec 4 doby. Już jest lepiej, ale przez twarde piersi, maleńki tak jak pięknie przysysał się do cyca, tak przy nawale nie mógł złapać brodawek. Ale cierpliwie odsysałam trochę laktatorem, żeby piersi były bardziej miękkie i na dzień dzisiejszy potrafi się już ładnie przyssać.

Gratuluję wszystkim mmusiom, które mają juz maluszki przy sobie. Nasz syneczek urodził się w dniu matki :)
 
Do góry