reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

oomamba Możesz wypróbować ten system 7-5-3 jak odciągasz , no i jeszcze z rad doradcy laktacyjnego to unikanie dłuższych przerw - czyli odciąganie też w nocy . Ja robiłam ta że jak Duszka budziła się w nocy M ją karmił a w tym czasie ja odciągałam mleczko ...
Do tego sprawdź jeszcze membrane na laktatorze , ponoć jak jest uszkodzona to gorzej ciągnie i wtedy nie pobudza tak piersi do produkcji mleczka . No i przystawiaj laktator jak najczęściej nawet na chwilkę

Villandra he he ale wyskoczyłam z tymi kluskami :-D

Kasiulka to Grzesiu mocny chłopak :tak:
Moja Duszka nie chce ani sie przekręcać , ani siadać . Niby napina raczki jak ją chce podciągnąć ale jeszcze jest za słaba , albo głowina za bardzo jej ciąży .
Za to intensywnie ćwiczy chwytanie zabawek i wymachy kończynami :-)

Madziorka witamy , witamy :tak:
 
reklama
Kindzia próbowałam kiedyś karmić na śpiocha ale albo się dławi , albo wypije 15 ml i nie chce dalej ssać :sorry2:
Ciężko od niej oczekiwać żeby ważyła 6 kg skoro urodziła się 2,5 kilogramowa :-)

Zresztą od kilku dni budzi się koło 4tej na jedzenie :tak:
 
Mini, Kindzia mój sie nigdy by nie dał nakarmić na śpiocha a jak tylko sie naje to wypluwa cyca i za nic nie da sobie włożyć tak jak smoczka toleruje go ale jak nie zawsze ma na niego ochote a wtedy to az sie dlawi jak mu probuje wlozyc i tak fajnie wypycha go językiem ale w trakcie alarmow dziala cuda ( smoczek oczywiście :-) ) W pierwszą noc po porodzie to mi sie wcale nie obudzil az poszlam do poloznych po kazaly po gora 5 godz budzic i karmic a on nic nawet jak mu pieluszke zmienialam tak wiec u nas to by sie nie sprawdzilo

Mam takie pytanie do was czy wam tez tak lecą włosy bo mi normalnie od 3 dni to leca jak oszalałe, któraś chyba pisała że też tak ma ale nie pamietam :-(
 
Madziorka u mnie było podobnie po porodzie :-) Duszka pierwszą dobę przespała ,ale położne mówiły że pierwszą ma prawo , z drugą dobą było to samo ,bo co przykładałam do piersi to zasypiała ze zmęczenia tą ciężką pracą jaką jest ssanie :-D Nawet z buli nie bardzo chciała pić :sorry2:

Mnie też garściami wypadają włosy , ale ponoć to normalne więc się nie przejmuję ;-)
 
Kindzia ja karmię od 10minut do 1godziny - bo odłożyć sie nie da,więc co odkladam ryk i od nowa cyc. Więc napewno opróżnia do ostatniej kropli. A karmię tak często bo ona spać nie umie i tak jak przewinę, pogadam z nią i ona zaczyna wyć to wiem że jest zmęczona i chce spać ale bujanie nic nie daje, więc odkladam ją i jak po 20 minutach dalej wyje (a tak przewaznie jest) jedyne co ją wtedy uspokaja to cyc. Wiec daję cyca i ona przysypia, ja wyciagam cyca i odkladam i historia zaczyna sie od nowa, wiec wychodzi tak częste karmienie ale na 90% to nie jest ryk z głodu tylko z nieumiętności wyciszenia sie i zaśnięcia po ludzku! To samo miał i w sumie ma Bartek.

Madziorka mi już lecą włosy. Po Bartku mialam łyse placki na głowie, tak od 3-9 miesiaca wypadaly i nic nie pomaga na to!
 
Madziorka my wypadały włosiska na maxa , gdzies jak synek miał 3 miesiace (na wszystko uczylony, jadłam tylko gotowane a , karmiłam cycem
na poduszce, gdy nawet reka "przeleciałam" po głowie to tysiace włosow w rece zostało
przez rok "leczyłam" wszystkim na skore włosy i paznokcie,
nawet serum do włosow robione (200zeta na mieiac kuracja)

Hanula jest na butli wiec mi włoski sie trzemaja lepiej, bo nie musze uwazac na to co jem

Hanula tez nie umiała jesc na śpiocha, ale sprobowałam kilka razy,
z butla (bo szybciej leci i łatwiej) i w pozycji poł -siedzacej była i smyrałam brodke i załapała po jakims czasie
a to duza wygoda w nocy bo dziecko zje i sie nie obudzi (nie ma bujania, usypiania)
, nakarmie i dalej w kime ide

Maria dałas dzisiaj butle?
 
Ostatnia edycja:
Kindzia jeszcze nie dalam bo obudzila sie o 10! Zjadla cyca i po raz pierwszy ulała potem pogadala potem znow zaczela ryczec bo śpiąca i dalam cyca i na nim zasnela jak zwykle po 10min ssania na mnie i boje sie odlozyc, bo jak tylko dotknie innego podłoża niż mnie to odrazu oczy w 5zł! Zamierzam dać butlę w krytycznych godzinach czyli między 16-21 :)
 
Kindzia Duszka jak głodna w nocy to się budzi i płacze , ale jak sobie poje to zasypia przy butli więc tylko ją odkładam bez usypiania ;-)...
A mnie czeka w tym tygodniu generalka - teściowa przyjeżdża :szok::szok::szok::-D
 
Dzieki dziewczyny za odp
Maria
to mnie pocieszylas :-D Moj to jest taki ssak że potrafi w 5 min oproznic cala piers i sie najesc tak przewaznie na 3 godz co tez mnie w szpitalu zdziwilo bo mowily ze noworodek powinien ssac aktywnie min 30 min :confused: badz tu madra . No i przez to ze je lapczywie i czasem bez umiaru to mu sie czesto ulewa po odbiciu a czsem to juz po podniesieniu
 
reklama
Do góry