reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Czesc, dajemy znak zycia
zyjemy, ale u nas tak sobie, wiec nie ma o czym pisac, bo szkoda smecic tutaj..
w kazdym badz razie podjelam prace (na umowe o dzielo, bo nie chce tracic kontaktu ze swoja firma, wiec nadal pozostane na wychowawczym). Praca jednak wymaga pelnego etatu, do tego na 3 zmiany, jedno szczescie, ze problem z opiekunka sie rozwiazal, bo akurat w tym czasie mama mojej przyjaciolki stracila prace i zaopiekowala sie Igusiem, tyle dobrego, ze przynajmniej z tym mam spokojna glowe.

postepy Waszych dzieci sa oszalamiajace i bardzo przypominaja mi rozwoj i postepy mojej coreczki w tym wieku, niestety z Igulem nie tak kolorowo, siedzi ładnie no i tyle, ze rozkreca sie z pelzaniem, o staniu nie ma mowy, nie uda nam sie uciec od tej cholernej rehabilitacji :-(

jutro ide na 6, spalam dzis 4, 5 h, bo wieczorem 'ogarnialam; chate, a dzis jeszcze prysznic i..... gary, wrrr proza zycia :wściekła/y:

Manta- eee przesada chyba z ta waga, moja 4 letnia corcia wazy od niedawna 14 kg, wlasnie nagle przybrala nam 1 kg od ponad roku, a na roczek wazyla rowno 9 kg...tymczasem braciszek juz ma 8,5 kg :-D

vill. Atan- fajne fury maja dzieciaki, milego 'powożenia' :-D

mini- no to witam w klubie :cool: mysle, ze ja po tygodniu nocek sama z soba nie 'strzymam' i sie wyrzuce przez okno :crazy: to beda moje pierwsze w zyciu nocki...boje sie szczerze mowiac :eek: zastanawiam sie jak dlugo dam rade...jedno dobre, ze jak nie podolam to tym 'walne' i wroce do siebie na etat.

nie pamietam co mialam jeszcze pisac, wiec spadam pod prysznic, dobrej nocy dziewczyny!
 
reklama
hej ja tak przelotem

zaczne od tego ze skonczylismy dzisiaj 8 miesiecy :)))) i akurat dzisiaj mielismy usg bioderek ( trzecie juz ) i jest wszystko ok jadra kostnienia nam sie pojawiły i juz wiecej nie musimy chodzic :))

amandla - no wlasnie trudno powiedziec bo np kaszki rano zje duzo wiecej niz wczesniej bo zjadal ledwie 75 ml a teraz zje 150 i jeszcze sie oglada obiadek roznie raz cały (ten maly sloiczek oczywiscie ) czyli tak jak zawsze jedynie co to odrzucil mi cyca w dzien za zadne skarby nie chce

vill, atan - gratuluje zakupow widac ze maluchom sie podobaja pojazdy

mini - chetnie bym zaglosowala ale juz wyczerpalam na dzisiaj pule glosow ale jutro chetnie zaglosuje my tez bierzemy udzial Opuszczanie Facebooka... | Facebook i prosimy o glosiki
z tego co piszesz to juz pewnie jestes wyczerpana wierze ze dasz rade sama dobrze wiem ze nie jest latwo pogodzic domu malego dziecka i pracy a zwlaszcza jak sie ma takie zmiany no i u Ciebie jeszcze Borysek duzo siły i cierpliwosci dla Ciebie

a jeszcze taki jeden konkursik nam sie nawinął mam nadzieje ze pomozecie bo jestesmy w tyle https://apps.facebook.com/kreatywna...SP09-r1Ojlf8GEiMNgvylpY_SqpEHGeCFlBqoLB8l&_=_ Adaś to ten uśmiechniety ludek na macie a po prawo widać taka dzdzowniczke mam nadzieje ze znajdziecie z gory dziekujemy

Zmykam spać bo o 4:30 pobudka mam nadzieje ze nie bede musiala szyb skrobac :-( dobrej nocy wszystkim duzym i malym :-)
 
ajako - z tego co sie orientuje to nie moga cie zmusic do pracy w porze nocnej w mojej firmie to mi nawet zabronili dopuki dziecko nie skonczy 4 lat z drugiej strony jest to umowa o dzielo i to tobie pewnie zalezy na pracy ale nie wiem czy nie beda miec jakis nieprzyjemnosci z tego tytulu w razie jakies kontroli a co robisz jesli mozna spytac ? praca stojaca ? w ruchu ?
 
Madziorka- wlasnie to praca o dzielo, wiec mnie zalezy, zeby ja wykonac (zarobic), a do tego potrzebuje 'zespolu', dlatego chodze z nimi czyli na te 3 zmiany, sama sie zdecydowalam na ta 'probe' czy w ogole podolam, zobaczymy...
praca siedzaca i nuzaca powiedzialabym...jestem archiwista ;) 8 h przed kompem, kregoslup mi odpada :zawstydzona/y: starosc nie radosc heheh, a rob tu czlowieku do 60- siatki :-D
no kuswa jak na zlosc, nie chce mi sie spac :wściekła/y:
moze sprobuje z szklanka cieplego mleka....;-):-D
 
Witam. Podziwiam osoby co potrafią pracować na nocki a co dopiero na 3 zmiany!! Kiedy to raz sie idzie spać w dzień a raz w nocy! Ja kompletnie się do tego nie nadaję- zawsze i wszędzie jak wybiją ok. 2-3-4 zasypiam wszędzie!!nawet w klubie na głośniku lub na stojąco:) masakra- okropnie współczuję!

Wózeczki bardzo ładne, dzieciaki nieźle wam się rozwijają- my tylko tyle że siedzimy od jakiś 2 miesięcy a od 2 tyg przesuwamy się do tyłu a do przodu za nic. Zresztą nawet nadal nie potrafi się przekręcić z brzucha na plecy/

załamana jestem bo już piła soczki herbatki i wodę z butelki a od kilku dni przestała! Próbowałam na wiele sposobów i nic! Tylko wieczorną kaszkę z butli wypija a tak to znów tylko cyc! Ale ja bym już chciała odchodzić od cyca szczególnie że robi się strasznie gruba! bartek ważył 9kg jak miał rok (i też wydawał się gruby) a ona teraz tyle waży a teraz bartek waży 14 kg! I to już od ponad roku tyle waży.
 
Ostatnia edycja:
Maria niech sie podzieli z amelka kilogramami bo.my ledwo do 7 kg dobijamy... Moze dobije do 7 jak bedzie miec 9 mc... Kto wie..

Mam pytanie co z bozienka bo dawno jej nuewidzialam jak wrocilam do was..
 
Kasiulka wróciliście już ??
Borys na uszy nie narzeka , ale on zazwyczaj tak przechodzi zapalenie uszu :-( Niby nic się nie dzieje a w uszach masakra !!!!

Atan niezły kierowca !

Amandla gratulację dla Maniulki za post postępy :tak: U nas nie jest tak źle z pilnowaniem Idusi . Niby raczkuje i się wspina ale robi to chyba z musu :-D Mam wrażenie że wcale tego nie lubi ,zwłaszcza raczkowania :sorry2:

ajako dzieci się różnie rozwijają . Ja jestem pewna że z Igulkiem jest wszystko ok ,może mały leniuszek albo po prostu ma spokojny temperament :tak:
A pracy nie zazdroszczę , zwłaszcza tej umowy zlecenia ... Trochę jest krzywdząca dla młodych mam ...

Madziorka prawo pracy pozwala odmówić nocek opiekunom dziecka do lat czterech , ale musisz podpisać odmowę inaczej pracodawca ma prawo na takie nocki Cię wysyłać ...
Ja się zastanawiam czy nie podpisać ... zobaczymy po całym miesiącu jak to będzie wyglądało .

Maria skoro już ruszyła to tyłu to lada dzień ruszy do przodu :tak:
 
hej,

mini wróciliśmy już w sobotę. Może Dusia się irytuje, bo wciąż jej ciężko raczkować, ale niedługo mięśnie się wzmocnią i będzie zadowolona śmigać
amandla super, że Mania tak wystrzeliła z rozwojem. Też stwierdziłam, że nie kupuje zabawek, w zasadzie do tej pory sama kupiłam tylko 3 i wszystkie używane na allegro. Jedynie co to zastawiam się nad huśtawką domową
last super z tym papa, my się jak dotąd nie uczyliśmy, ale jak napisałyście że Wasze dzieci robią to i ja spróbuje zobaczyć czy da się nauczyć :-). A nad zmywarką to nawet się nie zastanawiaj. Oszczędność kasy i czasu
ajako smutek bije z Twojego posta. Z pracą to nie będę nic pisała, bo pewnie zmusiła Was sytuacja, a z Igusiem się nie przejmuj bo na pewno ruszy ze wszystkim umiejętnościami, faktycznie rehabilitacja pozwoli wzmocnić mięśnie, jednak próbowałabym metody bobath
madziorka 4.30 to nieludzka godzina, zwłaszcza dla młodej mamy. dzielna jesteś! Zagłosowałam
maria mój Grześ też pulpet 9100. Zrezygnowałam już z kaszek. Tzn. te co mam to skończę więcej już nie kupuje. Nie daje mu też soczków
atan fajnie, że Amelka taka drobna. Siostra cioteczna Grzesia też taka malutka. Tylko, że ona ma 4 mce i jeszcze jest strasznie wątła i delikatna
mini no to nieźle, ja będąc dzieckiem miałam co chwile zapalenie uszu i uważam, że to najgorszy ból

hmm nie wiem co tu pisać, a no może iż Grześ już fajnie chodzi przy meblach. Jak kończy się jeden mebel to ładnie dodreptuje się do następnego. Spacery coraz lepsze są, Grześ wszystkiemu się z ciekawością przegląda i wszystko musi dokładnie obejrzeć, dzieci wracające ze szkoły, psy, roboty drogowe itd. Dobry czas ostatnio mamy, dużo uśmiechów, mało płaczu
 
Maria nie rozumiem dlaczego uważasz, że Pola jest "gruba"przez cyca, co jak co ale cyc nie tuczy i taka "nadwaga" jest nawet pożądana, a nie szkodliwa:) lepszy cyc niż jakieś sztuczne kaszki, a z tym nie piciem z butelki to na bank chwilowe, dzieci mają różne fazy ja już się przyzwyczaiłam do tych upodobań:)

Ajako, ale nie wymagaj do Igusia by w wieku 8 miesięcy stał! Mania jutro kończy 9 i też sama nie stoi i wcale nie uważam, że coś z nią jest nie tak, myślę, że skoro Iguś już ładnie siedzi, rozkręca sie z z pełzaniem to wszystko w jak najlepszym porządku, ja byłam u lekarki 2 tyg temu jak Mania miała 3 -dniówkę, i zapytałam czy to okej, ze nie raczkuje itp, a ona spojrzała na mnie jak na wariata i zapytała tylko czy siedzi, a skoro siedzi ładnie to nie wymagać więcej na tym etapie;) i jakoś po tej trzydniówce Mania zaczęła i raczkować i w tempie światła się przemieszczać, widocznie nadszedł jej czas i tyle.
Mojej psiapisóły dzieci siadły po 10 miesiącu, raczkowały i stawały w 12, a chodziły ok. 18 i wszyscy lekarze mówili, że w normie, więc daj może Igusiowi czas :)

Mini to super, że Borys taki wytrzymały z tymi uszami!nie moge sobie wyobrazić po czym poznajesz, że Iga nie lubi raczkować:D
 
reklama
Kasiulka Grześ mi przypomina trochę Borysa . On też był taki pełen zapału do poznawania świata , wszystko go ciekawiło ... chyba dlatego tak szybko się rozwijał . Dusia jest inna , spokojniejsza , mniej wytrwała za to straszna śmieszka bo Borys był mega poważny prawie w ogóle się nie śmiał :tak:

Amandla po czym poznaje ?? Chyba po tym że raczkuje jak już musi tzn widzi coś ciekawego a jest na tyle daleko że nie da się sięgnąć ... Czasami jak Borys z M się bawią w pokoju i strasznie chce tam iść to zaczyna raczkować ale po chwili rezygnuje i albo zaczyna bawić się czymś innym albo płacze żeby ją tam zanieść ewentualnie dać raczki żeby sama sobie poszła :-) Jak staje przy łóżku to nie bardzo wie co dalej robić i za chwilę płacze . Najchętniej by chodziła za rączki bo potrafi przebierać nogami ale do końca nie wie jak rozkładać ciężar i jeszcze dość mocno się giba dlatego nie chce jej tak prowadzać za często . Borys w jej wieku za jedną rękę ganiał ale on jak sam twierdzi ma turbiny w pupie :-D ,

Ciekawe jest że Borys robił wszystko żeby dostać w kota w swoje ręce , jak tylko był w pobliżu to dostawał drgawek :-) a obok Idy może leżeć i ją to nie rusza ,no chyba że jest na wyciągnięcie reki to ewentualnie go złapie :-D

Dziś skończyła moja śmieszka osiem miesięcy :
Zobacz załącznik 513276
 
Do góry