reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy o maluchach. Rady i Porady

reklama
To fakt ząbkowanie - to jest to hih hih

Tak jak ktos już napisał, wyrzynają się dużo szybciej zanim wyjdą i to może trwa i trwać- miejmy nadzieję, że pójdzie szybko;) To tego idzie góra i dół ...

My też Dentinox :happy2:na razie mu smakuje nawet i na chwilkę przechodzi,ale ślini się masakrycznie :)
Do tego to raczkowanie i wszystko mokre he he :)
 
Ostatnia edycja:
Potrzebuję porady w sprawie ssania kciuka. Moja Hania go ssie woli kciuka niż smoczka ale ostatnio stało się to udręką przy dokarmianiu ma dni że po każdej łyżeczce czegokolwiek wsadza kciuka do buzi :/ nie wiem jak z tym walczyć. Syn miał smoczka to się go zabierało do jedzenia a palca nie mam jak.
 
garbi, ja czytałam o tym, że to częste..dzieci zastępują smoczek kciukiem i nie ma się czym przejmować..ale wiem, że ciężko nakarmić małą gdy wkłada go do buzi, u nas jest problem z całą rączką, ale ja po prostu wyjmuję mu ją gdy chce wkładać łyżeczkę do buzi
 
A mi z kolei pediatra poradziła że jak tylko widzę że mały "nałogowo" zaczyna ssać kciuk, dawać mu nawet na chama smoka. Argumentowała to tym, że od smoka idzie się odzwyczaić, a od kciuka już nie bardzo, bo przecież on ciągle jest w zasięgu.
 
garbi slyszalam o jakis masciach zapachowych ale to raczej dla starszakow. :-/

A jakbys podczas karmienia dawala Hani jakas zabawke rzadko widziana albo cokolwiek co normalnie ja zajmuje na dluzsza chwilke..
 
ale ja po prostu wyjmuję mu ją gdy chce wkładać łyżeczkę do buzi
też wyciągam, czasem się młoda złości na mnie jak to robię czasem jak widzi łyżkę to sama go wyciągnie. Są dni że nie wkłada go podczas jedzenia i wiem kiedy się najadła bo jak już ma dość to zatyka nim buzię i tak jest ok i dla mnie i dla niej.

dawać mu nawet na chama smoka
oj próbowałam od początku dać jej smoczka i wypluwała, wszystkie możliwe smoczki na rynku wypróbowałam i dopiero jak miała tak ok 3 miesiące polubiła AVENT ale tylko na spacerach jak jej daję w domu to nim rzuca albo bawi się a i tak kciuka wkłada.

garbi slyszalam o jakis masciach zapachowych ale to raczej dla starszakow. :-/

A jakbys podczas karmienia dawala Hani jakas zabawke rzadko widziana albo cokolwiek co normalnie ja zajmuje na dluzsza chwilke..
Wszystkie zabawki ją zajmują na dłużej problem w tym że jak są w buzi, jedynie jak jej łyżeczkę daję żeby sama jadła to kciuk nie ląduje w buzi za to jedzenie jest wszędzie no nic chyba ściany zakryję jakimś starym prześcieradłem i niech się dzieje co chce.

Dzięki dziewczyny za pomoc :)
 
reklama
Garbi u nas to samo wyprubowalam wszystkie ,i i dalej niebierze,pluje dalewj niz widzi ,a teraz to juz obejdzie sie bez ,bierze teraz czasami na dziaselka sobie tak ulga dla niej ,ale tak jak i u ciebie bawi sie tym smokiem:)
 
Do góry