reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy o maluchach. Rady i Porady

To właśnie dziewczyny są te objawy. Mój Michaś ma już 3 miesiące. Slini sie nie chce jeść. Smokiem pluje za to całą dłoń wkłada do buzi. Dziasła na dole ma takie lekko opuchniete. Ogólnie najgorzej z tym karmieniem. Cyca wypluwa co chwile i płacze więc go musze uspokoić i znowu do piersi przystawić i tak w kółko. Lepiej się wysypiałam jak sie urodził. Przez takie niedojadanie to sie budzi w nocy co 2 godziny. Do tego jeszcze kupska robi ciągle, a takie częste kupki to tez jest objaw ząbkowania. Smaruje mu dziasła bobodentem i jest troche lepiej. No i oczywiście zimne gryzaczki to jest hit.
 
reklama
Mój maluch też od jakiegoś tygodnia wkłada łapki do buzi i się slini jak Śliniak z Rodziny zastępczej :) W jakiejs gazecie ostatnio pisali że dzieci mogą wykazywac obiawy ząbkowania nawet na 2 miesiące przed wyjsciem ząbków.
 
Ale też zaczynają pracowac ślinianki i tez się normuje ilość wydzieliny a maluch nie nadąża połykać przez co jest jej jeszcze więcej w ustach i w około. Mila ciągle opluta. Pamiętam, ze Maciek był opluty od 2 miesiąca i wszyscy , ze zęby a tu okazało się, ze pierwszy mu wyszedł w wieku 11 miesięcy. Juz się obawiałam, ze nie będzie ich wcale:-D
 
Witam
trochę późno, ale dziękuję za rady w sprawie infacolu i sab simplexu.
Miałąm dylemat czy podać jeszcze viburcol i w końcu podałam. mały się uspokoił i wizyta u ortopedy przebiegłą bez zakłóceń :)
stosuję niemiecki sab simplex ale poprosiłam raz znajomego o przysłanie mi 2 buteleczek z Austrii i przez to właśnie musiałam stosować infacol!. austriackie sab simplex w ogóle nie działało na mojego synka i zanim dostaliśmy niemiecki musieliśmy ratować się infacolem i viburcolem.
Została nam jeszcze jedna cała buteleczka. Jeżeli któraś chętna to piszcie ale ja nie polecam... chociaż wiadomo że na każde dziecko działa cos innego. dziwne niby ten sam lek, ten sam skład, a nie wiedzieć czemu inne dziełanie...
 
U nas w niedziele przebiła się pierwszy ząbek, górna jedynka. Wczoraj Misiu miał gorączkę 38. Rano pojechaliśmy do lekarza i okazało sie że dzieci wszystko łapia przy ząbkowaniu. Michaś lada dzień będzie miał ząbki na dole. Ja już padam bo jest taki marudny, płacze całymi dniami,a w ciągu dnia śpi tylko w chuscie. Mam pytanie do doświadczonych mam karmiących piersią. Jak to jest jak już są te zęby czy dzidzius gryzie sutki, bo aż sie boję:-(.
 
Widzę o zębach mowa, u nas nic się nie zapowiada na ząbki zresztą jak będzie po bracie to zęby będzie mieć bardzo późno ;-) Kapi miał 15 miesięcy. Dziś mi moja mała zrobiła niespodziankę i się przekręciła z brzuszka na plecki po czym z plecków na boczek się położyła odgięła do tyłu głowę i gadała. Zastanawiam się w jakim wieku dzieciaki się przekręcają z plecków na brzuszek. Mój starszak wszystko bardzo późno robił a Hania jest zupełnie inna wszystko szybko by chciała.
 
reklama
Do góry