reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Dziewczyny, ktore wymienily juz foteliki, jak wozicie dzieci? Na pollezaco, czy siedzaco? Gdzies mi sie obilo o uszy, ze najbezpieczniej foelik zamontowac na przednim siedzeniu. Prawda to?


Potrzebuje przepis na dobry tort :-p
 
reklama
aga mi tylko obijalo sie o uszy gdzie jest bezpiecznie i wiele razy slyszalam ze dziecko z tylu po srodku ... :baffled: ale ile z tego prawdy nie mam pojecia.... nawet o tym nie czytalam. Sama jestem zmuszona wozic Maksa na przednim fotelu, po wczesniejszym odlaczeniu poduszki powietrznej ... i tak jezdzimy :)

a tu przepis na tort
http://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/truskawki/tort_stracciatella/przepis.html
.... wychodzi genialnie - szczegolnie biszkopt jak sie bedzie robilo dokladnie tak jak w przepisie:)
ja robilam ten tort z brzoskwiniami z puszki a do smarowania zrobilam taki syrop z mrozonych truskawek. bita smietane ubijalam w zmrozonym garnku, zmrozonymi widelkami, bardzo mocno schlodzona smietanka i tez wyszla genialnie :)
 
Ostatnia edycja:
Tez slyszalam, ze jesli fotelik jest tlem to najlepiej na srodku na kanapie z tylu. A jesli fotelik jest tylem, to z przodu trzeba wylaczyc poduszke, ale jesli montowany przodem, to tez?

Dzieki reniuszek za przepis :-) myslalam o truskawkowym, ale nie wiem czy dobre truskawki znajde :dry:
 
trzeba sie doedukowac . wozilam tylem na przednim siedzeniu , teraz maks bedzie jezdzil przodem .... najlepiej zapytac policjanta ;)
 
my mamy fotelik 0-13kg. ale dopóki mały nie przekroczy 9kg jeździ tyłem a później przodem będzie:)
http://www.google.co.uk/imgres?q=br...18&start=46&ndsp=56&ved=1t:429,r:85,s:0,i:340

aga_cina- znam przepis na tort na bitej śmietanie:) jak dla mnie pyszny:)
Dziewczyny właśnie się dowiedziałam że mój Dennis jast poniżej trzeciego centyla wagowego. wazy tylko 7,7 kg ostatnio troche schudł bo zrobił się bardzo ruchliwy ale ja normalnie... powinnam iść do lekarza???
 
Ostatnia edycja:
Ewula u nas tez moje mleko nie wchodzilo z butli, bo od tego zaczynalam, z mm duzo szybciej zalapal i wazne zeby to tata podawal dopoki maly nie skuma:tak:
Ewela super,ze mialas taki udany dzionek oby wiecej takich;-)
Happymum gratki pierwszego zebalka:-)
Reniuszku u nas tez nieograniczone poklady energiii ja juz padam a on jeszcze jakies plasy uskutecznia, u nas jak na poczatku Antos zalapal raczkowanie to chyba z teg wrazenia zanim usnal juz z zamknietymi oczkami maszerowal, albo poprostu budzil sie w nocy poraczkowac i szedl dalej spac:-D A tron Maksiowy super wypas!

Moje dziecko dopiero raczylo usnac meczylam sie od 19.30 jestem skonana, uciekam lulu ,dzis spie sama emek uciekl do drugiego pokoju, bo do pracy juz na rzesach chodzi biedak takie mamy ostatnio cudowne nocki.
kolorowych snow!
 
aga_cina- z tego co wiem to jeśli fotelik jest z przodu to poduszka musi być wyłączona niezależnie od tego czy fotelik jest ustawiony przodem czy tyłem, bo po prostu maluszek nie ma szans w starciu z poduszką w razie wypadku.

reniuszek- o przegrzanie w wielo raczej cieżko, ale może faktycznie Maksiu robi jakieś kwaśne siuśki, albo ma wyjątkowo wrażliwą skórę w czasie ząbkowania, u nas zawsze wtedy jest zaostrzenie. Więc masz rację, wypierz, wykwaskuj itp i powinno być gites :tak: a gdybyś jednak wpadła na pomysł pozbywania się ich, to pamiętaj o mnie ;-) bo jesteś z posiadaniu kilku pieluszek do których pałam miłością i chętnie bym je "przygarnęła" i się nimi zaopiekowała :-D;-)

andzik- moje dziecię wczoraj też na nic nie chciało wieczorem zasnąć.. no chyba, że mama cały czas leży i przytula to ok, ale tylko jeden ruch i oczy jak 5zł ...
 
_agata89 - dzieki, dobrze wiedziec z ta poduszka powietrzna. A jak moge ja wylaczyc? Czy to robi mechanik, czy samemu mozna, czy jechac do servisu? Kompletnie nie znam sie na sprawach motoryzacyjnych :sorry2: mimo, ze kierowca u nas jestem tylko ja :zawstydzona/y:
 
reklama
cześć! Dawno mnie nie było, bo ... co tu dużo mówić, jestem zapracowana. Cały dzień mnie w domu nie ma, a wieczory spędzam z Jaśkiem (zwykle podwieczorek, kąpiel, cycek i już śpimy oboje, więc nie nacieszymy się sobą za bardzo). Szczerze? Nie wiem skąd ja jeszcze biorę energię i siły na to by wstać kolejnego dnia i iść do pracy... zasuw taki, że głowa mała...

Chyba znaleźliśmy nianie. Tzn. bardzo mi się spodobała (Jaśkowi też)... ale powiedziałam że oddzwonię, bo ... bo ona pali papierosy i mam dylemat. Twierdzi, że dwie trzy fajki zapali na dzień... ale ja tam nie wierze, nałóg i tak rządzi się własnymi prawami. Do niedzieli będę myśleć intensywnie...

Też kupiliśmy foteli, pojechaliśmy do hurtowni i polecono nam KinderKraft. Jasiek już jechał w nim łacznie 4h... i było mu niewygodnie, stękał, płakał... no ale już wczoraj gaworzył całą podróż, więc może się przyzwyczaił. Pomimo tego że w małym foteliku już się nie mieścił, to ten jest jeszcze dla niego nieco za duży. Na szczęście my rzadko samochodem jeździmy.

Z jedzeniem to tak różnie. Cycek jednak króluje.. szczególnie jak wrócę z pracy. Jak tylko wezmę go na ręce to łapie mnie za piersi i otwiera szeroko buzie :)

Wyszły 2 górne jedynki!!! Było strasznie! Okropnie! W domu był horror! Nic nie pomagało, maści, czopki, przeciwbólowe w syropach, zimna łyżeczka, przytulanie, spanie w jednym łóżku... nic! Oczywiście co chwile chciał cycka, więc w nocy spałam na golasa - brał sobie kiedy chciał, bo ja już byłam nieprzytomna i nie byłam wstanie go obsłużyć.
Ale mamy to za sobą. Zęby są ogromne! :-) i rosną jak szalone ;-)

Cóż. Na mnie pora. Kąpiel i wyrko. Do 20 nie wytrzymam :-)
Pozdrawiam Was gorąco!!!!
 
Do góry