reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

mamy ten gryzak ale nam nie odpowiada bo zwykle jak wkladam tam owoce czy jakies warzywo to wylewa sie sok jak maksio przyssa i wszystko laduje na ubranku ... :/ i lapki klejace itd.... w domu ok ... ale poki co nie mam cierpliwosci do tego. jutro ruszam z akcja, zeby maks sprobowal sam machnac lyzka.:confused: jedzenie w kawalkach tez zapalaszuje, ale bardziej rozrywkowo. a lyzke zauwazylam czasem uda mu sie wyrwac i wsadzic do buzi i zjesc cos tam :)
 
reklama
reniuszek- my jemy na dwie łyżeczki bo inaczej Dennisio mi wyrywa i z karmienia nic nie wychodzi...

Dziewczyny gdzie wy się podziewacie???
 
Ostatnia edycja:
[FONT=Tahoma, Calibri, Verdana, Geneva, sans-serif]Hej dziewczyny!
Adasza - i jaką podjęliście decyzję odnośnie niani? Też bym zastanawiała sie czy zgodzić na palącą nianie, bo nie znoszę smrodu papierosów. Chętnie bym zabroniła teściowej świeżo po fajce zbliżać się do Oli, ale brakuje mi asertywności.Współczuję takiego zapracowania i cięzkiego ząbkowania. Pewńie przez to/dzięki temu, że Jaś jest ,jak powiedziałaś, taki "nadpobudliwy" to baaardzo szybko rozwija się:) a spacery- ja raczej codziennie wychodzę na spacer, przynajmniej na 30min. Pogodna w kolejnych miesiacach bedzie jeszcze gorsza, wiec trzeba przyzwyczaic nasz dzieciaczki. A mężowi to na pewno nie chce się wybierać syna, bo to spore zamieszanie, a zwala na pogodę ;-) mój by tak na pewno zrobił, gdyby został na cały dzien z córą : p

Happymum- może poczekaj jescze 2tyg i jak waga będzie dalej spadać to idź do lekarza, bo to mogą być różne powody spadku wagi. A może faktycznie wszystko "idzie" mu wzdłuż a nie wszerz. Jak moja Ola nie zacznie przybierać to zrobie badania krwi, bo troche sie boje ze prze to jej niejedzenie obiadkow itp moze mieć znów anemię.
Fajnie, ze Twój Denis potrafi jesć tak duże kawałki:) moja córka krztusi się na wszystko co jie jest gładką papką- dosłownie. A babcie chcą, żeby już jadła kotlety i ziemnaki:p

mamma mia - oj biedulek- dobrze, że nic się nie stalo po upadku!mojej siostry syn jak miał 3mies to sturlał się z łóżka, nikt się tego nie spodziewał, ale też nic mu się nie stało. A 8 zębów wow! Dobrze, że synek wyzdrowiał bez antybiotyku:-)

Kasiagaw - zdrówka życzę , bo chyba już sporo dni chorujecie

Reniuszek- rówńież zdrówka życzę. Co do fluidu to ja używam od kilku lat max factor lasting performanće, jakoś inne mi nie podpasowują, na wakacjach próbowałam azjatyckich kremów bb i troszkę mi zatykały pory,ale poza tym super, chetnie bym się na nie przestawiła.
Też jesteśmy jeszcze bezzębni i naprawdę nic a nic nie zapowiada narazie zmian.

ewula m - ale zazdroszczę tego morza:) u nas też rzeczy małej najwięcej miejsca zajmują, wcześniej myślałam, że kombi ma duzy bagaznik :p Też niesstety od jakiś 3 mies nigdy nie mam pewnosci kiedy Ola się obudzi, czy po godzienie czy trzech, a pamiętam ze jeszcze w lipcu mogłam wieczorem spokojnie gdzies wyjsc pewna ,ze przynajmniej do półtnocy nie obudzi się.( hehe po napisaniu tego musiałam iśc do Małej bo obudzila sie po 40 min od zaśniecia:p)

Ewela grzyba - gratuluję ząbka:-)

A nas przez ostatnie dni odwiedzali goście. Najpierw była teściowa- nidgy nie widziałam, żebymoja Ola była tak zestresowana,łzy w oczach jak tylko się oddalałam na kilka metrów, marudziła, nie chciała się bawić, ogladała tylko gdzie babcia, w nocy spać nie mogła-szok. Myślałam, że tak będzie z wszystkimi, ale przyjechała moja rodzina- przez pół godziny obserwowała bez uśmiechu, a potem już super- była bardzo grzeczna, śpiewała, bawiła się sama i z babcią, ogólnie widać było, że goscie bardzo jej podpasowali:-) dziś spała bardzo spokojnie, spała rano do 8.40 a potem miała tyle energii, że miała tylko jedną drzemkę 10.30-12. Nie ma co-dzieci mają szósty zmysł i czują ludzi ;-)

[/FONT]
 
reniuszek nie martw się ząbkami, u nas nie było żadnych objawów, ani po dziąsłach nie było widać ani humor nie był inny niż zwykle, aż pewnego pięknego dnia dostałam tel od niani, że małemu przebiły się dolne jedynki:szok: a rano sprawdzałam nic nie było:szok: tak więc nie znamy dnia ani godziny, kiedy nasze maluchy nas zaskoczą:-D
 
adasza - Henry tez od kilku dni troche wredoli. Zaczal krzyczec jak niedzwiedz gdy czegos chce i strasznie sie wkurza jak mu zabiore cos, czym nie powinien sie bawic. I wymusza zeby go z wozka wyjac. A maz nadal na nocki pracuje? Jesli tak, to troche mu sie nie dziwie, ze nie chce mu sie wyjsc na spacer, a jesli nie, to powinien choc na chwile wychodzic mimo pogody. Ja obiecalam sobie, ze codziennie choc na 20 minut. I ja sie przy okazji dotlenie
wink2.gif
Hartuje Mlodego, bo tu teraz w krotkim rekawku chodza
confused.gif


_agata - 3 dzieci i jeszcze zaliczenia. Szacun
wink2.gif
ja mam zamiar od jutra czytac ksiazki (o ile Henry mi nie zje
p.gif
). Mam nadzieje, ze sie uda.

happymum
- a jak Ty wazysz synka? Na takiej wadze lazienkowej? I moze faktycznie cos nie tak z ta waga, bo ja mam 99 w biodrach i waze od Ciebie duuuuuuzo wiecej
wink2.gif
Ja tych siatek centylowych nie traktuje powaznie, a Dennis wyglada na zdrowego i pieknie rozwijajacego sie chlopca, wiec nie ma moze potrzeby go tuczyc? Dla swietego spokoju mozesz przejsc sie do prychodni i dobrze go zwazyc
yes2.gif


MumOli - dzieci to maja intuicje
wink2.gif
dzis bylismy w centrum handlowym i kobieta z ochrony zagadywala do Malego (widzialam po jego minie, ze mu sie cos nie podoba), a gdy chciala dotknac jego policzka to rozwyl sie jak dziki. Lzy mu jak grochy lecialy (w ogole nie cierpie jak ktos obcy probuje dotykac moje dziecko
no.gif
).

Reniuszek - jaki kolor kupilas tego fotelika?

Emilia - jesli myslicie nad Maxi Cosi Tobi to na stronie bootsa maja najtaniej
yes2.gif
Dzis ogladalismy w sklepie i zakochalam sie w kolorze czerwonym :p

Henry obudzil sie dzis z nowym 'slowem' - ata-ata, a czasmi dodawal przed 'aga' i zwracal sie do mamusi po imieniu
wink2.gif

Podobno ma byc zimno, wiec wybralismy sie do centrum (chyba nie bylam na miescie z 2 lata), po spiworek do wozka i nie bylo koloru jaki chcielismy
mad.gif
 
aga kolor nazywa sie BJORN . troche sie boje o te czarne wstawki, bo ponoc szybko blakna pod wplywem slonca :/
mi maks krzyczy jak chowam przed nim notebooka , zaraz po tym jak on go zauwazy i zmierza w jego kierunku .....wtedy jest placz i pisk...
a tu raz jak prowokowalam go do ruchu :) - mozliwe ze od tego zaczela sie pasja i na za duzo sobie pozwolil ;) :

http://www.youtube.com/watch?v=D3cnvd1Ujh0&feature=youtu.be
 
Witajcie, my nadal nad morzem, wczoraj pospacereowałam z synem, a dziś pogoda się zepsuła i właściwie po pół godziny, tym razem również z mężem musieliśmy wracać, bo się rozpadało, a ja zdolna ze Szczecina pokrowca na wózek nie wzięłam :| Synek zasnął wracając do domu i został w wózku na ganku :-)

My na spacerze jesteśmy właściwie codziennie, ostatnio zostaliśmy w domu jak Adam był chory, czyli coś ponad 2 miesiące temu. Aż czekam na deszcz, bo jestem ciekawa, czy dziecko by pospało w domu dłużej nić 40 minut ;-)

Adaś też się boi obcych, jak do niego tylko próbują przemawiać, teściowej również, wczoraj cały dzień jak ją tylko zobaczył to robił podkówkę i płakał :p dziś mu powiedziałam, żeby babci nie straszył i już się cieszy ;-)

Agacina, też nie znoszę jak ktoś mi chce dziecko dotykać kogo nie znam, choć dawno się nie zdarzyło na szczęście.

Jutro jak powrócę do domu to postaram się coś więcej naskrobać.

Spokojnej nocy, bez pobudek!
 
aga kolor nazywa sie BJORN . troche sie boje o te czarne wstawki, bo ponoc szybko blakna pod wplywem slonca :/
mi maks krzyczy jak chowam przed nim notebooka , zaraz po tym jak on go zauwazy i zmierza w jego kierunku .....wtedy jest placz i pisk...
a tu raz jak prowokowalam go do ruchu :) - mozliwe ze od tego zaczela sie pasja i na za duzo sobie pozwolil ;) :

http://www.youtube.com/watch?v=D3cnvd1Ujh0&feature=youtu.be
filmik sie nie wyswietla :no:
Henry mi wyrwal ostatnio klawisz w laptopie :sorry2: a jak widzi telefon w zasiegu swoich raczek to od razu do niego zmierza.
Faktycznie, pisalas o kolorze juz. Pytam, bo tak sie zastanawiam, czy ten czerwony nie bedzie blaknac. W ogole dziwnie u nas w sklepach,bo ten sam model fotelika, a w innym kolorze i ceny juz bardzo sie roznia. Najdrozszy jest caly czarny. Ciekawe od czego to zalezy :confused: wazne, ze bezpieczenstwo to samo :-p
 
reklama
aga_cina-małego waże na wadze dla niemowląt a ja napewno tyle waże bo zawsze tyle warzyłam a przed ciążą niecałe 50 kg. poprostu mam raczej nietypową figure... a biodra mam szerokie bo taki poprostu mam układ kości jak ważyłam 44 kg kiedyś to w biodrach miałam 99-101cm. no i biust okropny... ale nie ma co się użalać bo i tak się z tym nic nie da zrobić...

reniuszek- boski filmik :)

mumOli- chyba masz racje jeszcze poczekam:)


Dziewczyny spóźnia mi się miesiączka już o tydzień w czwartek musze zrobić test bo w piątek mam założyć implant anty. najgorsze że odruca mnie od papierosów , jak byłam w ciąży z małym to o tego właśnie się zaczeło... P. to się chyba załamie jak bede w ciąży... uff musiałam to z siebie wreszcie wyżucić...
 
Ostatnia edycja:
Do góry