reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogryziony paluszek

Brunkowa Mama

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Listopad 2007
Postów
125
Cześć dziewczyny ...
Mój synek ma 9 miesięcy .... i ssie kciuk do zasypiania i w nowych stresujących go sytuacjach ... Nie walczę z tym .. nie używam smoka (od urodzenia nie używam) nie chcę tu dyskutować nad tym czy oduczać .. co lepsze .. czy smok czy paluszek ... zdania są podzielone ... przypadki różne ... ale jak mówiłam ja nie o tym... Brunkowi wyszły dwa ząbki i było wszystko OK ... jednak wychodzi mi kolejny ząbek na górze .. i mały w nocy ze swędzenia dząsełek skaleczył paluszek zębem .. gryzł go zamiast gryzaka ...:baffled: ....
Czym mogę posmarować taki skaleczony paluszek który dziecko może wziąć do buzi ?
Miałyście taki przypadek ?
Czy jest jakaś gojąca maść lub "babciny" sposób, żeby w razie czego maluszek się nie otruł ...?
W dzień bawimy się i pilnuję by nie ssał ... (wszelkie rękawiczki i skarpetki na rękach rozbraja natychmiast :cool2:) ale w nocy jak zawinę mu łapkę to wyciagnie ... przesypia noc a jak się wybudzi possie i usypia .. oczywiście uparty jest na lewego akurat tego .. i co poradzicie ?
Znacie jakiś specyfik ?
 
reklama
Hej nie przejmuj sie,moja corcia ma 14 miesiecy i od urodzenia ssie dwa paluszki(srodkowy i serdeczny)wystarczy dac jej pieluszke i od razu ma odruch wkładania paluszkow i ssania.Nie miałam problemow z tym zeby rozcinała sobie zabkami,a ma ich juz osiem.Ale czesto zauwazam ze robia sie jej takie odgniecenia od zabkow.I w sumie to problem mam taki ze nie wiem jak jej tego oduczyc.Ze smoczkiem było by łatwiej tak mysle bo zawsze mozna powiedziec ze myszka zjadła czy cos podobnego,a z paluszkiem niestety trzeba cos innego wymyslic.Moze ktos na forum zna sposob oduczenia dzidulka ssania paluchow.Brunkowa Mama,nie pomoge Ci w Twoim problemie ale w sumie to dołanczam sie do niego.Pozdrawiam.
 
A tak wygląda moja córcia podczas ssania paluszków.
 

Załączniki

  • DSCN0253-1.JPG
    DSCN0253-1.JPG
    38,2 KB · Wyświetleń: 124
cześć dziewczyny. ja miałam taki problem mój Filip ssał kciuka co prawda nigdy się nie skaleczył swimi ząbkami ewentualnie czymś innym a wtedy paluszek był chory zabandażowany i nie ssany ale potem wszystko wracało. próbowaliśmy różnych sposobów i nic.jak miałokoło 4lat udało się nam namówić go na założenie plastra żeby pamiętał o nie ssaniu.trochę to trwało ale mamy sukces bo Filip ma teraz siedem lat i dawno zapomniał o paluchu a wada zgryzu sie cofneła.POZDRAWIAM I żYCZę CIERPLIWOśCI I WYTRWAłOśCI!!!! ALE WARTO!!!
 
Dziękuję bardzo za odzew !! :-)
Paluszek zaklejony i przemywany spirytusem rozcieńczonym zgodnie z zaleceniem Pani farmaceutki z apteki ..
Goi się .. a w ciągu dnia mały radzi sobie bez paluszka :)
 
Hej!!! Dziewczyna pyta o maść na skaleczony paluszek a Wy jak zwykle swoje................
Myslę, że dobra byłaby maść nagietkowa - bardzo dobrze goi rany i jest naturalna.
Do nabycia w każdej aptece za bardzo niską cenę. Jest trochę gorzkawa, może przyczyni się także do tego, ze synkowi przestanie już smakować paluszek :tak::tak::tak::tak:
 
reklama
Do góry