reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokarmy zakazane i wskazane przy karmieniu

ja juz tez sie pogubilam w tym co jej szkodzi co nie. od dzis zaczynam od nowa. u nas po czyms nowym jest zielonkawa kupka ale poza tym nie ma boli brzuszka wiec chyba sprobuje tego jeszcze raz moze sie mala przyzwyczai.
dziewczyny czy jecie grzybki? ja mam taka wielka ochote na pulpety w sosie grzybowym ale sie boje probowac
 
reklama
Ja przy skazie małego nawet nie próbuje czekolatki,a jak bym nawet znalazła jakaz bezmleczna to chyba tez bym nie miała ochoty bo gożka jest dla mnie blee.
Od kilku dni zapisuje co jjem i czy małemu nie wyskoczyła nowa krostka bo kupy ma ładne i brzuszek narazie ok.Pomalutku wprowadzam nowosci bo przy diecie skazowej i karmiacej matki nie ma tego za wiele.narazie pomyslnie przeszły banany brzoskwinka i winogronko dzis skubnełam,testuje owoce bo uwielbiam i mi ich juz troszke brakuje:-)
 
Dziewczyny czy przy skazie białkowej każdy nabiał jest zakazany? Czy np mleko kozie też uczula? Bardzo lubię mleko i może chociaż kozie mogłabym pic. Czy poprostu musze je przetestowac?
 
kamlotka Czytałam już kilka artykułów na ten temat... i często dzieci mające alergię na białko mleka krowiego nie są uczulone na kozie mleko... więc myślę, że możesz spróbować... u mnie w lodówce stoi mały kartonik koziego mleka i czeka w kolejce do próbowania.
Czytałam też, że niektóre matki (które nie karmią piersią) decydują się na karmienie swoich alergików wyłącznie mlekiem kozim, a nie preparatem mlekozastępczym... Mleko kozie podobno powoduje anemię u niemowlaków, ze względu na małą ilość kwasu foliowego, który pomaga podczas wchłaniania żelaza.
 
ja tez jestem na diecie bezbiałkowej chociaż do konca to nie wiem czy mały ma skaze, tak chyba na wyrost kazali mi zrezygnować z mleka bo był śluz w kupce. Tyle, że nawet jak go nie piłam i nie jadłam nic mlecznego też sie pojawiał. Teraz zaczynam po trochu wprowadzac mleko. A to łyżka jogurtu, a to chrupki z mlekiem. Próbowałam mleko modyfikowane Nan dla alergików ale jest ochydne...bleee. Dlatego kupuje mleko lekkostrawne z obniżona o 80% zawartościa lakotozy. Kupuje je w Auchanie po 0,5 l za 1,99 zł. Zobaczymy jak mały bedzie reagował.
 
KAmlotka, ja z kolei ostatnio dostałam bardzo fajną książkę na temat żywienia dzieci i tam było napisane że przy skazie białkowej nie powinno się pić/jeść przetworów z mleka także koziego i owczego, bo zachodzi jakaś "reakcja krzyżowa" (nie wiem na czym polega) i niestety jest bardzo duże prawdopodobieństwo że dziecko na mleko kozie i owcze też się uczuli bo to są bardzo podobne białka. Więc chyba niestety zostaje soja...
 
ja tez jestem na diecie bezbiałkowej chociaż do konca to nie wiem czy mały ma skaze, tak chyba na wyrost kazali mi zrezygnować z mleka bo był śluz w kupce. Tyle, że nawet jak go nie piłam i nie jadłam nic mlecznego też sie pojawiał.

a czy śluz w kupce moze pojawić z jakiejś innej przyczyny?? co może być tego powodem??
bo ja ostatnio zauważyłam u małej trochę śluzu, a nabiału jem bardzo niewiele, bo sama za nim nie przepadam, i zastanawiam się skąd on się wziął i co zrobić aby wszystko wróciło do normy. będę wdzięczna za jakieś info.
 
reklama
adudz sluz moze miec inna przyczyne,co do tego jaka to ci nie doradze moze sie wypiwie ktos kto ma doswiadczenie.U nas przy skazie była zielona kupa ze sluzem,po odstawieniu nabiału po dwuch dniach było ok.Ja tez nabiałowe jadłam sporadycznie bo nie przepadam.

Dziewczynki skazowe a czy wy jecie jajeczka,mi niby pozwolili ale jakos sie na razie bałam spróbowac,wiem ze dosyc czesto uczulaja
 
Do góry