reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokarmy zakazane i wskazane przy karmieniu

a czy śluz w kupce moze pojawić z jakiejś innej przyczyny?? co może być tego powodem??
bo ja ostatnio zauważyłam u małej trochę śluzu, a nabiału jem bardzo niewiele, bo sama za nim nie przepadam, i zastanawiam się skąd on się wziął i co zrobić aby wszystko wróciło do normy. będę wdzięczna za jakieś info.

Sluz w kupie moze swiadczyc o bakterii w moczu, dlatego warto zrobic baane moczu i posiew moczu. U nas sluz jest od dzis i to w ogromnej ilosci. Jutro na obchodzie pewnie dowiem sie od czego to. W naszym przypadku to pewnie bakterie coli w moczu, albo tfu tfu odpukac galatozemia.

FELA - nie pamietam czy Wy tez robicie adanie na galaktozemie, ale jesli tak to pewnie tak zapobiegawczo kazali wam odsatwic nabial. Jak niestety okazuje sie,ze maluszek ma galaktozemie to odstawia sie wszystko co ma galaktoze. A jej sporo w nabiale i przetworach mlecznych.
 
reklama
Stopi- zgadza się, własnie dzisiaj pojechała próbka do Warszawy więc proszę trzymać kciukasy, żeby wyniki były dla nas pomyslne. Przy galaktozemii nie wolno żadnego mleka nawet naturalnego! Są specjalne produkty mlekozastępcze. Z tego co widziałam to jedno pudełko w internecie kosztuje 460 zł!!! koszmar jakiś. Poza tym jest cała lista produktów zakazanych a raczej dopuszczalnych bo tych jest niestety mniej.
 
Fela, stopi wy to się macie z tymi badaniami, trzymam kciukasy żeby waszym maleństwom nic nie dolegało w końcu, no i żeby wam sił nie brakowało:tak:
 
No a ja już w zasadzie definitywnie pożegnałam się z dietą :-) Po prawie 4 miesiącach. Mała nie ma problemu z niczym co jem. Podejrzany jest tylko arbuz, sos słodko-kwaśny i big milki. Wszystko jadłam jednego dnia i na drugi dzień mała miała trochę krostek na twarzy. Na razie wstrzymam się ze sprawdzaniem co było główną przyczyną.
 
Stopi- zgadza się, własnie dzisiaj pojechała próbka do Warszawy więc proszę trzymać kciukasy, żeby wyniki były dla nas pomyslne. Przy galaktozemii nie wolno żadnego mleka nawet naturalnego! Są specjalne produkty mlekozastępcze. Z tego co widziałam to jedno pudełko w internecie kosztuje 460 zł!!! koszmar jakiś. Poza tym jest cała lista produktów zakazanych a raczej dopuszczalnych bo tych jest niestety mniej.


Juz mam wynik Galaktozemii - Lena jej nie ma. kamien z serca mi spadl. Teraz trzymam kcuki za Was. Sluchaj a wiesz moze gdzie Wasza probka pojechala dokladnie??? Bo od dostarczenia probki na wynik czeka sie 24h. Jednak oni zanim wysla pozniej wynik do szpitala, przychodni ktory kierowal to troche trwa. Ja sama zawozilam ta probke ze szpitala i pani w laboratorium sama mi zaproponowala, zebym zadzwonila dzis ok 12 to poda mi wnik telefonicznie. Lekarze u mnie na oddziale jescze nie znaja wyniku, a ja tak . zaskocze ich na obchodzie :-) Moze tam gdzie nasza to podalabym Ci nr tel,zebys nie musiala czekac.


Teraz to juz naprawde moge wszytsko jesc :-)
 
Sluz w kupie moze swiadczyc o bakterii w moczu, dlatego warto zrobic baane moczu i posiew moczu. U nas sluz jest od dzis i to w ogromnej ilosci. Jutro na obchodzie pewnie dowiem sie od czego to. W naszym przypadku to pewnie bakterie coli w moczu, albo tfu tfu odpukac galatozemia.

dzięki za informacje,
jak byłam dziś z małą u lekarza to stwierdziła, że na razie mam uważać na to co jem, i chyba zrobię tak jak już niektóe z was, że od nowa zaczniemy swoją dietę, i po mału zaczniemy na nowo wprowadzać nowe produkty, bo skoro ten śluz dopiero teraz się pojawił to lekarka stwierdziła, ze najpierw zobaczymy czy to nie jest reakcja na jakiś produkt, a jak nic się nie poprawi to wtedy będziemy działać w inny sposób.
 
u mnie pediatra na sluz w kupce przepisał dicoflor30 na poprawienie flory bakteryjnej.

a czy u ciebie spowodowane to było jakąś alergią na pokarm??
bo ja mam od nowa zacząć uważać na to co jem, ale nie było powiedziane, że mam coś całkowicie odstawić, np.nabiał, mam poczekać i jak się nic nie zmieni to dopiero zaczniemy działać
 
Ja też dostałam lek na poprawienie flory lakcid i śluz z taki codzienny zniknął, teraz czasami się zdarza. Tyle, że od tego czasu zaczęły się wzdęcia:-( i nie wiem czy to ma coś wspólnego. I lekarz też powiedział, żeby nie dać się zwariować diecie, ale już dwa razy zaczynałam od nowa przez te wzdęcia.
 
reklama
niewiem nawet po czym to bylo bo w tym czasie nic nowego nie wprowadzilam, a po tym sluz juz sie nie pojawił, poza tym lekarz mi powiedzial ze kolki wzdecia i tak bedą wystepowac chodzbym niewiem jak sie starala w szczegolnosci u chlopców,poniewaz cala ta motoryka jest jeszcze niedojżala
 
Do góry