reklama

Pokarmy zakazane i wskazane przy karmieniu

viev

Zaangażowana w BB
Miasto
pomorskie
Rozwiązania
0
Mój maluch nie ma typowej skazy bialkowej (ufff) tylko nietolerancję białka mleka krowiego, ale zauważyłam, że np. na zabilaną zupę czy sos raczej nie reaguje. Ostatnio zjadłam troszkę mizerii i też mu nic nie było. Ale wystarczy, że wypiję łyczka(!) mleka i pozniej jest wysypany. Nie toleruje tez sera żółtego. Muszę jeszcze przetestować biały:tak:
Karola nie wiem jak u Ciebie zadziała, ale ja polecam serek tzw"wiejski" ten który ma konsystencję ziarenek. Poleciła mi go pediatra i faktycznie młodego po tym nie wysypuje.

reklama

adudz82

Lipcowa mamusia :)
Rozwiązania
0
Mam pytanko - czy jecie kukurydzę taką z puszki i paprykę (zwykłą czerwoną)? W piątek przyjeżdża do mnie wycieczka z pracy i chciałam zrobić sałatkę na którą sama mam niesamowitą ochotę, tylko nie wiem czy mogę jeść wszystkie jej składniki... Bo kukurydza jest trochę wzdymająca a papryka uczulająca...:sorry:

Antkowa ja za surową papryką nie przepadam, więc nie mam z tym problemu, a co do kukurydzy, to już kilka razy jadłam i moja mała jakoś tego nie odczuła, wiadomo, że każdy dzieciaczek reaguje inaczej, więc nie pozostaje ci nic innego jak spróbować i czekać na reakcję, ale przecież ta sałatka na pewno nie składa się tylko z kukurydzy więc myślę, ze niewielkie ilości nie powinny dzieciaczkowi zaszkodzić

viev

Zaangażowana w BB
Miasto
pomorskie
Rozwiązania
0
Mam pytanko - czy jecie kukurydzę taką z puszki i paprykę (zwykłą czerwoną)? W piątek przyjeżdża do mnie wycieczka z pracy i chciałam zrobić sałatkę na którą sama mam niesamowitą ochotę, tylko nie wiem czy mogę jeść wszystkie jej składniki... Bo kukurydza jest trochę wzdymająca a papryka uczulająca...:sorry:
Antkowa;) Z papryką bym nie ryzykowała, musisz zmienic przepis:tak: a co do kukurydzy to zgadzam sie z adudz82 niewielka ilośc nie powinna zaszkodzić. Uważam że z dwojga złego groszek byłby bardziej wzdymający.

Ostatnia edycja:

adddaaa

Lipcowa mama 09
Miasto
Zabrze
Rozwiązania
0
ja jadlam papryke i normalnie i duszoną (faszerowana miesem), kukurydze jem od poczatku nic malemu nie ma

Ewa85

Fanka BB :)
Miasto
Gliwice
Rozwiązania
0
Ja również od początku jadam paprykę pod każdą postacią. Surową w sałatce greckiej, bezpośrednio na kanapkę, duszoną z wołowinką i jakoś nie zauważyłam żadnych nieprawidłowości w zachowaniu młodego... moim zdaniem możesz śmiało spróbować ;-) no ale wiadomo... każde dziecko jest inne...

Antkowa

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Dzięki dziewczyny. Na szczęście Agatka nie ma żadnych uczuleń ani problemów z brzuszkiem więc spróbuję z tą sałatką jak tak piszecie :tak: Gdyby któraś miała ochotę to poza papryką i kukurydzą wrzucam do niej żółty ser i szynkę pokrojone w kosteczkę do tego majonez, sól i pieprz :tak:

fela_76

Rozwiązania
0
Karola- ja tez musiałam odstawic na jakis czas mleko bo przebiałkowałam małego jak sie po porodzie dotwałam do mleka. Najpierw piłam tylko sojowe z Alprosoja, całkiem dobre. Potem przestawiłam się na mleko lekkosgtrawne o obnizonej o 80% ilości laktozy. Mleko to kupuje w Auchanie. Firma Warmia. Pije je normalnie i młody je toleruje.
Ja dzis spróbowałam kalafiora. Oczywiście odrobinke. Zdziwiło mnie, bo pediatra mi kazała jeśc kalafiora i brokuły a ja sie wzbraniałam bo wg. mnie to raczej warzywa wzymające. Obaczymy co bedzie w nocy.

Stopi69

Lipcowe mamy'09
Miasto
WAW
Rozwiązania
0
Dzięki dziewczyny. Na szczęście Agatka nie ma żadnych uczuleń ani problemów z brzuszkiem więc spróbuję z tą sałatką jak tak piszecie :tak: Gdyby któraś miała ochotę to poza papryką i kukurydzą wrzucam do niej żółty ser i szynkę pokrojone w kosteczkę do tego majonez, sól i pieprz :tak:
Ja jem wszytsko i jest ok. Wczoraj bylam na meksykanskim jedzeniu :-) I Lena ma sie ok.

justysia85

Miasto
Laski
Rozwiązania
0
A ja zaóważyłam,że JULEK zabardzo kukurydzy niee:no:toleruje.Wczoraj zrobiłam warzywa na patelni i była kukurydza no i po tym stekania były.Już któryś raz,wię kukurydza odchodzi w odstawke!

reklama

kamlotka

Miasto
pomorskie
Rozwiązania
0
A ja jadłam kukurydzę, taką w kolbach ugotowaną i było ok, po papryce też, ale to zależy od dziecka :rofl2:

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Odważnie, lecz bezpiecznie – instakonkurs z Bella Baby Happy

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/07/2019

Test

Przetestuj Mleczko ochronne SPF 50 o zapachu wanilii Lirene KIDS

Zgłoszenia przyjmujemy do 12/06/2019

Nowe pytania

Do góry