reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokarmy zakazane i wskazane przy karmieniu

Mój maluch nie ma typowej skazy bialkowej (ufff) tylko nietolerancję białka mleka krowiego, ale zauważyłam, że np. na zabilaną zupę czy sos raczej nie reaguje. Ostatnio zjadłam troszkę mizerii i też mu nic nie było. Ale wystarczy, że wypiję łyczka(!) mleka i pozniej jest wysypany. Nie toleruje tez sera żółtego. Muszę jeszcze przetestować biały:tak:
Karola nie wiem jak u Ciebie zadziała, ale ja polecam serek tzw"wiejski" ten który ma konsystencję ziarenek. Poleciła mi go pediatra i faktycznie młodego po tym nie wysypuje.
 
reklama
Mam pytanko - czy jecie kukurydzę taką z puszki i paprykę (zwykłą czerwoną)? W piątek przyjeżdża do mnie wycieczka z pracy i chciałam zrobić sałatkę na którą sama mam niesamowitą ochotę, tylko nie wiem czy mogę jeść wszystkie jej składniki... Bo kukurydza jest trochę wzdymająca a papryka uczulająca...:sorry:


Antkowa ja za surową papryką nie przepadam, więc nie mam z tym problemu, a co do kukurydzy, to już kilka razy jadłam i moja mała jakoś tego nie odczuła, wiadomo, że każdy dzieciaczek reaguje inaczej, więc nie pozostaje ci nic innego jak spróbować i czekać na reakcję, ale przecież ta sałatka na pewno nie składa się tylko z kukurydzy więc myślę, ze niewielkie ilości nie powinny dzieciaczkowi zaszkodzić
 
Mam pytanko - czy jecie kukurydzę taką z puszki i paprykę (zwykłą czerwoną)? W piątek przyjeżdża do mnie wycieczka z pracy i chciałam zrobić sałatkę na którą sama mam niesamowitą ochotę, tylko nie wiem czy mogę jeść wszystkie jej składniki... Bo kukurydza jest trochę wzdymająca a papryka uczulająca...:sorry:

Antkowa;) Z papryką bym nie ryzykowała, musisz zmienic przepis:tak: a co do kukurydzy to zgadzam sie z adudz82 niewielka ilośc nie powinna zaszkodzić. Uważam że z dwojga złego groszek byłby bardziej wzdymający.
 
Ostatnia edycja:
Ja również od początku jadam paprykę pod każdą postacią. Surową w sałatce greckiej, bezpośrednio na kanapkę, duszoną z wołowinką i jakoś nie zauważyłam żadnych nieprawidłowości w zachowaniu młodego... moim zdaniem możesz śmiało spróbować ;-) no ale wiadomo... każde dziecko jest inne...
 
Dzięki dziewczyny. Na szczęście Agatka nie ma żadnych uczuleń ani problemów z brzuszkiem więc spróbuję z tą sałatką jak tak piszecie :tak: Gdyby któraś miała ochotę to poza papryką i kukurydzą wrzucam do niej żółty ser i szynkę pokrojone w kosteczkę do tego majonez, sól i pieprz :tak:
 
Karola- ja tez musiałam odstawic na jakis czas mleko bo przebiałkowałam małego jak sie po porodzie dotwałam do mleka. Najpierw piłam tylko sojowe z Alprosoja, całkiem dobre. Potem przestawiłam się na mleko lekkosgtrawne o obnizonej o 80% ilości laktozy. Mleko to kupuje w Auchanie. Firma Warmia. Pije je normalnie i młody je toleruje.
Ja dzis spróbowałam kalafiora. Oczywiście odrobinke. Zdziwiło mnie, bo pediatra mi kazała jeśc kalafiora i brokuły a ja sie wzbraniałam bo wg. mnie to raczej warzywa wzymające. Obaczymy co bedzie w nocy.
 
Dzięki dziewczyny. Na szczęście Agatka nie ma żadnych uczuleń ani problemów z brzuszkiem więc spróbuję z tą sałatką jak tak piszecie :tak: Gdyby któraś miała ochotę to poza papryką i kukurydzą wrzucam do niej żółty ser i szynkę pokrojone w kosteczkę do tego majonez, sól i pieprz :tak:

Ja jem wszytsko i jest ok. Wczoraj bylam na meksykanskim jedzeniu :-) I Lena ma sie ok.
 
A ja zaóważyłam,że JULEK zabardzo kukurydzy niee:no:toleruje.Wczoraj zrobiłam warzywa na patelni i była kukurydza no i po tym stekania były.Już któryś raz,wię kukurydza odchodzi w odstawke!
 
reklama
Do góry