reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pokaz filmu "Uwolnić Poród" we Wrocławiu 26 stycznia MamCzas

L4dY-bIrd

doula
Dołączył(a)
27 Sierpień 2005
Postów
3 171
Miasto
Sobótka / Wrocław
Rozwiązania
0
Zapraszam na pokaz bardzo głośnego filmu ostatniego czasu który porusza mocny i ważny temat dla nas wszystkich.

„Uwolnić poród” (Freedom for Birth) to 60-minutowy film, w którym występują czołowi eksperci dziedziny położnictwa oraz prawnicy z wielu krajów zajmujący się prawami człowieka. Wszyscy on wzywają do przeprowadzenia radykalnej zmiany w systemach opieki okołoporodowej na całym świecie.

Hermine Hayes-Klein, amerykańska prawniczka i organizatorka tegorocznej konferencji w Hadze pt. „Prawa człowieka w porodzie” mówi:

„Sposób, w jaki w wielu krajach na całym świecie podchodzi się do porodu jest wielce problematyczny. Miliony ciężarnych wpycha się do szpitali, kładzie na plecach i rozcina. Ich porody są poddawane niepotrzebnym farmaceutycznym i chirurgicznym interwencjom, które, jak same przyznają osoby sprawujące opiekę nad kobietami, są wykonywane z powodów finansowych lub dla wygody personelu. Kobiety na całym świecie zaczynają być świadome tego, że poród nie musi taki wyglądać, a nawet nie powinien. Brak szacunku i nadużycia są niepotrzebną ceną płaconą za poczucie bezpieczeństwa."

Opowiadając dramatyczną historię węgierskiej położnej Agnes Gereb, brutalnie aresztowanej i pozbawionej wolności za przyjmowanie porodów domowych, autorzy chcą pokazać, jak dalece poród, jako doświadczenie głęboko intymne i wyjątkowe w życiu kobiety i jej dziecka, został kobietom odebrany. Propaganda strachu, traktowanie ciała jako dysfunkcyjnej maszyny, a porodu jako niebezpiecznego procesu, który wymaga interwencji medycznej, uniemożliwia kobietom przeżywanie go w pozytywnej i pełnej skupienia atmosferze.


Dlatego ważne jest, aby cofnąć się o krok i zwrócić kobietom „ich” poród![video=youtube;D7c8UxbT7CU]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=D7c8UxbT7CU[/video]


Po pokazie filmu zaplanowana jest dyskusja w temacie.
Wymiana zdań, przemyśleń, spostrzeżeń.

Jak temat decyzji o własnym porodzie wygląda tutaj u Nas, w Naszych realiach Wrocławskich ?
Czy My kobiety-matki mamy prawo głosu we własnym porodzie ?

Dyskusję poprowadzi wrocławska Doula Joasia Paluchiewicz pod patronatem Stowarzyszenia Doula w Polsce.

Pokaz odbędzie się 26 stycznia w zaprzyjaźnionej MamCzasCafe na ul. Zwycięskiej 14d/1/A o godzinie 16:00
(Partynice Wrocławskie)

Liczbę miejsc mamy ograniczoną dlatego zapraszam do zapisów !
joasia@doulawroclaw.pl

odnośnik na FB

"Uwolnić Poród" pokaz filmu we Wrocławiu MamCzasCafe | Facebook
 
reklama
Do góry