reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokoik maluszka. Inspiracje i nasze realizacje.

ciastkozkremem

mama Ignasia
Dołączył(a)
28 Październik 2013
Postów
761
Miasto
Warszawa
Pewnie tak, jak ja planujecie już zmiany w waszych domach, mieszkaniach, sypialniach, żeby maluszek czuł się dobrze i miał swój kąt.
Piszcie o pomysłach i marzeniach, pokazujcie wasze słodkie pokoiki!


547824_361094073944852_1796437638_n.jpg

 
reklama
Zacznę pierwsza. Nie mamy osobnego pokoju dla naszego małego, więc musimy dostosować naszą sypialnię, która z czasem stanie się pokojem tylko dla dziecka, a my będziemy musieli wyprowadzić się do salonu, albo zmienić mieszkanie na większe;-)

Nasza baza to trzy śnieżno-białe ściany, jedna z tapetą w szare ptaszki w stylu skandynawskim. Na posadzce ciemno szara wykładzina, a na suficie moja ukochana lampa wyplatana ręcznie z czarno-białych gazet.

WP_20131017+1.jpg



Moja ogólna wizja to surowa baza i dodatki w stylu retro/skandynawskim. Udało mi się odkupić za grosze piękną drewnianą kołyskę:-)

115941037_3_644x461_lozeczko-kolyska-drewniana-meble-dla-dzieci.jpg



Moja tapeta narzuca motyw ptaszków, więc chyba go wykorzystam, ostatnio dosyć modne są sówki.

Tu inspiracja w wersji dziewczęcej:
podusia+sowa+w+pokoju+dziewczynki2.jpg


Bardzo tez podoba mi się motyw baloników i chmurek:

23cafa946c2a1b87073a8ba78503df691.jpg
 
oto kilka inspiracji...może komuś przypadną do gustu :-)
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    27,9 KB · Wyświetleń: 303
  • image.jpg
    image.jpg
    19,8 KB · Wyświetleń: 259
  • image.jpg
    image.jpg
    20 KB · Wyświetleń: 272
  • image.jpg
    image.jpg
    24,5 KB · Wyświetleń: 275
  • image.jpg
    image.jpg
    14,6 KB · Wyświetleń: 261
  • image.jpg
    image.jpg
    24,6 KB · Wyświetleń: 257
  • image.jpg
    image.jpg
    19,2 KB · Wyświetleń: 274
  • image.jpg
    image.jpg
    23,3 KB · Wyświetleń: 302
  • image.jpg
    image.jpg
    21,2 KB · Wyświetleń: 265
  • image.jpg
    image.jpg
    27,4 KB · Wyświetleń: 263
my narazie pokoju nie robimy tylko tak jak ciastko - dostosowujemy sypialnie ... docelowy pokoj nawet jest ale to dla mojej wygody ... bieganie w nocy po domu jakos mnie nie rajcuje ... a jak mala bedzie juz bardziej samodzielna (za jakies 2 lata) dostanie swoj pokoik i urzadzimy go tak jak bedzie chciala :)
tk sobie mysle ze pewnie czeka nas ta zabawa jak bedzie agata szla do szkoly bo bedzie trzeba jej dostosowac pokoik wiec i mala dostanie wtedy swoj :)
 
my za 3 miesiące zamieniamy się w moimi rodzicami na mieszkania(obecnie mamy 2 pokoje a oni mają 3) i już pokoik naszego synka jest przygotowany oto on 20140101_144630.jpg nie ma nawet miejsca na zabawki ale w tej chwili dzielimy pokój, więc to i tak super że będzie miał swój, a za jakieś 1,5 roku już wyprowadzimy się do nowego mieszkania gdzie będzie miał ładny pokoik
 

Załączniki

  • 20140101_144630.jpg
    20140101_144630.jpg
    18,7 KB · Wyświetleń: 360
Fajny temat :happy:

Ciastko
jesteśmy w tej samej sytuacji, mamy 2 pokojowe mieszkanko, do dwóch lat będziemy spać z dzieckiem, później przenosimy się do salonu, szczerze nawet nie myślę o zmianie mieszkanka na większe bo mamy świetny punkt w centrum miasta, wszędzie blisko, dzieci więcej też nie planujemy więc jeśli tylko będzie jakaś zmiana na większe w przyszłości to tylko budowa własnego domu.

Ja mam prawie całe mieszkanie w kolorze beżowym, a w sypialny/pokoiku dziecka planuję w zależności od płci na jednej ścianie pomalować albo bladym niebieskim albo bladym różem prostokąt i tam jakiś dziecięcy szlaczek pomalować albo imię dziecka wpisać. Meble są w kolorze sosnowym więc i łóżeczko będzie w takim odcieniu, będzie panować prostota - bez udziwnień. Nie będzie bibelotów (tylko Lego męża może stać na parapecie hehehe). A z czasem jak dziecko podrośnie i pójdzie do podstawówki to już będzie samo mogło sobie wymyślić pokój marzeń.
 
Zgadzam się ze Ciekawy temat :-)

No my szalec za bardzo nie możemy, bo niby tez mamy 2 pokoje z tym ze przechodnie i ten dla dzisiusia to póki co nasza sypialnia, ale jest malutka i poza lozeczkiem nic tam więcej nie wejdzie, dlatego oproznilam polowe szafy i przenioslam Meza do tej nowej komody w saloniku zeby było miejsce dla Maluszka.
W marcu planujemy malowanie i pokoik zrobimy na taki przygaszony żółto-waniliowy kolor, meble mam wenge wiec lozeczko dla dziecka tez będzie w takim kolorze z jakaś biała lub kremowa wstawka, do tego jakaś ładna firaneczka no i planuje na ścianie umieścić imię dziecka z tych literek, które wiesza się na ścianie :-)
 
Co do literek to strasznie mi się podobają takie girlandy z imieniem uszyte jakby poduszki.
images

images



Moje ukochane tapety dla maluszków. Może jak nasz będzie starszy, to się skuszę.

594b2546f8e9e6dfd675512800ed4db7.jpg


ace1c070ab38e718d29121cb2cb10fab.jpg

tapeta-w-romby-harlequin-rose-ferm-living.jpg

harlequin-all-about-me-wallpaper6[0].jpg


tapeta-marionette-ferm-living.jpg


tapeta-w-pociagi-ferm-living.jpg


tapeta-dotty-jesienne-drzewka-ferm-living.jpg
 
Ostatnia edycja:
U mnie w domu są meble wyczarowane ;) zamek, drabinki, dzieci uwielbiają tam spędzać czas. Takich mebli długo z mężem szukaliśmy i dopiero w internecie coś znaleźliśmy. Mamy u siebie Ergoexpert i wyglądają jak na foto ;)

1f66b9b21b598e317db4cbffdd51c7bf_lozko_flo.jpg
 

Załączniki

  • 1f66b9b21b598e317db4cbffdd51c7bf_lozko_flo.jpg
    1f66b9b21b598e317db4cbffdd51c7bf_lozko_flo.jpg
    21,4 KB · Wyświetleń: 250
reklama
Do góry