reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokoik maluszka.

sunovia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Styczeń 2012
Postów
16 191
Postanowiłam założyć nowy temat. Pewnie bardziej się rozkręci w późniejszym czasie i może powstawiamy tu jakieś zdj, ale myślę, że już teraz możemy sobie podyskutować.

Macie osobne pokoiki dla maluszków, czy może na początek łóżeczko będzie w waszych sypialniach? A może maluszki będą dzielić swoje królestwa ze starszym rodzeństwem? W jakich kolorach macie pokoje dla dzieci?

My przy okazji remontu pomalowaliśmy pokój dla dziecka na taki dość intensywny zielono - turkusowy kolor. Okno jest od strony południowo - zachodniej, więc pokój jest bardzo nasłoneczniony. Do tego planuję białe mebelki i chyba przykryjemy parkiet wykładziną dywanową albo dużym dywanem. Tylko zastanawiam się, czy jednak nie stonować tego turkusu jakimś słabszym kolorem na jednej ścianie ... Chociaż nie jest jakoś bardzo rażący ...
 
reklama
ja się własnie zastanawiam, czy nie wygodniej będzie mieć łóżeczko w sypialni na razie, ale w sumie to są pokoje zaraz koło siebie ...
 
my jesteśmy świeżo po przeprowadzce na nowe mieszkanko, w którym mamy pokoik dziecięcy, na początku maluszek będzie z nami w sypialni, mam kołyskę po Majusi a następnie przeprowadzi się do pokoju starszej siostry:-)
Pokoik Majusi wygląda tak, znaczy wyglądał w dniu przeprowadzki, teraz jest zawalony zabawkami i maskotkami:-) no i łóżeczko w nim jest którego na zdjęciu jeszcze nie ma
DSC_1086.jpgDSC_1085.jpgDSC_1029.jpg
 
My na początek postawimy łóżeczko w sypialni, potem jak dziecko podrośnie zrobimy kącik w jednym z pokoi, w którym teraz mamy stół dla gości, barek i komputer. Jak dziecko będzie większe to całkiem trzeba będzie przerobić ten pokój, ale pierwsze 3 lata i tak trzeba mieć dziecko cały czas na oku, zresztą później jeszcze też :)
 
Gosiapro- pokoik przesłodki, taki dziecięcy:-), a powiedz mi te mebelki jakie są jakościowo, bo mi się upatrzyły, ale nigdzie opini nie umiałam znaleźć
 
U nas sytuacja wyglada tak, ze jestesmy w trakcie "robienia" pokoiku dla Julka, wiec narazie Julek zabawki ma w calym domu, a spi w naszej sypialni. Pzeprowadzimy go z lozeczkiem i przez kilka miesiecy bedziemy miec troche miejsca w sypialni :), a jak przyjdzie dzidzia, to przez pierwsze miesiace bedzie spala w kolysce po Julku, a jak wyrosnie, to Julek dostanie lozeczko starszaka, a dzidzia jego lozeczko ze szczebelkami :) po jakims czasie (jeszcze nie wiem jak dlugim) dzieciaczki zamieszkaja razem :)

U Julka w pokoju teraz jest jasny fiolet na scianach, ale nie podoba mi sie i mysle zeby jakos przemalowac.. zamierzam kupic kolorowe naklejki na sciany, mamy biala komode, wiec dokupie biala szafe i polke na zabawki i stolik z krzeselkami, do tego bedzie mial tez niebieski fotel :)
 
Oliś miał łóżeczko w naszej sypialni do 2 roku życia- potem sypialnie mu oddaliśmy i przenieśliśmy się do dużego pokoju(mamy tylko 2).
Tera z dzidzia będzie z Olim w jednym pokoju....na pierwsze 2, 3 miesiące na noc będzie koszyk w naszym pokoju a w dzień będzie spać w łóżeczku(żeby się do łóżeczka przyzwyczajało).
Taki koszyk: Kosz wiklinowy MOTHERCARE (2347942530) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Tylko ja mam wersję od koleżanki be budki na szczęście
Czeka nas maleńki remont pokoju dzieci więc wstawię fotki po.
 
Gosiapro- pokoik przesłodki, taki dziecięcy:-), a powiedz mi te mebelki jakie są jakościowo, bo mi się upatrzyły, ale nigdzie opini nie umiałam znaleźć

wiesz co my je mamy dopiero miesiąc i jak na razie zastrzeżeń do nich nie mam, składały się łatwo, szuflady dobrze chodzą, na razie nic się nie zarysowało, więc jak na razie jest oki;-)
 
reklama
e to ja się martwiłam, a wy gosiagro macie dopiero kolorowy zawrót głowy :)
ja w razie czego znalazłam już sobie fajne fototapety, na białym tle wielki pluszowy miś - fajnie to wygląda :)

nasz pokój trochę nieustawny, bo wąski a długi, ale jakoś sobie poradzimy. drugi, który może być w przyszłości pokojem dla dziecka jest jeszcze mniejszy, ale na razie jest tam garderoba i mam nadzieję, że jeszcze trochę pobędzie, bo byłoby mi cięzko przenieść się do szaf ;)
 
Do góry