reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokoiki i kąciki naszych maluszków

Ha-nn-ah - śliczny kącik i superzasty pokoik starszej córy. Te paski na ścianie też mi się podobają.
Ja własnoręcznie malowałam pokój dzieciowy i bardzo chciałam namalować na ścianach czerwone kwiaty, ale Małżon był baaardzo temu przeciwny. W końcu dałam za wygraną, bo po pierwsze moje umiejętności artystyczne nie stoją na najwyższym poziomie, po drugie nie wiedziałam wtedy jeszcze, co czai się w moim brzuchu, po trzecie nie mieliśmy jeszcze całościowej wizji gdzie co będzie stać. Ale i tak niedługo czeka nas kolejne malowanie, bo budynek nowy i strasznie popękał, więc może wtedy uda mi się jakieś wzorki na ścianach przeforsować.
Hehe jak ja malowałam te paski i byłam gdzieś na wysokości 1/3 od góry to mąż pukał sie po czole. Mówił że jak na nie patrzy to kręci mu się w głowie i w życiu by tyle czasu na to nie poświęcił. Potem zabrałam się za skos i malowanie kwiatów. Byłam lekko już zmęczona i chciałam zrezygnować, ale efekt jest naprawdę super.
I już jak umeblowałam pokoik to mężowi bardzo się spodobało.
Zresztą on w kwestii wystroju domu nie ma nic do gadania, bo wie że ja zrobię to lepiej i nie wtrąca się.
 
reklama
To i ja zaprezentuję kącik mojej córci. To tymczasowe lokum - w naszej sypialni, żeby nie trzeba było biegać w nocy do karmienia.
Fotel mam typu worek sako i myślę, że będzie dobry. Nie ma poręczy ograniczających miejsce i dostosowuje się do ułożenia ciała. Jedyny minus - bardzo łatwo w nim zasnąć.
Planuję jeszcze wstawić mały stolik i zamontować lampkę. A za jakiś czas przeniesiemy małą do jej własnego pokoiku.
 

Załączniki

  • SAM_3575.jpg
    SAM_3575.jpg
    26 KB · Wyświetleń: 200
  • SAM_3572.jpg
    SAM_3572.jpg
    20,1 KB · Wyświetleń: 211
  • SAM_3574.jpg
    SAM_3574.jpg
    19,6 KB · Wyświetleń: 186
A to pokój docelowy - na razie służy za śmietnik i składzik wszystkiego. Na żółtej ścianie naprzeciwko drzwi chcemy zrobić wielgachną szafę, ale na razie jej koszt nas przeraził :szok:
 

Załączniki

  • SAM_3579.jpg
    SAM_3579.jpg
    16,3 KB · Wyświetleń: 178
cwietka
bardzo ładny kącik. Też palnuję zrobić szafę pod skosem, ale narazie finanse na to nie pozwalają. Może jak bęę odświeżać ściany w sypialnie to się nad tym pomyśli.
Worek sako jest bardzo wygody, ale jak sobie siadłam na takim fotelu, to wstać ciężko, zwłaszcza nie wyobrażam sobie wstawać z dzieckiem. No ale sama wypróbjesz.
 
cwietka super pomysl z sako.

hannah zadowolona jestes z tego dywanu z Ikea u córci? Bo spodobal mi sie w katalogu i tak nad nim mysle czy by nie kupic w przyszłym roku dla mojej małej.
 
cwietka, uzbierajcie sobie spokojnie fundusze i zainwestujcie w taką zabudowaną szafę - naprawdę warto. My mamy na całej ścianie w jednym pokoju - 4,5 metra bieżącego zabudowane od góry do dołu, w sumie 5-drzwiową (oczywiście drzwi przesuwne), w tym dwa segmenty to lustra od podłogi do sufitu. Efekt jest rewelacyjny - wszystko się tam mieści, a szafy praktycznie nie widać :) My ją odziedziczyliśmy po poprzednich właścicielach mieszkania i bardzo jesteśmy z tego zadowoleni, bo podobno kosztowała 4 tys.

A worki strasznie mi się podobają i są faktycznie super-wygodne, ale rzeczywiście ciężko się z nich wstaje :) Miałam problem nawet w połowie ciąży, kiedy jeszcze byłam zgrabna i gibka ;)
 
Ewa86 - właśnie dlatego nie kupujemy na razie żadnych mebli do pokoju małej. Za szafę na ubranka będzie na razie służyć regał i pudełka. Chcemy taką mega szafę na całą ścianę na wymiar, ale facet policzył 5/6 tys, więc zwlekamy. Na razie są ważniejsze wydatki. Skosy to niby fajna rzecz, ale mebelki do nich nieco kosztowne :-)
U nas w sypialni też chcę zrobić szafę połączoną z regałem na książki, ale nawet jeszcze się nie orientowałam ile takie cholerstwo może kosztować. Na razie sobie tylko planuję na papierze ;-)

A z worków sako mi się dobrze wstaje nawet teraz. Mam dwa typy ułożenia - takie wyżej, jak na krzesełku, tylko nie starcza wtedy worka na oparcie dla głowy i takie półleżące, z którego ciężej się podnieść, ale na szczęście do podłogi blisko, więc mogę na czworaka a potem do pionu :-D Zobaczymy jak się będzie z dzidzią wstawało. W razie czego mąż będzie blisko i chyba go moje rozpaczliwe wołania o pomoc będą w stanie obudzić, to ruszy z pomocą ;-)
 
reklama
Ha-NN-aH śliczny kącik dla maluszka a pokoik Hani cudowny :) mała księżniczka ma nawet swój zamek :D
cwietka również śliczny pokoik taki przytulny na poddaszu :) Bardzo fajnie.
 
Do góry