reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokój dla chłopca

Kreatywne i pobudzające pozytywne emocje kolory- jak najbardziej tak,jednak z drugiej strony nie mogą być one także agresywne,więc ostra zieleń czy niebieski odpadają,postaw na błękit czy fototapetę w takiej tonacji kolorystycznej.
 
reklama
Ja jestem jak najbardziej za stonowanymi kolorami. Jasia bardzo łatwo jest pobudzić i biega jak szalony, nie może zasnąć, itd. Dlatego ściany jedynie w jasnych neutralnych kolorach. My ożywiliśmy je jedynie kolorowym dywanem z ulicą (nasz hit!) i innymi kolorowymi, nie krzykliwymi dodatkami. :-)
 
Jeżeli chodzi o kolory w pokoju dla chłopca to muszą one być nie tylko stonowane ale i również ciepłe,jasne- tak aby zapewniały jak najwięcej pozytywnych emocji,to ma być miejsce do którego nasze dziecko będzie chciało zawsze wracać.
 
Dwa lata temu zrobiłam remont w pokoju synka. Pod wpływem chwili zdecydowałam się na kolorowe meble, dużo dziecięcych dodatków, itd. Teraz wiem, że to nie była dobra decyzja. Po roku musieliśmy zmienić wystrój, bo przebywanie w pokoju było po prostu męczące. Teraz ściany są w neutralnych kolorach, do tego białe meble i pokój jest znacznie bardziej funkcjonalny. Synek może się w nim bawić, ale też skupić gdy odrabia lekcje (jest w pierwszej klasie). Z własnych doświadczeń nie polecam więc kierować się modą.
 
Teraz ściany są w neutralnych kolorach, do tego białe meble i pokój jest znacznie bardziej funkcjonalny. Synek może się w nim bawić, ale też skupić gdy odrabia lekcje (jest w pierwszej klasie). Z własnych doświadczeń nie polecam więc kierować się modą.

Jasne ściany to dobre rozwiązanie. znacznie powiększają optycznie pokój a i z dodatkami można poszaleć. No i o wiele łatwiej jest zmieniać dodatki, kiedy się znudzą niż przemalowywać cały pokój :p A oprócz białych mebli, na jakie zdecydowałaś się dodatki?
 
reklama
Ja polecam białe meble, a do tego naklejki np. czarne które można naklejać na meble, ściany, łatwo schodzą , więc jak dziecku się znudzą to tylko odklejasz i już po kłopocie. Nigdy nie byłam zwolenniczką mebli tematycznych, patrząc z doświadczenia że mojemu 3 latkowi dzisiaj podoba się jedno, jutro co innego:) uwielbiam regały z Ikei, idealne dla dziecka, na pudełka, kosze, książki...
 
reklama
Do góry