reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokoje naszych malenstw te gotowe oraz inspiracje

Kurze nie kurze to tam nic ale naczytałam się o duszeniu się niemowląt przez ochraniacze i co i rusz sprawdzałam czy nosek nie dotyka bo też oczywiście miałam przy Ninie :DD

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka
Pewnie zależy jaki ochraniacz. Choć mnie przeszkadzał bo nie widziałam. Ale od drugiej strony się przydawał tylko nie na szerokość łóżeczka tylko długość

cb7wugpju04jz4q8.png
 
reklama
Kurze nie kurze to tam nic ale naczytałam się o duszeniu się niemowląt przez ochraniacze i co i rusz sprawdzałam czy nosek nie dotyka bo też oczywiście miałam przy Ninie :DD

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka
Taki maluch tuż po urodzeniu sam sobie noska nie przytknie do ochraniacza. A poza tym poczucie bezpieczeństwa dawał mi monitor oddechu.
jeśli chodzi o baldachim to trochę mi zawadzał przy wkładaniu, czy wyjmowaniu małego, albo przewijaniu, więc ściągnęłam. Teraz stawiam na prostotę, ale wcale się nie dziwię, że jak ktoś czeka na pierwszego dzidziusia, to chce mieć takie "bajery" i już :happy:
 
Ja juz mowilam ze listy prezentow nie robie [emoji23][emoji23] co kto przyniesie (o ile przyniesie) to bedzie ;)

Nie zamowie juz nic ze smyka.. dalej paczka nie przyszla.. cholera no..

Wlasnie, mam pytanie. Co myślicie o klinach ? Chce kupic podusie, ale zastanawiam sie czy nie lepszy klin. Czy nadaje sie dla noworodka? Moje dziecie j tak bedzie spalo glownie na boku (przynajmniej na poczatku) i czy nie bedzie za bardzo pokrzywiony ?? Ciezko mi to sobie wyobrazic po prostu.. pomóżcie ;)

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Iza ja miałam klin zamiast poduszki z pianki termoplastyczne , używałam go w sumie od urodzenia do 1,5 roku.inus mojego był tylko taki, że stwierdziłam , że nie potrzebny mi szeroki i kupiłam na 40cm (bo szczerze to był nie mały wydatek a był dużo tańszy) , a z perspektywy czasu trzeba było kupić 60 cm (na szerokość łóżeczka ), bo jak mały zaczął się obracać albo juz delikatnie zmieniać pozycję musiałam coś układać w tą wolna przestrzeń. Teraz też będę go używałam
 
Jak dziecko zacznie się obracać trzeba uważać żeby nie przytkalo sobie noska Nie wiem na ile w tym prawdy a ja ile straszenia że to niebezpieczne bo jak umiało w jedną to pewnie umie w drugą

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka
Dlatego ja nie zakladalam nigdy ochraniaczy. Kocyk od sciany tylko wieszalam ale to od sciany, nie na bokach. Ja to panikara jestem [emoji23]

Ja Wam wysle zdj kącika Szymusia pozniej, jak wyschnie przescieradelko ;) ładną posciel w smyku wczoraj upatrzylam, ale stwierdzilismy ze kupimy jak maly skonczy 3 miesiace bo teraz i tak tylko rozek i kocyk ;)

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Iza ja miałam klin zamiast poduszki z pianki termoplastyczne , używałam go w sumie od urodzenia do 1,5 roku.inus mojego był tylko taki, że stwierdziłam , że nie potrzebny mi szeroki i kupiłam na 40cm (bo szczerze to był nie mały wydatek a był dużo tańszy) , a z perspektywy czasu trzeba było kupić 60 cm (na szerokość łóżeczka ), bo jak mały zaczął się obracać albo juz delikatnie zmieniać pozycję musiałam coś układać w tą wolna przestrzeń. Teraz też będę go używałam
My wczoraj kupilismy w smyku za 39,90 z firmy smiki, wlasnie ten wiekszy 60x36 cm.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A oto nasza radosna ścienna twórczość [emoji6]
Te kwiatki trochę za duże i chyba tak nie do końca widać, że to litera "G", a za patykiem chodziliśmy po całym lesie, bo oczywiście żaden nie był idealny... ;)
A obok słoni zawiesimy takie poleczki, ktore sa jeszcze w trakcie realizacji [emoji4]
)
IMG_20161012_131527.jpg
IMG_20161012_131515.jpg


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Załączniki

  • IMG_20161012_131527.jpg
    IMG_20161012_131527.jpg
    34,9 KB · Wyświetleń: 629
  • IMG_20161012_131515.jpg
    IMG_20161012_131515.jpg
    36,1 KB · Wyświetleń: 633
A oto nasza radosna ścienna twórczość [emoji6]
Te kwiatki trochę za duże i chyba tak nie do końca widać, że to litera "G", a za patykiem chodziliśmy po całym lesie, bo oczywiście żaden nie był idealny... ;)
A obok słoni zawiesimy takie poleczki, ktore sa jeszcze w trakcie realizacji [emoji4]
)Zobacz załącznik 777862Zobacz załącznik 777863

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ktos tu ma zmysł artystyczny [emoji4][emoji177]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas tez juz pomalutku pomalutku cos widac :D Jeszcze zamowilam pomponiki ktore zawiesze w rogu sciany zeby ozywic troszke i poleczke chce na fotki + light box :D Zobacz załącznik 776698

Śliczny Twój kącik!!!

Mnie też tak przy starszym wszyscy mówili, że po co baldachim, po co ochraniacze, żebym sobie dała spokój. Strasznie mnie to denerwowało, bo chciałam, żeby kącik młodego ładnie wyglądał, tak jak sobie wymarzyłam. To prawda, że szybko je ściągnęłam jak się urodził, bo były nie praktyczne, ale na początku wyglądało to pięknie. :happy: Zakładaj sobie co chcesz, bo ściągnąć zawsze możesz, a przynajmniej oko nacieszysz na początku i poczujesz satysfakcję, że kącik dla małej jest piękny i taki jaki sobie wymarzyłaś. :happy:

Dokładnie, zgadzam się z Tobą. Pamiętam, jak w pierwszej ciąży wszyscy mi odradzali to czy tamto, szkoda, że posłuchałam, bo żałowałam różnych niekupionych kwestii ;-)

Ja też córce kupiłam baldachim mimo tego że to kurzołap. Ale serio? Wcale nie większy niż firana w oknie ;) Po prostu trzeba prać często i już. No a poza tym moja Zu nie spala za dużo w łóżeczku więc rzeczywiście tylko efekt wizualny dawał :)

cb7wugpju04jz4q8.png

Dokładnie :) Są pralki od tego, żeby przeprać, to co trzeba.

Tym razem rezygnuję z baldachimu, bo Jaś to chłopak i chyba czuję, że nie chciałby mieć baldachimu.

Ale ochraniacz mamy i nie przyszłoby mi do głowy, żeby pomyśleć, że to niebezpieczne. Równie dobrze dziecko może się zaplątać w kocyk, albo odwrócić buzią w dół, jak już się odwraca, ale czy panikować, że się udusi? No nie wiem, Może mój instynkt macierzyński leży, ale nie mam takich obaw.

A oto nasza radosna ścienna twórczość [emoji6]
Te kwiatki trochę za duże i chyba tak nie do końca widać, że to litera "G", a za patykiem chodziliśmy po całym lesie, bo oczywiście żaden nie był idealny... ;)
A obok słoni zawiesimy takie poleczki, ktore sa jeszcze w trakcie realizacji [emoji4]
)Zobacz załącznik 777862Zobacz załącznik 777863


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Super ściana. Patyk wybraliście IDEALNY!! :D
 
reklama
Ja zawsze bylam na nie w kwesti baldachimu nie lubie takich bajerow [emoji14] ale u mnie w domu nawet firanek nie ma, to co sie dziwic haha rolety mamy dzien/noc i wystarczaja
Podloge umylam z farby mam nadzieje, ze sie doczekam az moj chlop znajdzie chwile zeby wszystko poprzesuwac w pokoju bo ja juz tego nie zrobie ale chyba przegielam z tym myciem bo brzuch mam teraz jak glaz szybko nospe wzielam przed chwila czekam az odpusci

Wytlumaczcie mi o co kaman z tym klinem !!!!

Co do spania ja spalam od poczatku tylko i wylacznie na brzuchu bez monitora oddechu i zyje nie udusilam sie [emoji14] mama sama mowila, ze kazdy panikowal jak to widzial haha a ja inaczej zasnac nie moglam

thgfflw1k3inkyc3.png
 
Do góry