reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pokrzywka na dworze...

M

Dołączył(a)
22 Luty 2006
Postów
1
witam serdecznie wszystkich forumowiczów :) zaglądałam tu ostatnio ponad 3 lata temu wówczas raczej do galerii brzuszków :) Teraz moja córcia ma 3 lata. Od około 2 tygodni gdy tylko wyjdziemy z domu na policzkach Igi pojawia się pokrzywka. Wygląda to tak jakby pogryzły ją komary albo była poparzona pokrzywą. Czerwone plamki a w środku białe bąble... Pojawia się to również na rączkach (mimo że ma rękawiczki). Iga nigdy nie była dzieckiem alergicznym... Kompletnie nie wiem o co chodzi. Bez względu na porę dnia, jak tylko wyjdziemy na spacerek po paru minutach to się pojawia... Później te babelki nie są juz białe i wszystko robi się czerwone . Po powrocie do domu znika... Czyli ma to pewnie związek z wyjściem na dwór... Może wiecie co to?
 
reklama
Jeżeli to pokrzywka, to musi ją bardzo swędzieć. Może ma uczulenie na jakieś pyłki? Ja dostałam alergii w wieku 25 lat, więc mozliwe, że u Twojej córci alergia dała o sobie znać w tym wieku.
A może rękawiczki i czapka są z czegoś, co ją uczula? Albo wyprałaś je w czymś, na co córka reaguje? Jeżeli to sprawa dwóch tygodni, to może uczulają Ją pleśnie, pogoda robi się chlapowata to uczulenia na pleśnie się odzywają.
Można tak zgadywać bez końca. Mam nadzieję, że odkryjesz winowajcę.
Pozdrawiam
ywka
 
temat okrutnie nieaktualny ale moze komus sie przyda, moja mama nazywala to ''alergia na wiatr i slonce'' jak mi sie cos takiego pojawialo, z czasem przeszlo a prawdopodobnie wynika to z reakcji skornej na zmiane otoczenia:))
 
Ja niestety mam cos takiego i jest to spowodowane ziana temperatur.mam zawsze na nogach i stopach i dloniach.mimo iz zawsze w tych miejsciach sie bardzo cieplo ubieram.to taka reakcja alergiczna na temperature.
tak wyjasnila mi to moja lekarka.ale alergiczka i to wielka jestem od urodzenia.
 
Do góry