reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokrzywka u dziecka - pasożyty, alergia coś innego?

Marta801

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Listopad 2009
Postów
15
Dzień dobry,
Nie wiem czy w dobrym miejscu, ale proszę o wyrozumiałość, albo przesunięcie (żebym tylko umiała później znaleźć).

Od dwóch miesięcy leczymy pokrzywkę. Koło godziny 16-17 pojawiają się piewsze plamki na buzi, ramionach, udach, po jakichś 20min wyglądają jak bąble. Jak po oparzeniu pokrzywą. Czasem utrzymują się do 22j , a zawsze rano śladu nie ma. każde popołudnie modlimy się, że "moze dziś nie wyjdzie". Czasem tak jest codziennie, czasem kilka dni przerwy. Przeszłam pediatre, dermatologa, laryng i alergologa. Sama zrobiłam za kilkaset złotych badania na alergeny wziewne i pokarmowe. NiC. Mocz w normach, krew w normach. Kilka prób z badaniem na pasożyty, sama zaczęłam szukać. Dwa razy wyszły pojedyncze jaja glisty. Dostaliśmy dwa razy PYRANTELUM, potem VERMOX, ten.ostatni chyba 19 grudnia. Jak pojawia się więcej niż pojedyncza plama/-y czy pojed.bąble, daję AERIUS.

Wszystko przeprałam po dwa razy w proszku dla alergików. Wymieniłam filtry w aucie którym dziecko jest wożone. Nie mam już siły ani pomysłu. Najgorsze te plamy na buzi. Nie są w ogóle swędzące. Czasem dochodzą czerwone i gorące małżowiny ucha raz jednego raz drugiego.

Bardzo proszę o pomoc, może ktoś miał cokolwiek podobnego, albo ktoś w Waszych Rodzinach, znajomi.
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Witam.
Zrobiłam badanie na glistę i lamblie z krwi. przeciwciala na gliste wyszły poniżej normy, a za to lamblie coś 19 kiedy norma macx dla negatywnego wyniku.jest 10. Więc wygląda że to lamblie. A te jaja w badaniu kału to może te cysty czy coś tam z lamblii było.
Pójdę do lekarza z tym oczywiście.
:(
 
Witam.
Zrobiłam badanie na glistę i lamblie z krwi. przeciwciala na gliste wyszły poniżej normy, a za to lamblie coś 19 kiedy norma macx dla negatywnego wyniku.jest 10. Więc wygląda że to lamblie. A te jaja w badaniu kału to może te cysty czy coś tam z lamblii było.
Pójdę do lekarza z tym oczywiście.
:(
Dobre w tym wszystkim jest to juz wiesz co trzeba leczyć a to juz polowa sukcesu.
 
Dobre w tym wszystkim jest to juz wiesz co trzeba leczyć a to juz polowa sukcesu.
Wiesz, tylko przykro, że to ja sama wymyślam , szukam i robię badania. A przychodnia tylko na moje wyniki reaguje jak przyjdę. Strach pomyśleć jak traktują ludzi którzy przychodzą z różnymi dolegliwościami, a oni wszystkim wmawiają nerwicę, depresję i Bóg wie co. Bo żeby zrobić kilka badań to nie ma kasy i wolą odesłać do innego specjalisty.
Kiedy ktoś z tym zrobi porządek.
 
pamiętaj tylko , że młode lambi wylegają się co trzy tygodnie i dlatego powinno kuracje powtarzać się przez 7 miesięcy życzę powodzenia i napisz czy się udało wyleczyć
 
Powiem, że nadal są pokrzywki, co 4-5 dni. Już zapisuję w notatniku kiedy i jakie objawy były, ale zależności żadnej. :( badania na lamblie wyszly już okej.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry