reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokrzywka? Wysypka-bąbelki.

polianna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2008
Postów
1 434
Witajcie
u mojej małej zauważyłam na nóżkach bąbelki - takie jak ukąszenia komara i myslałam,że faktycznie coś ją pogryzło. Od wczoraj jednak tych bąbelków przybywa,nadal są na nogach- rozsiane.Czasami w "grupie", czasem pojedynczo...
Jeden bąbelek pojawił się też z boku brzuszka,na wysokości pępka.

Poczytałam,poszukałam... wpadłam na hasło pokrzywka. Zdjęcia,które obejrzałam i opis- pasują,ale o co chodzi??
Mała nie jadła nic nadzwyczaj innego. Od kilku dni smaruję jej stópkę (w jednym miejscu) maścią sterydową zapisaną przed dermatologa, ale pierwsze zmiany bąbelkowe wystąpiły na drugiej nodze i to wysoko na udzie.
Wiem,że nie udzielicie mi tu fachowych rad i nie postawicie diagnozy,ale jutro niedziela kompletnie nie wiem co robić.

Może któraś mama miała do czynienia z pokrzywką i coś poradzi?? Skąd się to mogło wziąć?????
Na wszelki wypadek przebrałam małej pościel, zmieniłam piżamkę, odkurzyłam materac,ale trudno stwierdzić czy przyczyna leży w tym.
 
reklama
Moze Twoja coreczka ma alergie wziewna...moze akurat kwitnie cos co ja uczula...Moze podaj coreczce wapno...na pewno nie zaszkodzi,a moze pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Moze Twoja coreczka ma alergie wziewna...moze akurat kwitnie cos co ja uczula...Moze podaj coreczce wapno...na pewno nie zaszkodzi,a moze pomoc.

Mała kiedys miała skazę białkową, teraz nie przejawiala żadnych alergicznych objawów,ale ja jestem uczulona na trawy i chwasty więc teoretyczni miałaby po kim odziedziczyć alergie.
Zastanawia mnie tylko miejsce występowania - nic na rękach,nic na główce,plecach... Chyba,że postanowi się to cholerstwo rozwinąć :-(
 
Alergia moze "wyjsc"w kazdej chwili...sama jako dziecko mialam bardzo czesto pokrzywke i wiem,ze czasami byly to miejscowe pecherzyki...z tymi uczuleniami roznie bywa....mi wyszlo uczulenie na poczatku ciazy,czyli ponad rok temu...tylko na nogach...do dnia dzisiejszego nie zeszlo...przez rok nie rozeszlo sie na inne czesci ciala...tylko nogi...raz jest lepiej raz gorzej...
 
I wiadomo na co ta alergia?To alergia wziewna?
Bąbelki nadal są, chyba w podobnej ilości, nadal na nogach,oprócz jednego tak jak pisałam.
W najgorszym wypadku poszukam dziś apteki i podam małej Zyrtec dla dzieci, albo posmaruję Fenistilem. Może pomoże.hmm..
 
Witam! wież co możesz małej podać wapno,i zyrtec-napewno nie zaszkodzi,ale najlepiej przejdz sie z nią do lekarza niech to obejrzy,bo szkoda dziecka napewno ją to swędzi:-(Moja mała niedawno dostała talkiej wysypki i też nie wiadomo od czego,pani doktor powiedziała że mogło ją uczulić jakieś jedzenie(ale podobnie jak u ciebie nic nadzwyczajnego nie jadła) a mogła też złapac z powietrza.Najlepiej idz i się upewnij co to jest.Pozdrawiam!
 
Do góry