reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecacz majówek + szpitalny niezbędnik

Sembonzakura -
Zastanawiam się nad stanikiem do karmienia, jakoś te dostępne w sklepach odstraszają mnie ceną :/ za to mamy takie krótkie topy bawełniane, zastanawiam się czy to by nie dało rady na noc?

Dałoby w zależności od tego jak duży biust masz/będziesz mieć i ile pokarmu, jak sama się nie przekonasz to trudno powiedzieć.
Ja miałam kupione dwa staniki typowe do karmienia z odpinaną "klapką", bawełniane i wygodne - koszt ok12zł szt. i to w sklepie z bielizną. Miałam duże piersi E i dużo pokarmu (musiałam na okrągło nosić i stanik i wkładki).

kasienkadg -
Ja mam ciuszki, nozyczki, 2 kocyki,reczniczek kapielowy, termometr, 4pieluchy tetrowe, 2 flanelowe, szczotke do wlosow i maskotke z grzechotka do powieszenia. I to by bylo na tyle;)

Ja mam już większość z tego co piszesz po mojej pierworodnej. Cóż bardzo chciałabym wszystko nowe kupić dla Maleństwa, ale niestety finansowo nie dam rady i z drugiej strony byłoby głupio kupować coś co już jest i spełnia swoją rolę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
wiem że w Pl kosztują około 20 zł ale w UK około 16 F za jeden jak nie lepiej :/ Kupiłąm na allegro, mama mi przywiezie jak wpadnie :)
 
u mnie torba spakowana już od grudnia,ta dla mnie ,ale dla małego mimo że wszystko już jest i do szpitala też to jeszcze w torbę nie spakowane
 
ja wolałam mieć pod ręką w razie czego,bo ze skracającą się szyjką to wszystko może się z godziny na godzinę zmienić
 
Kasienka no właśnie o takich z guziczkami koszulach pisałam.....bardzo są urocze ale wydaje mi się, że zupełnie niepraktyczne.
To ciągłe rozpinanie i zapinanie tych guzików do karmienia doprowadziłoby mnie do szału....nie mam cierpliwości:-) idę na łatwiznę i kupię na ramiączkach:-)
 
natalia_bis -
Kasienka no właśnie o takich z guziczkami koszulach pisałam.....bardzo są urocze ale wydaje mi się, że zupełnie niepraktyczne.
To ciągłe rozpinanie i zapinanie tych guzików do karmienia doprowadziłoby mnie do szału....nie mam cierpliwości
biggrin.gif
idę na łatwiznę i kupię na ramiączkach

Mam jedną taką koszulę :) faktycznie na początku trochę się z tym męczyłam, ale idzie się przyzwyczaić. W dodatku gdy spodziewałam się gości była najlepiej prezentującą się... (przyjmowanie gości w połogu było dla mnie koszmarne, zwłaszcza że nie byłam wstanie chodzić - po kleszczach).

Noirel - masz rację, w dodatki bóle też mogą ni z tego ni z owego wystąpić (niestety wiem coś o tym, za dobrze)
 
jeśli chodzi o staniki do karmienia to w mothercare są promocje i w zeszłym tygodniu kupiłam dwupak za 18 euro

koszule i piżamy z guzikami po 4 z każdej strony miałam gdy rodziłam Misie i teraz też już takie zakupiłam. U nas się sprawdziły

torbę do szpitala spakuję gdzieś w połowie marca, bo jak młodsza siostra pójdzie w ślady starszej to mogę przenosić się do marcówek :d
 
reklama
Do góry