reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam/odradzam

reklama
kuleczka_ok ja też zamówiłam dwie piżamki z tej aukcji MUZZY nawet z tego samego typu co ty, tylko troszkę większe. ale póki co czekam, bo zamówiłam je dopiero wczoraj. pewnie dopiero w poniedziałek będą. ale mam nadzieje ze będę z nich równie zadowolona.
 
Kuleczka, ta pani na focie to jest rzeczywiscie swiezo po porodzie. Kazda z nas bedzie tak wygladac *day after*.
I tego sie trzymajmy
 
ten bepanthen (czy jakos tak) to jest to samo co Kluliczek napisał, że do tyłka dla dziecka używa?

Tak, ja uzywałam i na tyłeczek i na sutki. Nie zmywałam. Tylko trzeba pamietac, że chodzi o maśc, a nie o krem.

Melulu - ja też tak słyszałam, że sudocrem jak już sa odparzenia, nie wcześniej - koleżanka ze szkoły rodzenia taką informacje wyniosła :-) ale w sumie nie powiedziała mi, co na co dzień używać, więc pójdę za Waszymi radami ;-)

super - pomału zacznę listę tworzyć :tak:

Sudokrem stosuje na odparzenia, jezeli się pojawia. Na zaczerwienienia na poczatku bephanten a teraz nivea na każda pogode lub bephanten. Nie stosowałam sudokremu na codzień, to ze tak powiem, krem na wieksze potrzeby. Cos mi zreszta świta, że jakaś dziewczyna z forum stosowała tak i cos potem strasznie marudziła, ze głupio zrobiła, ale nie pamietam dokładnie. Mam pomrocznośc i skleroze ciążową.

AAA, u nas linomag sie nie sprawdził, ale ogólnie jest polecany.
 
Ostatnia edycja:
Teoretycznie z kremami do pupy to jest tak ze na zdrową skórę powinno się używać czegoś bardzo tłustego np. Linomagu Bepanthenu Alantanu i tylko w maści (to są mieszanki takich bardzo tłustych podłoży maściowych - wazeliny lanoliny lekobazy itp.) One mają za zadani natłuścić skórę i stworzyć taką warstwę ochronną zabezpieczajacą przed wilgocią z pieluszki. A np. Sudokrem czy Tormentiol powinno się używać w razie potrzeby bo one poza natłuszczaniem mają właściwości gojące. Tyle teorii a w praktyce bywa różnie bo dzieci miewają bardzo wrażliwe pupy :-p:-)
 
Zgodnie z bardzo dobrym pomysłem Kluliczka stworzyłam na początku tego wątku listę linków ze wszystkim, co polecamy lub odradzamy. Za ewentualne nieścisłości w podliczaniu opinii z góry przepraszam ;-)

Żeby nie zaburzać ciągłości dyskusji na innych wątkach, zamiast przenosić z nich posty na ten wątek, dodałam też do listy (wraz z linkami do naszych opinii tam, gdzie się one pojawiły) informacje na temat ciuchów z HappyMum (z wątku zakupy) i przed chwilą - na temat poduszki-węża do spania (z wątku nasze dolegliwości). W przyszłości, gdybym dodawała coś do listy spoza tego wątku, będę informować w osobnym poście.
 
Ostatnia edycja:
Melulu - super Ci to wyszło - jestem pełna podziwu! brawo!!

aha - ja też dodaję pozytywna opinie dla książki "co nieco o rozwoju dziecka" - tez ja kupiłam za Twoja rada i jestem bardzo zadowolona :tak:
 
reklama
Do góry