reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam/odradzam

Melulu

TP 15.01.2009 r.
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2008
Postów
1 483
Miasto
Warszawa
Nasza forumowa reklama i antyreklama - z własnych doświadczeń :-)
Pod linkiem "opis" - link do pierwszego posta, gdzie pojawia się opinia na temat danego produktu. W nawiasach liczba opinii: +pozytywnych/neutralnych/-negatywnych, np. (+2/0/-1).

[SIZE="+2"]Polecane[/SIZE]

  • Akcesoria
- leżaczek dla dziecka: Fisher Price (opis) (+4/1/-0)
- aspirator do noska: Frida (opis) (+3/2/-0)
- ciśnieniomierz elektroniczny: Omron (opis) (+3/1/-0)
- laktator ręczny: Avent (opis) (+6/0/-0)
- poduszka - wąż: Motherhood (opis i drugi opis) (+3/0/-0)
- poduszka - klin dla dziecka (opis) (+2/1/-0)
- pościel dla dziecka (komplet) (opis) (+2/1/-0)
- pościel dla dziecka Gluck (opis) (+1/0/-0)


  • Kosmetyki i leki
- Oilatum (opis) (+2/1/-0)
- Nivea - krem na każdą pogodę (opis) (+2/1/-0)
- Bubchen - krem ochronny na każdą pogodę (na wiatr i mróz) (opis) (+2/0/-0)
- Bephanten maść - na brodawki mamy i pupę dziecka (opis) (+3/1/-0)
- Linomag maść (opis) (+4/0/-1)
- Sudokrem (ale na odparzenia, nie profilaktycznie!) (opis) (+3/1/-1)
- Tormentiol (tylko na odparzenia i krótko) (opis) (+3/1/-3)
- krem Maltan na sutki i brodawki (opis) (+1/0/-0)
- Aqua Stop - maść na odparzenia (opis) (+1/0/-0)
- oliwka dla mamy Babydream (opis) (+1/0/-0)
- Euphorbium (aerozol do noska) (opis) (+4/1/-0)
- Viburcol (czopki uspokajające, nie bardzo jako przeciwgorączkowe) (opis) (+3/1/-0)


  • Sprzedawcy Allegro
- PIZAMA_COM_PL (piżamy i koszule do karmienia) (opis) (+1/0/-0)
- JustineX (opis) (+1/0/-0)
- baskom_2006 (opis) (+3/0/-0)
- dorotabatko (opis) (+1/0/-0)
- EMPERIA (opis) (+1/0/-0)
- belbina (pościel - tania) (opis) (+1/0/-0)
- czabaw (pościel - wypełnienie) (opis) (+1/0/-0)
- Maluszek24.pl(ubranka) (opis) (+1/0/-0)


Sklepy internetowe
- http://www.tututu.pl (opis) (+1/0/-0)


  • Ubrania dla mamy
- Piżamki i koszulki Italian Fashion (opis) (+1/0/-0)
- DRES DAMSKI Z WELURU ROZM S FITNESS DRESY WELUR (453687860) - Aukcje internetowe Allegro (opis) (+1/0/-0)
- MUZZY Pizama kopert w ciazy i do karmienia SZARA S (458005098) - Aukcje internetowe Allegro (opis) (+1/0/-0)
- MUZZY Wygodna i komfortowa nocna koszula kopert. S (455320228) - Aukcje internetowe Allegro (opis) (+1/0/-0)
- Spodnie ciążowe - sztruksy (opis) (+2/0/-0)
- Bluzka ciążowa (opis) (+1/0/-0)
- Spodnie ciążowe - sztruksy2 (opis) (+1/0/-0)

  • Inne
- książka-poradnik: Co nieco o rozwoju dziecka (opis) (+3/0/0)
- ciuszki z miękkiej bawełny (zwłaszcza dwupaki - bo wychodzą korzystnie cenowo) z C&A (opis) (+5/0/0)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
c.d.
[SIZE="+2"]Odradzane[/SIZE]

  • Akcesoria
- ciśnieniomierze nadgarstkowe (ogólnie) (opis) (+0/0/-3)
- laktator elektryczny Chicco (opis) (+0/0/-1)

  • Kosmetyki i leki
- Johnson&Johnson (dla dzieci) (opis) (+1/0/-2)

  • Sprzedawcy Allegro
- VITAPERTUTTI (opis) (+0/0/-1)

[SIZE="+2"]Tzw. Mieszane uczucia ;-)[/SIZE]

  • Akcesoria
- poduszka z Lidla: (opis) (+0/2/-0)
- pościel z mamo-tato: (opis) (+0/2/-0) (jest stosunkowo tania i ma duży wybór wzorków, allegrowicz też bardzo w porządku, ale bawełna dość sztywna i mechaci się po praniu)

  • Kosmetyki i leki
- Sterimar (i ogólnie spray'e do noska) (opis) (+2/1/-2)
 
Ostatnia edycja:
Zdecydowanie bardziej wierzę Waszym opiniom, niż reklamom czy nawet anonimowym wypowiedziom obcych mi osób na innych forach, więc proponuję stworzyć wątek rzeczy sprawdzonych. Czeka nas teraz duuuużo zakupów, więc wpisujcie swoje opinie na temat tego, co miałyście okazję osobiście przetestować - od konkretnych przedmiotów konkretnych firm, po sprzedawców na allegro :-) Oczywiście z komentarzem.
Szczególnie proszę tu o wypowiedzi mamy, które już mają pierwsze dzieci - co im się bardzo przydawało, a co okazało się pomyłką (w sensie przydatności w ogóle lub jakości wykonania).



Na początek polecam książkę: Co nieco o rozwoju dziecka.
Jest super, szczególnie dla mamuś, które będą teraz miały swoje pierwsze dziecko. Poza trzema ostatnimi rozdziałami, które są niestety po prostu chamską reklamą (ale można udawać, że ich nie ma), książka nie opisuje jak większość aspektów psychologicznego wychowania dzieci, ale najprostsze czynności: jak podnieść z łóżeczka, nosić na rękach, zmieniać pieluszki itp. Dwie ogromne zalety: film DVD, gdzie wszystkie ww. czynności autor wykonuje na żywych dzieciach (zupełnie co innego, jak się o czymś czyta, a jak się widzi to na żywo) oraz fakt, że wszędzie poza rozdziałem o karmieniu piersią, pielęgnacją zajmuje się mężczyzna - jest to genialny przykład dla naszych Panów. Mój wczoraj śledził ze mną z zapartym tchem, jak nosić dziecko na rękach :-)
 
Ostatnia edycja:
oglądałam tego Pana w dzień dobry tvn w tamtym sezonie :tak: bardzo podobały mi się Jego porady - nawet nie wiedziałam, że takowa książka istnieje - na pewno zakupię :tak: dzięki!

****

jeszcze mam pytanie - różne opinie słyszałam na temat tzw gruszki, gdy dziecko ma zatkany nosek, wiele pozytywnych opinii wyczytałam o takim czymś:

http://allegro.pl/item452384262_aspirator_frida_na_katar_w_pudelku_tania_wysylka.html

czy Wy używałyście tego? faktycznie jest to lepsze od tej tradycyjnej gruchy?
 
Ostatnia edycja:
cześć dziewczyny:happy2: mogę wam polecić fajne zajęcia w ŁODZI dla maluchów kolezanka mi poleciła mój synuś był i nie chciał wyjść a trwają niestety godzinę:-(w klubie gracie barra na ul,jaracza :happy2:
 
mój synuś nie lubił tego ale to jedyne wyjście jak nie umie jeszcze smarkać:-(najlepiej rób to nocą na jego wydechu u mnie działało:happy:
 
Ostatnia edycja:
Do noska polecam fridę tą właśnie w załączonym linku. Tradycyjna gruszka może uszkodzić delikatny mały nosek.
 
reklama
ja sobie zakupiłam bo Julce cały czas katar scieka i kaszle przez to a wysmarkac sie nie potrafi... gruszka jej te szpikiciągnę -mam opanowane jak wkładać zeby nie zobić krzywdy.. jak piotrek jej wsadził ta gruche to myslałam ze go zabije ...:wściekła/y:
 
Do góry