reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam/odradzam

reklama
Bepanthen to typowy krem na otarcia, odparzenia itd., wiec dla niemowlaka tez moze byc. Jakby moj mial odparzenia, to sprobuje najpierw Sudocremu( wieksze opakowania są, niz bepanhtenu). Do pośladków bez obtarć polozna polecala nam Linomag masc.
 
Też słyszałam opinię, którą potwierdza Kluliczek - że bardzo fajny jest krem Nivea na każdą pogodę. Zwłaszcza na zimę, bo naprawdę nie ma wody w składzie, więc dziecku buzia nie odmarźnie na mrozie.
Poza tym mam pytanko - u nas w szkole rodzenia bardzo odradzają zaczynanie smarowania pupy Sudokremem lub jeszcze gorzej, Tormentiolem. Ponoć to są za silne środki, które powinno się używać dopiero, jak się coś odparzy, a nie profilaktycznie. Na codzień - Linomag (ale maść, nie krem). Co Wy na to?
 
Melulu - ja też tak słyszałam, że sudocrem jak już sa odparzenia, nie wcześniej - koleżanka ze szkoły rodzenia taką informacje wyniosła :-) ale w sumie nie powiedziała mi, co na co dzień używać, więc pójdę za Waszymi radami ;-)

super - pomału zacznę listę tworzyć :tak:
 
Ostatnia edycja:
O właśnie o Linomagu też słyszałam ,że bardzo dobry!!!!!!!!!!!!!Chciałam się z wami już dawno tym podzielić bo koleżanka zachwalała ale zapomniałam nazwy:-p;-):sorry2:
 
Na sutki i brodawki polecam ten krem MALTAN nie trzeba go zmywać przed karmieniem.

Jak z pupą malca nic się nie dzieje to nie trzeba niczym smarować. Można profilaktycznie wacikiem obsypać mąką ziemniaczaną.

U nas na odparzenia sprawdził się bephanten. Sudocrem do niczego (u nas)

A jak Oliwia bardzo mi się odparzyła a już nic nie pomagało to kupiłam tormentiol i z godziny na godzinę było lepiej. Także czasami lepiej już ostateczności warto go użyć.
 
moja siostra od samego początku ożywała sudokremu i było ok. nigdy nic się nie działo niedobrego. ale 3.11 zaczynam szkołę rodzenia więc pewnie się czegoś dowiem i podzielę się z wami wiadomościami z mojej szkoły rodzenia. ciekawe zresztą jak to będzie bo ja się zapisałam na szkołę rodzenia do takiej zielarki, wy pewnie o niej nie słyszałyście bo nie jesteście z wrocławia ale dosyć popularna, jest ginekologiem, prowadzi fundacje itp.- Preeti Agrawal
 
reklama
hej
widze, ze poruszylyscie temat laktatora
czy moge sie wtracic?:)
piszac laktator reczny avent macie na mysli AVENT ISIS? tak?

a czy ktos wie jaka jest roznica w MEDELA
lactaset
lactaset mini?
harmony?
wszystkie sa reczne, wszystkie maja regulacje sily ssania
czy ktos widzial je na zywo? z nazwy wynika, ze 2 pierwsze roznia sie jedynie wielkoscia...

nie moge sie zdecydowac ktory kupic - czy medele, czy tommee tippee czy avent :)

a jeszcze apropos TORMENTIOLu
Zawiera kwas borny i absolutnie nie powinien być stosowany u niemowląt. Więcej
na ten temat:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=503&w=8436494&v=2&s=0
i ze strony
my-rodzice.blogspot.com/2007/08/schorzenia-i-dolegliwoci-skrne-niemowlt.html
 
Do góry