reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam..., odradzam...

Agawina

Mama Mikołajka
Dołączył(a)
20 Luty 2009
Postów
76
Miasto
Gliwice
Witam wszystkie mamusie oraz tatusiów :).!
Proponuję, aby założyć nowy temat- napiszcie jakie produkty, akcesoria, ubranka (itp,itd) dla swoich pociech polecacie :-) innym mamom (albo przyszłym mamom)lub co odradzacie kupować :szok:
 
reklama
Dla przykładu zacznę pierwsza ;)
Polecam:
-laktator ręczny w zestawie z butelkami firmy Avent (bardzo dobrze sciaga pokarm)
-smoczki "trójprzepływowe" do butelek- ostatnio korzysta z nich mój Mikołajek (można regulować przepływ pokarmu czy np. herbatki; od skończenia 3 m.ż)
-mata edukacyjna (duża) i osobno zakupiony przyrząd "gimnastyczny" z grzechotkami i maskotkami ( uważam że lepszy zakup niż kupienie tylko małej maty edukacyjnej na której maluszek nie pobawi się zbyt długo)
-karuzela do łóżeczka firmy fisherprice z takimi misiami i projektorem który wyświetla "zajączki na suficie" oraz jest 5 melodyjek do słuchania.
-hustawka i krzesełko do karmienia w 1 (na zasilacz)- mozna tez hustac recznie bez podlaczania do pradu. (tez chyba firmy fisherprice ale nei jestem pewna bo dostalam w prezencie),
- spiworek do spania zasuwany na zameczek (dziecko nie rozkrywa sie)
- wozek X-lander, 4-kolowy - sprawdzony, jezdzimy bo lesie i wszystko wytrzymuje :),
- kombinezon na zime z zakrytymi nozkami i raczkami (dobrze w iem jak ciezko jest w zimie ubrac takie malenstwo i ile jest przy tym wrzasku ;))- lepiej się ubiera- bez nakładania rękawiczek i bucików,
- z kosmetyków: Oilatum (jedyne co pomogło na wysypkę Mikołajka) oraz Bepanthen i Sudocrem do pupy( Bepanthen nawet lepszy dla malutkiego dziecka bo jest tłustszy i łatwiej ściera się rzadkie kupki, w dodatku na początku stosowałam na swoje obolałe sutki); wszystkie kosmetyki z Nivei (szczególnie seria sensitive); oliwka Bambino (bez zapachu, delikatna i tania)
- fizjologiczny roztwór soli morskiej w sprayu- ratunek w zimie gdy nasze dzieci mają przesuszone błony śluzowe nosków oraz przy katarze
- pieluchy Pampers (newborn, active 3, oraz sleep&play 3-na noc stosujemy)

ODRADZAM:
- wszystkie kombinezony z osobnymi bucikami i innymi gadżetami (chyba że mama lub tata mają anielską cierpliwość)
- oliwkę Johnsons baby (bardzo uczula)
- pościel standardową- poduszkę i kołdrę (dzieci łatwo się rozkopują- przyda się dopiero później)
- smoczki uspokajające bez "nakładek" na część do ssania- bardzo łatwo się brudzą a pojemniki na smoczki są niepraktyczne

Jeszcze coś dodam,ale muszę pomyśleć :-)
 
A ja polecam oliwkę hipp. U nas nivea jest do niczego:no2:, ale my mamy bardzo suchą skórkę.
 
Ja odradzam pampersy Huggis, u nas normalnie przeciekaly, i po kazdym siku trzeba bylo zmieniac pieluche i ubranka bo byly wilgotne
A polecam chusteczki i pampersy Dada z Biedronki, super sie u nas sprawdzily
 
Ja też jestem zadowolona z linii produktów Dada:happy:
Oliwka i krem Hipp też są super:tak:
Bardzo jestem zadowolona ze śpiworka do spania, mała wreszcie jest całą noc przykryta:-p
Super się u nas sprawdził podgrzewacz do butelek Jane.Błyskawicznie podgrzewa gorącą parą.
Nie polecam wszystkich czapeczek, które nie są wiązane oraz butów dla takiego maluszka.No i zdecydowanie wygrywają body z kaftanikami:-)
 
Antila- zgadzam się. Body są b. wygodne, szczególnie gdy stosuje się "podwójne pieluchowanie".
Ja także polecam pajacyki do spania- śpiochy są mniej wygodne bo trzeba do tego zakładać kaftanik lub body
 
U nas sprawdziła się gąbka - podkład dla maleństwa do kąpieli:tak:Mała jest zadowolona bo ma nieskrępowane rucha a ja mam wolne ręce.
No i teraz jesteśmy na etapie ślinaczka - najfajniejsze są takie podszyte folią. Nina strasznie się ślini a dzięki śliniakowi nie muszę jej przebierać kilka razy dziennie.
 
reklama
A ja na huggisy nie narzekam :) Używam i Pampersów i Huggisów i jest ok.
Co do kombinezonów to u nas tylko bez stópek i rączek. Butów nie używam, a z reguły kombinezonik jest większy i zasłania i stópki i nóżki. No i poza tym, to daleko nie jeździmy i zawsze na wszelki wypadek mam kocyk lub pieluszkę flanelową.
Do kąpieli stosujemy oilatum i zwykłe szare mydło. Po kąpieli oliwkę z Nivei. Do tego w ciągu dnia na pupę albo oliwka albo linomag. I też działa.
Lunia83, u nas do kąpieli do wanienki pieluszki tetrowe - wkładka z gąbki się nie sprawdziła. Szybko woda nam stygła.
Butelki - Piotruś pije tylko z dr Brown's. Są rewelacyjne i Piotruś nie lubi z innych pić...
A do ubierania to też tylko body - najlepsze - żadne kaftaniki nic w tym rodzaju, bo się podwija. No i standardowo w ciągu dnia śpioszki bądź rajstopki. A na noc pajacyk.
A śpiworek rewelka!!! Mam nawet taki duży - powinien wystarczyć Piotrusiowi do półtora roczku albo i więcej. :)
 
Do góry