reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam - Odradzam

POLECAM:
1. Puder Nivea Baby - radzi sobie z odparzeniami lepiej niż Sudocrem.
2. Chusteczki nawilżające DADA z Biedronki, zwłaszcza te zielone - są super nawilżone i do tego świetnie zmywają makijaż;-)
3. Pojemniki Avent VIA do zamrażania pokarmu (na Allegro 50 gr/szt.)
4. Na lepszą laktację piwo Karmi:tak:

ODRADZAM:
Pampersy z siateczka - szybko odparzyły tyłek Krzysiowi:dry:( ta siateczka przykleja się do pupy niemowlaka).
 
reklama
A ja odradzam kazdy puder...U nas strasznie odparza,do tego się "kulkuje" i wkurza mame. Już wolimy mąke ziemniaczaną.
 
Polecam:
Krem na odparzenia Nivea Baby - używamy tylko tego a pupcia jak u niemowlaka:-)
Laktator Avent Isis - uratował mi już nieraz piersi, jak mała nie umiała jeszcze złapać brodawki
Kapturki do karmienia Avent - miałam płaskie brodawki i Basia nie mogła się dobrze przyssać, teraz już się trochę wyrobiły i dajemy radę bez nich
 
Na razie to co zauważyłam;

Odradzam:

butelki LOVI, i wszystkie wymysły szatana pt. "anatomiczne smoczki", Zuzia się takim smoczkiem jedząc z butelki krztusiła mlekiem i miała czkawkę,
wkładki laktacyjne canpol - nie chodzi o chłonność, a materiał, bolące podrażnione brodawki po prostu jeszcze bardziej bolały po włożeniu do stanika tych wkładek
gąbkę do wanienki mającą podtrzymywać dziecko - kompletny niewypał, zajmuje dużo miejsca w wanience, wciąga wodę, miało ułatwiać, a utrudniło, mycie dziecka jest wygodniejsze w samej wanience

Polecam:

Laktator ręczny Tomme Tippe - na prawdę świetnie odciąga
wkładki laktacyjne Tomme Tippe - delikatne, mają wgłębienie na na brodawkę
krem na odparzenia nivea- Zuzia odparzyła się już w szpitalu, bo te pielęgniary kąpiąc moje dziecko nie chciały ode mnie żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych choć miałam ze sobą, a na odparzenie twierdziły, że to nic, w domku kremikiem ratujemy pupcię i pomogło juz po 1 użyciu
rożek - moja mała uwielbia w nim spać, jest jej ciepło i jest opatulona jak lubi
 
polecam:
pieluszki bella happy - rewelacyjne, z wycięciem na pępuszek, brak odparzeń (po 'pampersach' były od razu)
chusteczki bambino - naprawdę mokre
krem p. odparzeniom bambino (rewelacja naprawdę)
wkładki laktacyjne bella - naprawdę chłonne

odradzam
pieluszki pampers te cienkie z 'niebieskiego pudełka'
chusteczki mokre cleanic - za suche
wkładki laktacyjne johnson - za cienkie i jakoś tak sutki w nich bolą
 
polecam:
pieluszki bella happy - rewelacyjne, z wycięciem na pępuszek, brak odparzeń (po 'pampersach' były od razu)
wkładki laktacyjne bella - naprawdę chłonne

Hmm... To ja mam diametralnie różne doświadczenia :) Po belli Franka odparzyło, pampersy są super. Wkładki bella sztywniały i przeciekały. Teraz mam Tommee Tippee i są o niebo lepsze - cieniutkie, nie przebijają przez biustonosz, z mocnym klejem, nie sztywnieją, no i pakowane w woreczkach po dwie sztuki, co jest dobre na wyjście - polecam :)
 
reklama
a ja polecam huśtawkę fisher price rainforest (od urodzenia do 9 kg). Wiem, że są różne opinie na temat takiego bujania, ale u mnie sprawdza się rewelacyjnie. Cena trochę odstrasza.
 
Do góry