reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam - Odradzam

myangel

Mamusia 01'07 i 11'10
Dołączył(a)
20 Kwiecień 2010
Postów
1 003
Miasto
Irlandia
Idąc za przykładem mam październikowych zakładam taki watek, żebysmy mogły podzielić sie naszymi opiniami na temat rzeczy, które juz mamy, zostały przetestowane i co o nich sadzimy :)

Więc na pierwszy plan:

Odradzam
1. Wanienka Fisher Price z lezaczkiem http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=712421,
Maluch zanurzony w wodzie bardzo płytko, musimy go cały czas polewać wodą, zeby sie nie wychłodził, umycie plecków graniczy z cudem...
2. Otulaczek
Przydatny był tylko przez pierwsza dobe w szpitalu, później okazało sie, że nasze dziecko nie cierpi mieć krepowanych rąk i bardzo mu to przeszkadza


Polecam:
1. Kosmetyki z serii Johnson Natural Introducing Natural Made Gentle, the New Line of Gentle, Natural Baby Care Products from the JOHNSON’S® Brand | Johnsons Baby a w szczególności krem w dużym pudełeczku Johnsons Baby Soothing Natural Cream nawilża skórę lepiej niz oliwka
2. Sliniaczki z kołnierzykiem Tomee Tipee Śliniak kołnierzyk (2 szt.), TOMMEE TIPPEE | Pielęgnacja i zdrowie | Smoczki uspokajające | 6-18 miesięcy | BabyClub - Sklep dla dzieci | wózki | akcesoria dla niemowląt | laktator | wyprawka dla noworodka
swietne! sprawdzają się przy karmieniu piersia jak i butelką, nadmiar mleczka spływa na kołnierzyk, nie plami ubranka i nie podrażnia skóry malucha, wygodne zapięcie na rzep, super dla ulewajacych maluchów, bez szeleszczącej ceratki, mozna nim wytrzec buźkę :)
3. Podgrzewacz elektryczny Avent Elektroniczny podgrzewacz do butelek 220–240 V, AVENT Philips, SCF260/37 | Karmienie i posiłki | Karmienie butelką | Podgrzewacze | HaloBaby - Artykuły dla niemowląt, Avent, Medela, Tommee Tippee
idealnie podgrzewa mleko do odpowiedniej temperatury dzieki mozliwości ustawienia ile ml. jest w butelce, podgrzewa bardzo szybko, łatwy w obsłudzę jedną ręką ;-)po podgrzaniu wydaje delikatny sygnał dźwiekowy.
4. Smoczki Ortodontyczne Avent 0-3 miesiace Smoczek Silikonowy Transparentny 0-3m , Philips AVENT - porównaj ceny, sprawdź opinie i recenzje
nie przylegają ścisle do buzi dziecka, wiec nie powodują podraznień i odparzeń, wygodne zamkniecia.
 
reklama
Polecam:
naturalne kosmetyki przy których zostaliśmy
do mycia: mydło marsylskie z oliwy z oliwek
do smarowania: oliwa z oliwek lub organiczny olej ze słodkich migdałów
na pupę: organiczny olej z nagietka lekarskiego lub bepathen,
waciki z woda lub chusteczki babydream extrasensitve,
pieluszki huggies z naturalną bawełną lub tetrówki z otulaczem z pula
 
ja polecam:
wanienke z profilem: super sprawa dziecko spokojnie lezy, nie trzeba podtrzymywac i spokojnie sie je myje, nie zjezdza. co prawda jak pisala poprzedniczka wyzej ciezko sie myje plecki ale wszystko sie da :)
krem przeciw odparzeniom nivea: naprawde swietnie zapobiega odparzeniom
octanisept polecam bardzo!! u nas pepek szybko odpadl, polozne kazaly tylko psikac 2x2 bez przemywania wacikami i zaginac pieluszke. nie trzeba sie bawic spirytucem i patyczkami.:)
gruszka: przykatarku super do wyciagania gilkow

odradzam:
frida okropne to jest i nie wciaga gilkow ktore sa glebiej. ogolnie dla mnie do bani totalnie.
 
Ostatnia edycja:
Do pielęgnacji pępka:
odradzam
octenisept + gaziki jałowe - zalecany w szpitalu, z poleceniem przemywania 2 razy dziennie; w rezultacie pępek długo się trzyma i nawet lekko ropieje, jeśli się nie zareaguje szybko

polecam
spirytus 70% + patyczki do uszu - mocno wysusza, patyczkami łatwiej dojechać wszędzie niż gazą; po dobie smarowania pępka przy każdej zmianie pieluchy jest już suchutki i położna mówi, że lada dzień odpadnie

Do ubrania
odradzam
wszystko, co wkładane przez głowę, przynajmniej dla świeżych mam - więcej z tym krzyku niż radości z ubierania; po kilku próbach można i to opanować, ale po co męczyć dziecko i siebie

Do karmienia
polecam
małego rogala układanego wokół brzucha - można rozsiąść się w fotelu, dziecko położyć na rogalu, ja jeszcze przykrywam małego flanelką i wystarczy lekko podtrzymać go ręką, a on już sobie z resztą poradzi; druga ręka wolna - można czytać przy karmieniu i nie ma problemu z napiciem się czegoś, a do tego kręgosłup prosty

Na popękane brodawki
polecam
po karmieniu: nawilżyć kilkoma kroplami wyciśniętego mleka, zostawić na chwilę na wierzchu dla przewietrzenia + bepanthen w trudniejszych przypadkach; po dwóch dobach mam piersi w idealnym stanie

Po myciu
polecam
ręcznik z kapturkiem - nie trzeba się gimnastykować, żeby ocieplić dziecku główkę, kiedy się je wyciera; leży ładnie w kapturku i mu ciepło
 
POLECAM
Leżaczek - u nas niezastąpiony.
Dziurki na pępek w pieluszkach. Ja wycinałam i pępuszek naprawde szybciej sie goił.
Jeżeli rożek to miękki.
Kosmetyki baby dream.
Mąke ziemniaczaną.
Herbatke laktacyjną.
Na razie tyle bo mi starsze przeszkadza....
 
Ja z kolei polecam mycie pupinki wodą i mydełkiem zamiast tych przeklętych chusteczek - Igor się zaczerwienił po jednym dniu używania... i to tych rzekomo sensitive.
 
polecam karuzelka rainforest- mała przy dzwiękach natury pięknie się uspokoja i zasypia, po prostu rewelacja.
polecam octenisept nie trzeba się bawić w przecieranie wystarczy psiknąć, kikut odpadł w 4 dobie, ze spirytusem przy 1 córce bawiłam się dłużej i zawsze był stres czy ją szczypie czy nie.
polecam i jednocześnie odradzam podkłady do przewijania Happy, fajna sprawa na wyjścia, jednak dla warunków domowych moim zdaniem zbędny wydatek jak masz przewijak, lepiej podłożyć flanelę, którą można wyprać.
zdecydowanie polecam elektroniczną nianię:-) mam 60 m mieszkanie więc nie za duże, ale czuję się dużo lepiej jak nie muszę latać i sprawdzać małej co 5 min., ani z niepokojem nasłuchiwać, jak coś się dzieje w łóżeczku niania daje znać, super wygoda.
 
a ja ODRADZAM
octenisept, kikut odpadł ale z pępka sączy się ropa, lekarka kazała przemywać spirytusem na przemian z gencjaną.
sudokrem do pielęgnacji pupci, za mocny i za gęsty
husteczki pampers sensitive, dla mnie do niczego, są suchawe i mała ma po nich czerwoną pupę, lepsze sa już zwykłe chusteczki pampers
POLECAM
maść Linomag, świetna do pupci
bepanthen ,na brodawki, na prawdę przynosi ulgę
szare mydło do przemywania pupci, wyleczyłam zaczerwienienie po husteczkach
laktator AVEVT - mam ręczny, dla mnie super. Pomógł mi w pierwszych dniach gdy miałam zastoje
 
reklama
A ja
POLECAM sudocrem ale jak juz cos się dzieje. Do codziennej pielęgnacji oliwka.
POLECAM leżaczek. U nas niezastapiony i przy jednym i przy drugim.
ODRADZAM kosmetyku J&J. Loka mi straszliwie uczuliły teraz nawet nie próbowałam.
ODRADZAM gabke do kapieli. Niewygodnie sie na niej kąpie dziecko i zbiera bakterie i brud.
ODRADZAM myjke, lepiej umyc dziecko dłonią.
 
Do góry