reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

polecam/odradzam

jagusia

Julinkowa Mama Lipcowa06
Dołączył(a)
11 Maj 2005
Postów
1 217
Miasto
Zurich
No wiec tak sobie pomyslalam ze moglybysmy tu wymieniac sie naszymi doswiadczeniami i opiniami na temat roznych produktow. To ja moze zaczne ;D

Polecam:
babysitter - mam chicco, ale wlasciwie wszystkie z funkcjami zmieniania pozycji sa swietnym wynalazkiem i daja mozliwosc na chwile wytchnienia:)
babybjoern - nosidelko do noszenia (takie jak na zdjeciach u krecika), tez nie chodzi o konkretna marke, ale o sam produkt jako taki - powod jak wyzej, wolne rece - mozna troche posprzatac, wyjsc na spacer bez targania wozka i bardzo latwo uspic niespokojne dziecko
pampersy - nie znam innych polskich prodoktow, ale testowalam tez huggisy, m.in. wczoraj, bo pampersy nam sie skoczyly.. no i niestety z huggisow wszystko nam wylatuje, za to pampersy "trzymaja". Ale wiem ze na ten temat sa roznorakie opinie.
gondolke od wozka - jako lozeczko do pokoju dziennego. Mam mala caly czas przy sobie, gonolka lezy na podlodze. Jedyny minus ze trzeba ja znosic na dol jak wychodzimy na spacer

Odradzam
karuzelki bez opcji przesuwania ich znad lozka. Ja kupilam taka "sztywna" i caly czas sie boje ze spadnie mi do lozka. Pozatym mala narazie jakos ta karuzelka nie zafascynowana.
maty edukacyjne w pieknych pastelowych kolorach, ktore bardzo podobaly sie mamusi, ale malej wogole nie biora, bo kolory po prostu za nudne. Mata narazie to tez zabawa na 5 minut w ciagu dnia. Moze sie zmieni:)


To na razie tyle, moze cos mi jeszcze sie przypomni. Ciekawa jestem waszych "typow".
 
reklama
Co ja moge odradzic to za duza ilosc kosmetykow do pielegnacji dziecka bo w sumie uzywam tylko plyn do kapieli i kremik Calendula by Allanek nie mial suchej skory! Wszelkie pudry, oliwki i inne rzeczy tylko stoja i zawalaja mi polke! No Oliwke to jeszcze czasem stosuje ale ta cala reszta jest nie potrzebna!!! Nie wiem ,moze u was jest inaczej!
Co moge mamusiom z Niemiec odradzic to chusteczki do dupki od "babylove", bo sa twarde i nieprzyjemne dla skory! Jak juz pieluszki maja dobre to z chusteczkami sie nie postarali!!!
A co polecam to , przeczytajcie u Jagusi bo uwazam tak jak ona te same rzeczy za super nabytki!!! No i jeszcze warta polecenia jest oczywiscie poduszka "banan" bo do karmienia i do spania jest poprostu rewelacja!!!
 
POLECAM-Płyn do kąpieli BUBCHEN(DWUFAZOWY PŁYN) .Używam tylko tego płynu do mycia całego ciała maluszka )Super!!!
Druga rzecz godna polecenia to podgrzewacz CANNPOLA .Oprócz podgrzewacza ma miseczkę i 2 łyżeczki do karmienia na później .Koszt tego podgrzewacza to jakieś 90 zł.
Jeśli chodzi o chusteczki do pupy ,to super są NIVEA ,SĄ mięciutkie i dobrze nasączone

Odradzam- Nie kupujcie podgrzewaczy firmy BABYONO .Dziadostwo ,dobrze że mogłam wymienić na inną firmę .Po pierwszym grzaniu wysiadła żaróweczka i nie wiadomo było czy grzeje czy też nie .

Godne polecenia są leżaczki dla naszych bobasów .Super sprawa

 
Ja polecam kropelki na kolki SAB SIMPLEX - naprawdę działają. Problem w tym, że to niemiecki lek, którego na polskim rynku nie uświadczysz chyba że jakaś apteka sprowadza je ( na lewo-dodam). Ja kupiłam w Nakle Śląskim.
 
Megii zgadzam sie z toba , Sab simplex to poprostu rewelacja i ulga dla naszych dzieciatek
Ja mam to szczescie ze moge sobie to kupowac kiedy chce ale infacol tez byl dobry dla mojego malca!!!
 
widzicie dziewczynki a na moją małą SABsimplex nie działał. Specjalnie sprowadzałam z Niemiec bo było już tak źle z dzidzią że nie mogłam patrzeć jak sie męczy. I nic nie pomaga... widocznie wszystko zależy od naszych maluchów i ich organizmów
 
Kochane jeśli waszym dzieciątkom wyskoczyła jakaś alergia na buzi to poproście lekarza żeby przepisał wam krem ELIDEL.SUPER SPRAWA!!!Jedynie koszt takiej tubki jest dość wysoki bo prawie 100 zł. ,ale są apteki które mają upust na ten lek ( firmy farmaceutyczne dofinansowują) i wtedy to kosztuje 70 zł. Po pierwszym posmarowaniu skóra Oskarka była gładka
 
U nas napewno nie sprawdziła się wanienka z przewijakiem.Przewijak jest ok. całość w sumie tez nie jest zła bo służy za regał ale ta wanna......za mała na środku jakaś wypukłość i Nadia się wściekała .Kupiliśmy taką tradycyjną i kłade na 2 taboretach,nareszcie moze sobie nóżkami pomachać i je powyciagać.
Polecam Oilatum.Nie smaruje po kąpaniu już niczym skóry.
Polecam wszelkiego rodzaju herbatki z hippa .
Odradzam kupowania kaftaników na wiązanie z tyłu (dostałam w wyprawce) za to kochamy body.
Polecam wszystkie ubranka rozpinane w kroku.
Jak na razie to tyle.
 
tez uzywałam oliatum bo malutka ma suchutka skórke - super sprawa, koleżanka poleciła mi by spróbowac płyn natłuszczający do kąpieli ziajka firmy ziaja, i wiecie co fajna sprawa tez na parafinie jak oliatu i tez woda sie po nim robi biala jak sie wleje do wody, i skórka jet ładnie natłuszczona, warto spróbowac i jak dzidzi nie uczuli to można sie zdecydowac bo koszt to ok 10 zł a nie 30 jak w przypadku oliatum
 
reklama
My tez przy kąpieli zaminiłysmy Oilatum na Ziajkę-tego pierwszego używam do miejscowego natłuszczania skóry Niuni-np.buziaczka lub brzuszka pod plasterkiem przepuklinowym.
 
Do góry