reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam/odradzam

eh moj maly juz dawno przekroczyl 5,5 kilo :D a pampersy numer 2 obcieraly go po bokach.. odparzen nie mial a obtarcia tak wiec przeszlam na trojki; hmm macie sposob zeby nie przeciekaly :> teraz sobie kupie chusteczki z pampersa jesli polecacie a pieluchy hmm nie mam pojecia...

Ja własnie dlatego, ze przeciekaly zmienilam na huggies - te maja gumke z tylu i rzadko sie zdarza przeciek
 
reklama
Co do wkładek laktacyjnych to ja bym chyba z torbami poszła gdybym na codzień używała właśnie wkładek. Od święta, czyli na wyjścia z domu używam tych J&J. Na codzień w domku wkładam do biustonosza zwykłe podpaski bella (te 20 szt. w paczce).
Dziennie zmieniam je przynajmniej 3 - 4 razy - strasznie leci mi mleczko z cycolków, więc jakbym używała wkładek to .........
 
Jesli chodzi o chusteczki,to uzywalam Bambino,ale przeszlam na Nivea Body Softe-Creme i te sa idealne. :-) W wozku mamy mala paczuszke Pampres Sensitive,bo dostalam taka probke w szpitalu. ;-)
Co do pieluszek,to ja ciagle lece na tetrowych. :-D W nocy zakladam tylko jednorazowke - Tesco,ale dodatkowo upycham jeszcze tetrowa miedzy bioderka Zuzanki,zeby byly ladnie rozszerzone - tak na wszelki wypadek. ;-)
 
Hej!
JA wkładek używam od wielkiego dzwonu, czyli tylko na wyjścia i teraz są to bella i mi starczają (pokarm cieknie ze mnie tylko w nocy, co noc inna koszula..). Ja generalnie po domu to chodzę najczęściej bez stanika, a jeśli moge to w ogóle z biustem na wierzchu (kolejna próba wygojenia lewej piersi).
Co do pieluch to mam mieszane uczucia. Pampersy ok, ale na dupci były jakies małe czerwone krosteczki po przejściu na huggisy odrazu zniknęły, ale jednocześnie zmieniliśmy chusteczki z sensitive na zwykłe zielone więc mogły uczulać też chusteczki. Miałam też chusteczki prenatalu i są takie sobie - cienkie, teraz kupiłam dzidziusia więc zobaczę. mamy tez pieluchy "aro" najmniejsze są niestety takie jakieś plastikowe i to mi się w nich nie podoba ale mają spora zaletę sa baardzo szerokie i nie przeciekają. Generalnie jedyna pielucha która nam przeciekła to była huggies i kupa uciekła pleckami :)
 
Co do pieluch, my używamy pampersów, wcześniej to były pieluszki z Rossmana (bordowe) i huggiesy-w sumie zadowolona byłam ze wszystkich. A tak właściwie to kiedy się powinno zmienić rozmiar pampersa na większy? Bo moja mała niby w przedziale wagowym sie mieści 3-6 kg, ale gumki to juz się jej troszke wrzynają w nóżki. Powinnam kupic większe?
Chusteczki wypróbowałam już chyba wszystkie dostępne na rynku:-D , najbardziej mi pasowały nivea, a najgorsze okropieństwo to bobini (dla mnie wręcz śmierdzące).Rossmanowskie z serii babydream też są nie najgorsze.
Ja nie potrzebuję dużo wkładek, bo cieknie ze mnie tylko czasami w nocy jak mała dłużej śpi, ale używałam wkładek z rossmana babydream, tylko że są dośc grube; teraz mam penatena, są lepsze ale zostawiają kłaczki, no i są dużo droższe, więc jak skończy mi się paczka wracam do rossmanowskich.;-)
 
Ja wkladek uzywam tylko ze wzgledu na to,ze jak karmie Zuzinke,to z drugiej piersi cieknie mi ze masakra. :szok: No i sa to wkladki Belli. ;-)

Renee,a ta Rossmanowska paczka jest duza? I ile taka kosztuje? :-)
 
Renee ja przeszłam juz na dwójki bo Milenie też się gumki wrzynaja w nózki (ma takie pulchniutkie:tak:)chociaż jedynki jednak lepiej chłonęły i ostatnio zakładałam je głównie na noc. Poza tym musze używać w tej chwili dwójek, bo gdy zaczęły się odwiedziny znajomych to od kazdych zamiast ciuszków i pierdół dla małej zażyczyłam sobie pieluszki i chusteczki, no i w tej chwili mam taki zapas że na conajmniej 2 lub 3 msc mam spokój i nie muszę kupować:-) byle by tylko mała i z tych nie zdążyła mi wyrosnąć:baffled::tak:
 
ja wkładek używam tylko od święta - tzn na wyjścia - mi tez cieknie tylko jak karmię, wiec w domku podkładam sobie zwykłą tetrową pieluszkę na drugiego cycucha ..
co do pieluch - teo jestem wierna pampersom - wychodza najtaniej jak się kupuje jumbopacki a te nowe ( z gąsiennicą narysowaną) mają już z tyłu gumeczkę i stetchowe zapięcia więc nie przeciekają ja te w starszej wersji..
co do chusteczek - odradzam dzidziusia sensitive - jakieś suche są i te z 1 ( carrefour ) wg mnie nejlepsze są pampersa i nivea choć najdroższe to i tak najwydajniej wychodzą.. są duże i mocno nawilżone. sprawdzę jeszcze chusteczki z rossmana, bo nie próbowałam. aa i te z biedronki chusteczki "dada" tez były niezłe
 
Co do chusteczek to dzisius i te z biedronki w moim przypadku się nie sprawdziły - za suche!! u mnie tylko pampers i chusteczki i pieluszki;-)
 
reklama
Agutko te pieluszki rossmanowskie jak policzyliśmy z mężem, to w sumie chyba niewiele taniej wychodzą na sztuce niż pampersy, ale przez jakis czas je kupowaliśmy, tylko że są dużo grubsze niz pampersy, ale dobrze chłoną. Mała paczka kosztuje bodajże 18 zł, a jest w niej 38 sztuk.
 
Do góry