reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Polecamy-Odradzamy zakupy dla Kwietniaczków i ich mam:)

Phelania

Mama 2 urwisów :P
Miasto
Okolice Warszawy/Ożarów Mazowiecki
Rozwiązania
0
Dziewczyny myśle ze to bedzie najprostsza forma pozniej mozna zajrzec ,spojrzec ( mile widziane sa linki )

Polecajmy i odradzajmy to, co warto lub nie należy kupować maluchom i ich mamom :)

Ja zacznę:

Nasze Hity:

- oliwka Nivei
- krem na nie pogode Nivei
-pieluchy active Baby (zielone) oraz acive Fit (kupowalam na allegro )sciagane z niemiec sssuper
-sudocrem
-mleczko do kapieli 2w1 Nivei
-Alantan masc "na wszystko" !!!kaszka na buzce zniknela.
-Mata edukacyjna Tiny Love z lusterkiem sssuper
-Frida do noska +sól morska
- Butelka antykolkowa Mr Brown
- Chusteczki nawilzajace Penaten

Nasze Kity

- Pieluchy bella nie przyjemne w dotyku
- Chusteczki Hugiess
- Nie polecam ubranek (body ,bluzek) zakupione w smyku robia sie pod szyja "homonta"wiecej nie kupimy:/

Ostatnia edycja:
reklama

Phelania

Miasto
Rozwiązania
0
ŁÓŻECZKO - drewniane albo turystyczne, my wprawdzie mamy oba, drewniane 120x60cm z 3 poziomami wysokości materaca.
MATERACYK DO ŁÓŻECZKA - ja kupiłam dla Alanka gryka-kokos .

POŚCIEL-KOŁDERKA+PODUSZKA - przyda się później bo na początku dziecko i tak śpi bez poduszki, ewentualnie skośnym KLINIE,

POSZEWKI 3 kpl.
- z ochraniaczem, baldachim według gustu, my nie używamy bo tylko się kurz gromadzi. Prześcieradła (najlepiej kilkasztuk) mamy na gumkę mięciutkie frottowe, są milsze niż bawełniane. Bardzo polecam też ochronne ceratki na materacyk, mamy takie na gumki na rogach, pod prześcierało, czasem się zdarza, że dziecko się przesika albo mu się uleje i szkoda by zamoczyć/zabrudzić materacyk, takie ceratki są wtedy bezcenne (my mamy 2 sztuki)

PRZEWIJAK,używamy do tej pory :)

ŚPIWOREK DO SPANIA -u nas sie nie sprawdził młody sie rozkopywał i płakał...

WÓZEK, warto zwrócić uwagę, żeby miał w komplecie osłonkę przeciwdeszczową, moskitierę i ochraniacze od wiatru.

KOCYKI, ja jestem fanką kocyków, dobrze mieć kilka sztuk, na lato fajne są takie bawełniane;P

POŚCIEL DO WÓZKA
wg mnie nie potrzebna, ja używałam rożka.

BUTELKI, zaczelismy używac jak mlody skonczyl 2 tyg używalismy tylko Nuby:) polubił ta firme i koniec ale teraz poluje na TT:) ale warto miec w pogotowiu na poczatku bo to różnie bywa z karmieniem:/

LAKTATOR , przydatny jeśli planujecie karmić piersią, ja polecam elektryczny Madela.
PODGRZEWACZ DO BUTELEK I SŁOICZKÓW - mam i żałuję, że kupiłam, teraz widzę, że to zbędny gadżet, można wszystko podgrzać w garnku i w sumie trwa to szybciej i mniej prądu zużywa.

TERMOOPAKOWANIE NA BUTELKI - przydaje się szczególnie w podróży.

WKŁADKI LAKTACJNE, niezbędne na początku do czasu uregulowania się laktacji, przetestowałam niemal wszystkie dostępne na rynku i wg mnie najlepsze są Tomee Tipee.

BIUSTONOSZ DO KARMIENIA co najmniej 2 szt.

KOSZULA NOCNA DO KARMIENIA co najmniej 2szt - ja używałam tylko w szpitalu, teraz już raczej nie kupię.

ROŻEK - miałam 1, potem może być jako kołderka do wózka, na początku przydatna rzecz, noworodki lubią być opatulone, są wtedy spokojniejsze.

PODUSZKA DO KARMIENIA nie miałam i nie odczułam potrzeby jej posiadania. Mamy po cesarkach sobie chwalą.

ŚLINIAKI -kupiłam dopiero jak mały zaczał się jeść inne rzeczy, ale często dorzucane są jako gratisy doróżnych dziecięcych zakupów.

DZIECIĘCY PROSZEK DO PRANIA np. dzidziuś...

PIELUCHY FLANELOWE, przyda się kilka sztuk. PIELUCHY TETROWE około 10szt.-tyle miałami uważam, że wystarczyło.

PIELUCHY JEDNORAZOWE, nie róbcie zapasów, zawsze są gdzieś przeceny, promocje,a maluchy szybko rosną, my np jedynek używaliśmy bardzo krótko, zużyliśmy niecałe 2 paczki i od razu przeskoczyliśy na dwójki.

CHUSTECZKI WILGOTNE, przydatne, ale trzeba znaleźć te "jedyne", my uzywaliśmy Nivea bardzo fajne , Pantena sssuper ale drogie :(((a teraz lecimy na pampersach zielonych zazwyczaj sa w promocji:)

KREM do pupy, polecam Linomag i maść Alantan Plus, napocniejsze odparzenia Sudokrem lub mąka ziemniaczana :)

ZASYPKI - wg mnie niepotrzebne

WANIENKA - kupcie jak najdłuższą, będzie dłużej służyła.

OKRYCIE KĄPIELOWE z kapturem- 2 sztuki, im większe tym lepsze i dłużej służy.

NOŻYCZKI - ja od początku obcinam małemu paznokci typowa obcinaczka,nożyczki u nas sie nie sprawdziły:/

GRUSZKA itp. - my mamy aspirator Frida, sprawdza się w połączeniu z wodą morską w sprayu.

KREM ochronny od słońca, koniecznie z wysokim filtrem.polecam Ziajke 50

SZCZOTECZKA DO WŁOSÓW z miękkiego, naturalnego włosia.

PŁYN DO KĄPIELI/SZAMPON - na początku warto używac czegos delikatnego my mielismy ogólnie kosmetyki Nivei:).

OLIWKA -nivea

Gadżety:
Projektor Kubusia puchatka u nas sie sssuper sprawdza do tej pory -http://allegro.pl/tomy-projektor-pozytywka-puchatek-disney-2015-i2914554284.html
Leżaczek-Bujaczek- u nas sie sssuper sprawdzil na poczatku:phttp://www.brightstarts.pl/index.php?p2029,hustawka-kaczuszka-do-11kg

teva

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
A dziewczyny co polecacie/odradzacie, jako kosmetyki dla dzidziusia/mamy na start? Wiele z nich jest dopiero po 1. mies i juz sie gubie co zostaje...

teva

Rozwiązania
0
Phelania; no ja tez myslalam o nivea ale co popatrze to pisza ze po 1. mies... ktore wiec dla noworodka kupic, blagam ratuj :-)

Phelania

Miasto
Rozwiązania
0

zonqa

Szał, dziki szał...
Miasto
Kobyłka koło Warszawy
Rozwiązania
0
Ja kąpałam małego w Emolium póki butelka się nie skończyła później kąpałam w Hippie a później już w Nivea płyn do mycia ciała i włosów

Teraz będzie jakieś emolium a później właśnie nivea lub hipp

white_orchid

Rozwiązania
0
ja duzo dobrego slyszlaalm o kosmetykach Hipp i FlosLek - na nich mam zamiar bazowac ;) Rossmanowe Babydream tez podobno sa spoko ;)

reklama

dominiczka87

Sierpniowa mama 2009
Miasto
Białobrzegi
Rozwiązania
0
Ja podobrnie jak White_orchid czytałam dobre opinie (szczególnie jeśli chodzi o skład) o Hippie, Flosleku i babydreamach i któreś z tych też zamierzam kupić :-)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Mła Polecamy, odradzamy - zakupy dla grudniaczków i ich mam Dzieci urodzone w grudniu 2011 182
Doggi Zakupowe Hot or Not - czyli co polecamy i co odradzamy Dzieci urodzone w styczniu 2015 278
pscółka i spółka Wątek zakupowy: czyli co polecamy i co odradzamy Dzieci urodzone w październiku 2014 194
P Produkty używane przez nasze maluchy.. Czyli to co polecamy lub odradzamy Dzieci urodzone w styczniu 2013 21
Vivienne Opinie, czyli: z tego korzystamy - to polecamy, to odradzamy Dzieci urodzone w grudniu 2012 71
Nulini Polecamy - odradzamy akcesoria dla Naszych Maleństw Dzieci urodzone w styczniu 2011 31
Silje1008 Wyprawka dla Naszych maluchów:) czyli co polecamy :) Czerwcowe mamy 2019 59
marcysia_mati NOWY SĄCZ - POLECAMY Poleć szpital, lekarza, położną 0
Ewna Polecamy w sieci .. Dzieci urodzone w styczniu 2017 2
Justyna.85 Polecamy w sieci Dzieci urodzone w marcu 2017 19
justjestem Polecamy w sieci Dzieci urodzone w październiku 2016 6
MaMicurina WÓZKI-jakie kupujemy , polecamy Dzieci urodzone w marcu 2012 527
mmadzia Dobre żłobki i przedszkola w Kielcach - polecamy Kielce i okolice 61
mamoośka Polecamy lekarzy Archiwum wcześniaczków 9
majandra Z literaturą za pan brat - Co czytamy, co polecamy... Dzieci urodzone we wrześniu 2007 176
gaga książki, filmy - polecamy Dzieci urodzone w sierpniu 2005 60
KasiaKar Zakupy Forum 0
katee.kay Wyprawka - zakupy, linki, polecajki Listopadowe mamusie 2020 399
A Posiłki,zakupy spożywcze,żywienie. PORADY I PRZEPISY Potrzebuję porady 162
Malinowa123 Wyprawkowo, Zakupy i jeszcze raz zakupy! Czerwcówczki 2020 1943
luna91 Wyprawka- nasze zakupy Majowe mamusie 2020 179
MamamaK Zakupy on-line Potrzebuję porady 3
L.Ewa Zakupy dla noworotka Potrzebuję porady 2
Tangerieme Zakupy dla maleństwa Potrzebuję porady 25
mamablondi Wyprawkowy zawrót głowy - Zakupy dla maluszków Kwietniowe mamy 2019 1077
Mamaax3 KIEDY NA ZAKUPY? Lutowe mamy 2019 28
tygryskowa Zakupy Styczniówek Styczniowe mamy 2019 39
Julianna_Szcz Ciążowe zakupy Grudniowe mamy 2018 235
Marciaa Zakupy Wrześniowe mamy 2018 7
oliwiapatrycja Zakupy mama i dziecko /strony internetowe gdzie warto kupić Sierpniowe mamy 2018 28
malinowy_sorbet Zakupy spożywcze online Poznań 1
Magdzik9111 Zakupy, sklepy internetowe, gdzie mozna kupic?/gdzie kupilyscie/ rzeczy dla dzidziusia Lipcowe mamy 2018 139
E Sklep godny polecenia Kraków Potrzebuję porady 0
Ł Świetlica dla małych dzieci Potrzebuję porady 3
Bloodykiss Ciążowe zakupy Kwietniowe mamy 2018 18
mavika Nasze zakupy :) Lutowe mamy 2018 311
Karolka2106 Nasze zakupy Maluszkowe i nie tylko :) Dzieci urodzone w listopadzie 2017 112
pieszczoszka1988 zakupy dla maluszka :) Dzieci urodzone w grudniu 2017 1013
Martula88 Zakupy mamusiowe Dzieci urodzone we wrześniu 2017 35
A Zakupy:-) Dzieci urodzone w lipcu 2017 5731
zfieszak Wyprawka dla niemowlaka :) Dzieci urodzone w maju 2017 300
nati/misio Wyprawka, zakupy, porady itd :-) Dzieci urodzone w kwietniu 2017 123
Ann_ Zakupy dla malucha i mamy :-) Dzieci urodzone w październiku 2016 1597
Malusiolka Mamusie robią zakupy :) Dzieci urodzone we wrześniu 2016 384
*Venicee* Idziemy na zakupy /wyłącznie linki sklepów/ Dzieci urodzone w lipcu 2016 4
mama_magda Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy Dzieci urodzone w maju 2016 2824
A Zakupy dla mamy i maleństwa Dzieci urodzone w grudniu 2015 1069
szafabobasa Pytanie do mam o zakupy. Częstochowa 1
ewel87 Zakupy i wyprawka dla Maleństw listopadowych Mam Dzieci urodzone w listopadzie 2015 2699
loop87 Nasze zakupy dla Maluszków :) Dzieci urodzone w październiku 2015 1333