reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecamy-Odradzamy zakupy dla Kwietniaczków i ich mam:)

reklama
Dz
iewczyny ja was wszystkie podziwiam za to, że już takie jesteście przygotowane. Ja to ani wózka, ani łóżeczka a co dopiero kosmetyki dla dziecka. Owszem mam parę rzeczy po córce ale jakoś nie spieszy mi się z kupnem wszystkiego.
 
ja opatulałam tylko jak były jakieś mega problemy z zaśnięciem, ale w pieluchę flanelową, bo młoda urodziła się latem
 
rozek polecam - wiekszosc maluchow lubi otulanie:) ale zdaje egzamin przez max 2 miesiace. pozniej dziecko sie juz rozkopuje, przynajmniej moje:)

troche sie rozpisuje o roznych niezbednych i zbednych:) rzeczach dla dziecka i mamy na: Wyprawka Bobasa
 
A jeśli chodzi o kosmetyki, rzeczy godne polecenia (oczywiście każda mama wie co jest najlepsze dla jej pociechy i sama decyduje co kupić lub nie) to z doświadczenia z moją córką to na pewno na sam początek po parę sztuk kaftaników, śpioszków (zapinanych z przodu), pampersy firmy Pampers (przetestowałam różne i dla nas były najlepsze bo Dorotka to był grubasek :-D), rożek owszem (choć nie uważam go za niezbędny) ale wystarczy jeden i w dodatku bez wkładu kokosowego (ja miałam taki bez usztywniania bo potem używałam go do przebierania dziecka na łóżku lub do wózka), śpiworek - córcia spała w nim w łóżeczku, godne polecenia są maty do przewijania - miałam brossmanowskie i sprawdziły się rewelacyjnie w podróży i w domu, husteczki nawilżające Dzidziuś różowe (na inne miała uczulenie), produkty do pielęgnacji Nivea dla dzieci (do dzisiaj używamy), Sudocrem na odparzenia później stosowałam Linomag, Marimer lub Sterimar przy katarku albo dla nawilżenia noska gdy pali się w centralnym (szczególnie zimą), gaziki Leko, proszek lub płyn doprania Lovela, łóżeczko wielofunkcyjne lub turystyczne (obecnie jestem na kupnie tego http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-z-szuflada-delfinek-produ-bydg-i2936432660.html ze względu na mało ilość miejsca w pokoju), jeśli ktoś nie ma miejsca na komodę lub chce mieć podstawowe rzeczy do pielęgnacji pod ręką to warto kupić przybornik z 6 kieszonkami zawieszany na łóżeczku oraz przybornik na pampersy.
ODRADZAM - linie kosmetyków Johnson&Johnson (okropnie uczulają), gruszka do nosa


 
Dz
iewczyny ja was wszystkie podziwiam za to, że już takie jesteście przygotowane. Ja to ani wózka, ani łóżeczka a co dopiero kosmetyki dla dziecka. Owszem mam parę rzeczy po córce ale jakoś nie spieszy mi się z kupnem wszystkiego.

Kasiek - spoko luz ja tez ani pomysły na wózek ani na łóżeczko nie mam. Zaczełam od kosmetyków. Łóżeczka w ogóle nie mam gdzie wstawić, bo w sypialni mamy nasze duze łoze małżeńskie i tapczanik córy, zastanawiam sie nawet czy by nie spac razem z noworodkiem(wiem ze są minusy wiem) ale ja przy mojej małej to nie dawałam rady wstawałam po 27 razy w nocy(raz liczyłam) - ciągle przy piersi chciała byc...
Myśle czy by to nie spełniło funkcji łozeczka tak do 3 miecha moze - Leżaczek bujaczek łóżeczko 3w1 Tiny Love +Gratis (2874332857) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

no i znalazłam takie małe łóżeczko ale jaka drożyzna chyba jak na takie małe - ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE małe 80x40cm nowość na rynku! (2919463375) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


nie wiem jeszcze co zrobic, jak dacie rade to doradźcie :-p a za jakis czas chyba bedziemy w sypialni wymieniac nasze łoże duze na jakąś kanapkę rozkładaną...


Malbertka a gdzie kupilas ten olej ze slodkich migdałów? ja własnie poluje na coś takiego... bo podobno jest idealny na rozstępy i ogolnie nawilżenie skóry - a ja mam ją bardzo suchą...

ja mam póki co oliwkę z hipp wlasnie z olejkiem migdałowym ale nie ukrywam że taki olej bym sobie kupila:)))

mm83 - ten olejek migdałowy kupiłam własnie z tej firmy to w linku tylko ze w sklepie stacjonarnym - maja w kilku miastach w Polszy, albo mozesz na necie zamówić...
Tylko kijowa buteleczka bo szklana i zakręcana ale najwyzej przeleje do jakiejs z dozownikiem.
A dla siebie mam tez od nich olejek aranganowy zamiast kremu na noc - super jest!
 
MARGOT :-) - Przedstawiamy nowo[ na polskim rynku bo ten filmik, i nie tylko, bo widziałam na żywo...jest taki sugestywny hihi i to zelazko prawie samo prasuej a ja nienawidze prasować... :-) wydaje mi sieze to takie żelazko jak maja w punktach pralicznych z super marketach...za marzenia sienie placi filmik moge oglądać za darmo, może kto je widział w uzyciu u zwykłych ludzi :>?
 
Felidae żelazko wygląda porządne, ale cena też porządna :-) mi się wydaje, że do domowego użytku to aż takiego świrka nie trzeba mieć ;-) szczerze mówiąc, ja sobie to prasuje tylko koszule i to co się bardzo gniecie, a dla małego będę prasować do 3-6miesiąca, dłużej nie planuje ;-)
 
Felidae żelazko wygląda porządne, ale cena też porządna :-) mi się wydaje, że do domowego użytku to aż takiego świrka nie trzeba mieć ;-) szczerze mówiąc, ja sobie to prasuje tylko koszule i to co się bardzo gniecie, a dla małego będę prasować do 3-6miesiąca, dłużej nie planuje ;-)

Ja się pod tym podpisuję. Nie ma co przesadzać z tym prasowaniem.
 
reklama
no ja skończyłam w 3 m-cu...
haha przez dziewczynę z którą leżałam na oddziale...jak sie spotkałyśmy w parku to ja spóźniona włos rozwiany w bele czym bo w biegu haha a ona zrelaksowana ;-) umalowana, i mnie wyśmiała z prasowaniem :-) wiec spróbowałam i okazało się, że już nie trzeba koniecznie prasować oby dobrze wypłukać. z żelazkiem to mnie mama trochę podpuszcza no i mnie tez się podoba :-)
 
Do góry